.: Bailey je po operaci :.
Bailes Dajavera
Před týdnem při vyčesávání jsem Bailince nahmátla bouli u zadečku. Vyšetření ukázalo, že se bohužel nejedná pouze o zánět anální žlázky, ale novotvar o velikosti cca 5x8x4cm. Bylo s podivem, že je Bailey pořád schopná se vyprázdnit, novotvar jí to již značně znesnadňoval. Ve 13,5 letech to byl sice risk, ale krev vyšla dobře, poslechově na srdci též nic špatného, rtg další fujtajbly neukázalo, plíce čisté... tak ok, jdeme do toho! A Bailey je prostě neuvěřitelná! Když jsme si ji po pár hodinách vyzvedávali, přicupitala nám naproti s jejím typickým přidrzlým výrazem "Tady mám splněno, jde se dom!". Děkujeme klinice FamilyVET za profesiální přístup, a teď už si jen přejeme, aby si Bailey svůj důchodcovský věk už jen užívala bez další trablí.

.: Veronika weekend 3.-4.10.2020 :.
Kassiopeia Dajavera
Kaira Dajavera a
O víkendu jsme si udělali výlet za dvěma holčičkami z vrhu "K" Dajavera po Dázzovi a Terezce Dajavera, kterým je aktuálně 6 měsíců. Kasička je neskutečně rychlá a mrštná, moc hezky navázaná na paničku, pozorná a soustředěná, když se jedná o cvičení - joo, jídlo je jídlo :-D. I Kaira je pěkné torpédo, ale na svůj věk neskutečně uvědomělá. Jezdí s paničkou ošetřovat koníky, a už odmalička chápe, že mezi koníky se nechodí, a sama jde počkat k autu :-). Obě holky jsou díťomilky a jídlomilky :-D. Díky moc oběma Veronikám, že jste si na nás udělaly čas, a my tak mohly vidět "naše" holčičky :-).

.: Výsledky z Genomia :.
Dazzi
Na některé choroby jsem věděla, že je Dázza normal po rodičích, jiné netušila. Nechali jsme ale otestovat celý "balíček". A tramtadaaaaa.... Dazzling Flash of Silent Storm - CEA, TNS, NCL5, MDR1, IGS, SN, Glaukom, RS N/N - tedy vše vyjmenované DNA normal.

.: Školkujeme :.
Amigo
Dazzi
Je nám ctí, že si nás znovu pozvali do místní školky. A tak jsme spolu s Klárou a jejími zrzky předvedly něco málo z poslušnosti, triků a agility, a poté se zábava zvrhla do překážkové dráhy pro děti, hraní si a mazlení s pejsky... hra na řepu pana Amiga moooc baví :-D. Moc děkujeme za pozvání, myslím, že si to opět užily děti i pejskové :-).

.: Klubová a Speciální výstava BCCCZ 19.-20.9.2020 :.
Chilli
Chewie
Ayra
Tři stateční po Dázzovi a Indy (Dancing Shelly Royal Fellow) se účastnili víkendových výstav, a to sobotní Klubové výstavy BCCCZ a nedělní Speciální výstavy BCCCZ - všichni tři ve třídě mladých.

CHILLI PEPPER ROYAL FELLOW
19.9.2020 - Velmi dobrá (A. Grygarová)
20.9.2020 - Výborná 1, CAJC (L. Klímová)

CHEWBACCA ROYAL FELLOW
19.9.2020 - Velmi dobrá (A. Grygarová)
20.9.2020 - Velmi dobrá (L. Klímová)

CHAKRA ROYAL FELLOW
19.9.2020 - Dobrá (L. Klímová)

Foto: BCCCZ/V. Tvrdá + L. Lang

.: Krajská výstava psů Louny :.
Chewie
rozhodčí: Petra Márová (CZ)

CHEWBACCA ROYAL FELLOW
(Dancing Shelly Royal Fellow + Dazzling Flash of Silent Storm)
třída mladých - Výborná 1, Vítěz třídy mladých

