.: TTD Krkavčí hora :.
Dazzi
Poslední akce letošního roku je za námi - intenzivka agility s Antonínem Grygarem. S Dázzou jsme si v tom písku pěkně mákli, ale stálo to za to. Jako vždy inspirativní sekvence, které nám ukázali naše slabiny... a na konec (když už jsme moc nemohli :-D) celý parkurek. Byl to moc fajn den, díky za něj, a těšíme se na pokračování v roce 2019! :-)

.: Triple Obedience Training Jana Julka Ivana :.
Skochovice
Skochovice
Tentokrát jsme si zajeli na obedience víkend do Skochovic. Pod taktovkou Ivany Šimůnkové jsem s Dázzou řešila trojkové cviky, kde mám přeci jen pořád ještě otazníčky, ale povedlo se nám je zase o kousek víc rozuzlovat, to dáme! :-) Moc díky i Janě a Julce za prima přednášky, obzvlášť ta Julčina páteční na téma naladění psa v závodě, mě moc zaujala! Není nad to si některé věci srovnat v hlavě, i když je v podstatě znáte... :-)

.: Agility intenzivka Krkavčí hora 2.-4.11.2018 :.
Krkavčí hora
Tentokrát jsme si s Dázzou opravdu mákli! Třífázový trénink, těžký písek... ale zase úžasné sekvence a spousta práce za námi! :-)

Přikládám VIDEO alespoň z jedné sekvence :-).

.: Aktijácké dvojzkoušky :.
parkur
rozhodčí: Michaela Glossová

DAZZI
1. zkouška LA3 - diskvalifikace
2. zkouška LA3 - diskvalifikace

.: Fly factor III :.
Dazzi
Dazzi
rozhodčí: Petr Pupík

DAZZI
agility - diskvalifikace
zkouška LA3 - diskvalifikace
jumping - diskvalifikace

Autorem FOTEK je Lucie Pejzlová.

.: O pohár města Děčína :.
Dazzi
Rene Blank
rozhodčí: Rene Blank

DAZZI
jumping - 14./29 - 1ch, 2odm, 4,32m/s
agility - diskvalifikace
zkouška LA3 - diskvalifikace

Autorem FOTEK je Lucie Pejzlová.

.: Agility intenzivka Peruc :.
smečka
Opět jedna z akcí, které neměla chybu! Rána na pohodu, snídaně pod širým nebem, pak nějaký ten trénink, ale hezky na pohodu, společné vaření, nějaké to volno, odpolední trénink a večerní program. Běhala jsem jen s Dázzou, soustředili jsme se na jeho projev, což se myslím zadařilo na 99%! Bíba s Amouškem si užívali vycházkování a procvičování triků a poslušnosti :-).

.: Aktijácké zkoušky Praha :.
Dazzi
Naše trojková agility premiéra s Dazzim nedopadla úplně dle představ, ale co už, přitom parkury od Jitky Marouškové se mi moc líbily. V prvním běhu tomu i chyběl kousíček, out nebyl out, jinak Dázza mazal jak o život, ten druhý jsme už byli trochu moty moty oba dva :-D. Takže 2x disk a hurá domů.

.: DD zkoušky Hrádek nad Nisou :.
Dazzi
Naše letošní dogdancingová premiéra a zároveň první start ve dvojkách. No, úplně dotrénováno jsme neměli, až se divím, že tam rozhodčí Petra Malá vykoukala bodíky, které vykoukala :-). Děkujeme za prima akci!

AMIGO - HtM2 - velmi dobře (33b/42)
DAZZI - HtM2 - velmi dobře (33,5b/42)


Autorem FOTEK je Dogdancingclub ČR.