Foto: Jana Pospíšilová

.: Agility zkoušky Kosmonosy :.
Kosmonosy
rozhodčí: Lucie Krejčí
Dazzi 1. LA3 - 4./11, 20tb, 4,39m/s
Dazzi 2. LA3 - DIS

Díky za foto Noxphics Photography! :-)

.: Návštěva dědečků a babiček :.
děláme radost
Dnešní odpoledne jsme trochu zpestřili dědečkům a babičkám v zařízení Pohoda Turnov. Spolu s Klářinými zrzky jsme předvedli pár triků a cviků poslušnosti, a poté nechali pejsky důkladně pomazlit :-). Máme radost dělat radost - moc děkujeme za pozvání :-).

.: Sraz Cháček RF :.
CH Royal Fellow
Setkání Chček k příležitosti oslavy jejich prvních narozenin. Zleva tatínek Dázza, synáček Chewie (Chewbacca RF), maminka Indiánka (Dancing Shelly RF), dcerka Ayra (Chakra RF), synáček Chilli (Chilli Pepper RF) a dcérenka Chumba (Chumbawamba RF). Chybí jen Chuck Norris. Moc díky Míše, majitelce Chakry, za uspořádání srazu a zázemí, a i všem, kteří dorazili a že někteří ne úplně z blízka.

.: Návštěva Bradleyho :.
King Dajavera
Vyrazili jsme se podívat, jak roste King Dajavera (Dazzi + Terezka Dajavera) alias Bradley. Je to moc milý pes, který má neustále něco na práci, malý neposeda, neskutečně žravý, ale i hravý :-).

.: Noční hrátky 21.-23.8.2020 :.
Amigo jelitem
pohoda u vody
???

.: Cháčka RF slaví :.
Ayra Chakra Royal Fellow
??

.: I nehezké zprávy jsou zprávy :.
Amigo
Amigovi bylo dnes diagnostikováno degenerativní onemocnění chlopně. Doposud je bez příznaků, na vycházkách lítající s Dázzou, když cvičíme/hrajem si, pořád jde do všeho s plným nasazením bez známek únavy. Amigo už bude sice doživotně na lécích, ale co mám radost, fungovat s nimi může jako normální pes přiměřeně svému věku :-).

.: Tábor Šumava 19.-25.7.2020 :.
Svatá trojice
A opět naše milovaná Šumava. Dázza běhal a skákal, seč mu nožky stačily, asi se po té naší "korona pauze" těšil :-). Ve chvílích volna jsme si užívali vycházkování v lese, Amigo noseworku... a huráááá, i letos došlo na bojoFku! :-)

.: PřepadoFka na cvičáku :.
rodinka
Elí, dcera Dazziho a Terezky Dajavera, se svými páníčky tento týden absolvuje kurz pro štěňátka. Vyrazili jsme mrknout v plném složení, jak se Elí daří a jak roste. Je moc šikovná, pažravá, a moc hezky se mezi ostatními psy soustředí :-).

.: Focení :.
Amigo
Dazzi Bailey To se nedalo nezveřejnit :-).

.: Zkoušky obedience :.
zkoušky obedience
zkoušky obedience
rozhodčí: Lada Richterová
steward: Marie Wágenknechtová

Dazzi - OB3 - 239b - velmi dobře

Zrušené jarní zkoušky obedience jsem čekala až někde na podzim... a to bylo překvápko, že za 2 týdny jsou zkoušky! :-D No, není nad to si po "prolenošeném" jaru sjet 2x komplet cviky, a s touto přípravou vyrazit na OB3! :-D Dázza je ale frája. Nepřesností ve cvicích bylo sice dost, ale vyloženě nezafungoval jen směrový aport - to by šlo :-). Co mě těšilo, že i přes fuj vedro si Dázza udržel naladění i pozornost od začátku do konce :-).

.: Ovce s Aničkou :.
u vody
Po 3,5 letech zase jednou u oveček, a světe div se, vypadá to lépe než zamlada :-O. Poté parádní prochajda a koupačka s Aničkou a částí její smečky - Indy a Kari. Ráda jsem vás holky zase viděla! :-)

.: "Štěnda" od Vlkové slaví 3. narozky :.
Elí
Dázzova první miminka (matka Ellis of Wendaja) slaví již 3. narozeniny. S některými z nich jsme v kontaktu, s jinými bohužel ne a víme o nich jen okrajově, ale všem přejeme hlavně zdravíčko a spoustu zábavy s vašimi páníčky :-).

.: Prochajda s Elí :.
Elí
Byli jsme se projít s Elí, dcerou po Dázzovi a Terezce Dajavera. Elí je moc hezky navázaná na páníky, mazlilka... ale Dázza se k ní tedy moc nehlásil :-D.

.: Dopoledne ve školce :.
školka
Pejsci ve školce vždy přinesou mnoho radosti, nejinak tomu bylo i tentokrát. Po ukázkách cvičení s pejsky se děti konečně dočkaly chvíle, kdy si také vyzkoušely překážkovou dráhu pro pejsky - jeden tunel se ukázal jako nedostatečný, tvořila se v něm zácpa :-D. Amigo hrál s dětmi již tradiční a oblíbenou hru na řepu, aneb kolik dětí na druhém konci přetahovadla ho udrží.

.: Když nás baví dělat radost :.
domov důchodců
Spolu s Klárou a jejími maďary jsme byli dělat radost dědečkům a babičkám v zařízení Pohoda Turnov. Tentokrát krom poslušnosti a triků došlo i na ukázky agility... a jak jinak, hodně to bylo i o mazlení s pejsky :-). Moc rádi jsme přijeli - jsou "věci", co mají opravdu SMYSL! :-)

.: Poslední návštěva u štěňátek :.
štěňátka
štěňátka
Pomalu se blíží čas

.: Bailey slaví narozky :.
Bailey
Moje první, nejmenší a stále nejvíc praštěná pani Bí dnes slaví 13. narozeniny. Už sice hůř slyší, hůř vidí, jsou dny, kdy se jí hůř zvedá, ale pořád je to naše malá frajerka, co má neskutečnou radost ze života, vycházek i společných aktivit. Pani Bí, hlavně ZDRAVÍČKO!

.: Návštěva u štěňátek :.
štěňátka
????

.: "Štěňátka" Royal Fellow :.
štěňátka
????

.: Návštěva u štěňátek :.
štěňátka
????

.: Amaroq Rose Ever-Ready :.
Amy
????

.: Návštěva u štěňátek :.
štěňátka
Konečně jsem se dočkala návštěvy malých Dázzů a Terezek???????????????

VIDEO

.: Amigo slaví kulatiny :.
Amigo
Pan Amigo dnes slaví 10 let - to jako vážně?! No, je to tak! No, chlupáči můj, díky tvé barvě na tobě šedinky nejsou a nebudou vidět, ale slibuju, že už trochu začnu respektovat tvůj věk... ale jen trošičku :-). On si totiž Amigo pořád myslí, že je mu tak polovina, a kdyby ho občas nepotrápila záda, myslím si to taky :-). Tak pane Amigo, hlavně to zdraví!!!, do starého železa ještě rozhodně nepatříš! :-)

.: Malí Dázzové a Terezky jsou na světě :.
Terezka
A máme tady 6 pořádných cvalíků! :-) Štěňátka se narodila ve složení 3 holčiny a 3 kluci, a protože jsou pánové gentlemani, jak se patří, narodili se nejdřív všechny tři holčiny, a kluci přišli na řadu až po nich :-).

>>> více info <<<

.: Agility tábor Jiřičná :.
Jiřičná
Jiřičná
Pro nás již tradiční zimní Jiřičná, na kterou se moc těšíme. Dopoledne agility tréninky, odpoledne šmajdání povenku. S Dázzou nám to chvílemi běhalo, chvílema paničce moc néééé, ale užili jsme si to i tak :-).

>>> VIDEO <<<

.: Chodili spolu z čisté lásky... :.
Beroun
Ve dnech 3. a 5.2.2020 proběhlo krytí... Terezka & Dazzi