.: Agility víkend - OK - Noční hrátky 2018 :.
autobus
autobus
Dazzi soutěž plemen
Noční hrátky jsou prostě vyjímečné závody! Neobvyklé běhy, napínavá finále, letos i doprovodný program v podobě soutěží a diskotéky, no prostě závody, které si musíte zopakovat! :-) Jen škoda, že mi rok od roku ubývají běhací pejskové. Amoušek díky své nožičce letos běhal jen jako doskokan ve veteránských bězích a nemohl chybět u karnevalového běhu :-). Oficiální běhy jsem si dala s Dázzou. Ve většině běhů tomu "něco" chybělo, někdy více, někdy méně, kde jsem na nás ale byla hrdá, to bylo v agility plemen, kde se nám s čistým během povedlo dosáhnout na 2. místo ze 48 large psů :-). A zmínila jsem už karnevalový běh. Po loňské masce "Připravte si pade", kdy jsme s novinami strávily "pár" večerů/nocí, jsme chtěly pro letošek něco časově nenáročného, prostě na účast. A pak z Báry vypadlo "Co třeba autobus?" "Tak jo". A tak vzniklo, že jsme mezi Prahou a Libercem opravdu daly dohromady části autobusu, které jsme pak na místě do noci kompletovaly a zdobily. Ale ono to vyšlo! Autobus byl opravdu autobus a vyhrál v soutěži masek 1. místo! Ano, samozřejmě jsme měly radost i z výhry, ale ta legrace, co s tím byla spojená, ta byla prostě k nezaplacení! :-D

.: Odpolední 2x zkoušky Ptýrov :.
Dazzi
Dazzi
rozhodčí: Michaela Glossová
Do třetice všeho dobrého a zlého? Tak či tak, letošní třetí agility akce, kde se mi s Dázzou povedlo splnit poslední postupovou zkoušku do trojek! Huráááá.

DAZZI
1.LA2 - 3.V, 1ch, 4,72m/s
2.LA2 - 2.V, 0tb, 4,82m/s

.: 4. FRONTLINE Agi Duo zkoušky Pesopark :.
Dazzi
rozhodčí: Vladimíra Čištínová
DAZZI
1.LA2 - 4.V, 1ch, 5,06m/s
2.LA2 - DIS

.: Obedience intenzivka s Pavlínou Bohunovou :.
Dazzi
Jakou je výhodou, když nás už Pavla zná a ví, co nám sedí! Rozkuchali jsme s Dázzou trojkové cviky, a konečně mám pocit, že vím, jak do toho - Pavli, díky moc! :-)

Autorem FOTEK je Jana Nagyová.

.: Závod při LVT Městec Králové :.
Dazzi
rozhodčí: Kateřina Lerlová
Díky Amouškovu zranění vyrazil závodit pouze Dazzíček, ale vzhledem k tomu, že to byly moje první závody od sádry, tak houby zle. No, v prvním běhu jsem "trošku" cupitala, ať žijou nervíky, v dalších bězích už jsme se s Dázzou místy rozcházeli. Ale tak či tak, ZASE BĚHÁME, jde to! :-D

DAZZI
jumping - 4./21, 1od, 4,28m/s
agility - DIS
LA2 - DIS

.: ŠumaFská bojoFka 2018 :.
bojoFka
bojoFka
bojoFka
Oooo, ŠumaFská bojoFka, to je pro mě prostě každý rok jedna z TOP akcí! Ani tentokrát nezklamala, opět super agility sekvence/parkury od Tondy Grygara a opravdu smekám nad neustále novými a prudce originálními nápady, jak se dá uspořádat taková bojoFka! Tato by se dala nazvat po stopách pravého maďařského guláše :-D. Prima týden nám pokazil jen fakt, že Amouška stále/opět zlobí levá zadní nožička, respektive volnější koleno, ale i tak se zlehla proběhnul... a to víc toho namusel natrénovat Dázza :-D. A Bailinka? S tou jsme v mezi čase pilovali poslušnost a triky a užívala si cachtání v potoce a místní les :-). Rezervuji si místo na příští rok!!! ;-)

.: Soustředění nosework & obedience :.
Dazzi
Dazzi
Skvělý prodloužený víkend pod taktovkou Kristýny Másilkové (obedience) a Petry Šubrtové (nosework). S Dázzou jsme se soustředili na obedience, Amoušek si zase vyzkoušel, co to je nosework - a překvapivě ho to mooooc bavilo. Zároveň moc oceňuju večerní teoretické přednášky s praktickými ukázkami Kristýny a Fanči - některé věci člověk sice používá, ale nemá v nich úplně jasno, tak není nad to si to jednou takhle shrnout. Moc díky, děvčata, za prima akci! :-)

Autorem fotek je Richard Pech, děkujeme.

.: Sraz se "štěňátky" od Vlkové :.
Ellie, Dazzi a Trixinka
vrh
Jsem hrozně ráda, že se konečně povedlo domluvit společný termín a mohli jsme se tak vidět se štěňátky po Dázzovi a Ellie - Kači, moc díky za zorganizování srazíku, a všem majitelům, co se přijeli podívat, patří též nemalý dík! :-) Na srazu se povídalo, hrálo, ale i cvičilo... "vše" se povedlo zaznamenat na kamerku :-).

>>> VIDEO <<<           >>> FOTKY <<<

.: "Štěňátka" od Vlkové 1. narozeniny :.
Buddy
Štěňátka po Dazzim a Ellie už nejsou žádná štěňátka, neb dnes slaví 1 rok! Milá Kessinko, Trixinko, Bailinko, Bertičko, Bonynko, Bárnýsku, Benjo a Buddíčku, přejeme vám všechno jen to nejlepší, máte moc bezva páníčky, tak je moc nezlobte a užívejte si společné zábavy :-).

Na fotce s dortem je Buddíček, nejpodobnější na Dázzu :-).

.: První letošní agility trénink :.
Beroun
Uf, tedy odhodlat se zase běhat po té proklaté sádře, to bylo něco! Ale jojojo, musím tedy zaťukat, ale kotník drží a neprudí! A ok, Dazzíček po té půlroční pauze potřebuje pár tréninků dostat se zase do formy, ale evidentně to zase tak moc nezapomněl! :-)

>>> VIDEO <<<

.: Bailey 11. narozeniny :.
Dazzi
Bailinečko naše bláznivá, všechno nejlepší! Na tomhle pejskovi mě fascinuje, že pořád ještě jde do všeho s nasazením, co bych v jejím věku už nečekala, jen hold potom více odpočívá. Bailinko, buď takhle veselá ještě hodně dlouho! :-)

.: Obedience intenzivka s Petrou Florschütz :.
Amigo
Dazzi
Z původně plánové kombinace Dazzi a Bailey se díky Bailinčiným bloknutým zádům dostala řada i na pana Amiga. S Dázzou jsem chtěla pracovat na trojkových cvicích, ale tak nějak se stalo, že se na ně vůbec nedostalo, a pracovali jsme víceméně jen na projevu a pozornosti a opakovali dvojkové cviky. S Amouškem jsme zkoušeli prošťouchnout předčasné brždění u běhacích cviků, ať už ve směru ode mě nebo ke mně. Díky za prima společnost Martině a Marušce :-).

>>> FOTKY <<<

.: O Heřmanův pohár :.
Dazzi
DAZZI - OB2 - 218b., dobře, 4./6
rozhodčí: Lada Richterová
steward: Anežka Rybová

.: Amaroq Rose Ever-Ready :.
Amy
Amy, odchovankyně z našeho vrhu "A" dnes slaví již 7. narozeniny! Amynko, přejeme hlavně pevné zdravíčko i do dalších let! :-)

.: Obedience seminář s Valentina Balli :.
Dazzi
Dazzi
Seminář s Valentinou mi dal nejen dobré tréninkové tipy, neb trojkové cviky pořád nejsou moji kamarádi, a i u stávajících cviků je stále co vylepšovat, ale zároveň mi i odpověděl na otázku, proč moji psi nefungují na závodech tak jako v tréninku, a z čeho vzniklo Amigovo načíhávání při tréninku poslušnosti/obedience. Odpověď je vcelku jednoduchá, nevhodně načasované odměňování. Tipů na trénink máme spoustu, hurá tedy do toho! :-)

.: Amigo 8. narozeniny :.
Amigo
Amoušek si svůj život užívá, roky neroky. Amoušku, přejeme ti všechno nejlepší, hlavně zdravíčko ať tě neopouští! Máme tě rádi! <3

.: Obedience zkoušky Liberec :.
Dazzi
Dazzi
DAZZI - OB2 - 242,5b., velmi dobře, 2./7
rozhodčí: Kristýna Másilková
steward: Zuzana Coufalová

Z těchto zkoušek mám moc hezký pocit! Dázza si držel po celé cvičení hezký projev a naladění. Sice se nám objevily tradiční chybky jako nedoběhnutí do boxu (1.páska), ošívání se v odložení a popletené odkládačky, ale zase předvedl moc hezky ovladatelnost na dálku a i chůze u nohy se mi tentokrát líbila. K tomu všemu ještě prima atmosféra mezi lidmi po celé zkoušky - no prostě víc akcí jako tato :-).

.: Předváděčka v domově pro seniory :.
Dazzi
Kamarádka pracující v domově pro seniory byla oslovena, zda by neukázala nějaké cvičení se psy pro místní klienty. A tak slovo dalo slovo, sešly jsme se 3 a 6 psů :-). Všichni tři moji chlupáči převedli něco z pošlusnosti i triků, a Amoušek se následně nechal i důkladně odrbkat :-).

.: O Terezínskou podkovičku :.
Terezínská jízdárna
Tři týdny po sundání sádry, téměř bez tréninku, kdy stále bojuju s rychlejším pohybem. Ale ok, Dazzi je přihlášený do OB2, tak to přeci na poslední chvíli neodpískáme! No, do příště to asi trénovat chce, Dázza se rozbil už na hromadném odložení, kde odmítl ležet vedle dominantního psa, a poprvé v životě z odložení odešel :-/. Na cvičení jsme nastupovali jako první, nevím, co bylo špatně, zda ještě dozvuk onoho odložení, ale tak či tak, nevzdal to Dazzi ani já, dobojovali jsme to do konce a s 201b skončili na 5. místě z 9 psů v OB2.

.: Intenzivní trénink s Ladou Richterovou :.
trénink s Ladou
S čerstvě sundanou sádrou toho pořád moc nenachodím, takže aktivní trénink je zatím pasé, ale když už jsem byla přihlášená, vyrazila jsem s našimi Libereckými děvčaty sbírat alespoň teoretické znalosti, protože praxe se nám už blííííížíííííííí... :-)

.: Snažíme se, co se dá... :.
smečka
I se sádrou se dá absolvovat alespoň krátká "vycházka"! Páníček nás odveze za město, vyloží, my se projdem, pohrajeme si s frisbee, pocvičíme pár triků, a páníček nás zase naloží a odveze domů. Sádro, já se nedám!! :-D

.: Seminář s Shauna Wenzel :.
Dazzi
Se sádrou se toho moc nedá, ale účastnit se teoretického semináře ANO! A tak jsme si s děvčaty zajely na přednášku Shauny Wenzel na téma Příprava psa na obedience závody. No, není nad to si některé věci učesat a dát jim řád. Moc díky za akci, zase máme další nasměrování, kudy jak s přípravou dál.

.: Dazzi 4. narozeniny :.
Dazzi
Náš benjamínek Dazzi slaví své již 4. naroziny. Dazzíčku, myslím, že cítíš sám, že nás to spolu baví víc a víc, a tak ti přeju hlavně zdravíčko, ať to víc a víc můžeme společně naplňovat :-).

.: Narozeniny vrhu "C" :.
C vrh Ever-Ready
Naše nejmladší "štěňátka" z vrhu "C" dnes slaví své 5. narozeniny! Kasio, Kuzey, Merline a Smarte, přeji vám hlavně hodně zdravíčka a spoustu aktivního času s vašimi milujícími páníčky! :-)