Omlouvám se za možný ne zcela funkční vzhled této podstránky v IE, pokusím se to opravit, momentálně si však nevím rady.


.: GENETICKÉ TESTY :.
Celou dobu jsem se domnívala, že Bailey je CL normal po rodičích, byla to však pouze pravděpodobnost vycházející z databáze Anadune. Proto jsem nechala Bailey otestovat + oba na MDR1, a výsledky jsou následující:

BAILES DAJAVERA - CL DNA normal, MDR1 N/N (DNA normal)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - MDR1 N/N (DNA normal)


Což znamená, že Amigo je CEA, CL, TNS, MDR1 normal, z čehož mám obrovskou radost :-). A jako druhý bonus byla informace, že naše Bailey geneticky přenáší hnědou barvu a Amigo krom samozřejmé hnědé i barvu ee-red :-).

.: SPORTOVNÍ NEDĚLE :.
Počasí sice moc nepřálo, ale my se ho co? Nebojíme! Proto jsme dopoledne vyrazili na obrany.
Amigo kousal podruhé, opět mi udělalo radost jeho nadšení (zatím krom oveček opravdu do všeho, co jsem mu nabídla). Učí se vyštěkávat, za štěkání dostane kosnout... sám od sebe má rád plné zákusy, no mám z něho radost, jen mrkněte...

Kousat byla samozřejmě i Bailinka... u té se vyštěkávání moooc zlepšilo, i když má semtam tendence si zespoda do řidítek "ďobnout" a její kousání? Stále má ještě problém s odhadování náskoku na figuranta, ale musím říct, že je to trénink od tréninku lepší, takže snad se nám tuhle nedokonalost povede odbourat časem úplně.


Nedělní odpoledne už se mnou poté odjížděla pouze Bailey a to na agility do Jičína. Poprvé jsme si zatrénovaly se skupinou pokročilých... běhaly jsme celé parkury vč. zónovek a slalomu, náběhy do slalomu tedy nic moc, vchod do tunelu vedle náběhu na kladinu taky nic moc a celkově občas složitější náběhy na skočky a překážky celkově, ale statečně jsme se s tím popraly a musím říct, že na to, že jsme běhaly po měsíci "agility volna", byla Bailey fakt šikovná... i oproti jejímu zvyku neskočila ani jednu zónu :-D.

.: TRÉNINK COURSINGU S PODJEŠTĚDSKOU SMEČKOU :.
Vrchlabské hopsání
jééé, jsme druhý :-D
děsně unavená borderka
medajlistka
První myšlenka byla vzít na trénink pouze Bailey, nakonec jel ale i Amigo. Bailey coursingu nepodlehla ani na třetí pokus, takže s ní už ani žádný další trénink neplánuji. Zato Amigo věděl hned napoprvé, co má dělat a viditelně ho to bavilo. On má však ještě na coursing spoustu času. V budoucnu se ještě určitě pár tréninků zúčastníme, ale jako jednu z větších aktivit coursing neplánujeme.

.: VÝLETOVÁNÍ ČESKÝM RÁJEM :.
13.-14.11.2010
Vrchlabské hopsání
jééé, jsme druhý :-D
Oproti minulému víkendu byl tento víkend plný sluníčka, a v našem případě i výletování, protože jsme po celý víkend brouzdali Českým rájem. V sobotu jsme vyrazili od Hrubé skály směr Vidlák, Trosky, Věžický rybník a zpět k Hrubé skále, v neděli jsme potom prochodili část Prachovských skal. Pesani i já jsme provětraní, spokojení, odpočinutí a zároveň unavení, kéž by teď na podzim bylo takovýchhle víkendů daleko víc :-).

>>>AMIGO 7 MĚSÍCŮ<<<       >>>ČESKÝ RÁJ<<<

.: AKTIVNÍ NEDĚLE :.
Vrchlabské hopsání
jééé, jsme druhý :-D
děsně unavená borderka
medajlistka
V neděli bylo sice počasí, že by psa ven nevyhnal... ale já vyhnala dokonce dva, Amiga i Bey :-). Ráno jsme vyrazili na obrany... pro Amiga to bylo jeho druhé "kousání" a musím říct, že u toho vypadá opravdu nadšeně, protože vše bere jako hru. Už se učí vyštěkávat, tak uvidíme, jak budeme pokračovat dál :-). A co Bailey? Ačkoli jsme teď nejezdily kousat nijak pravidelně, tak musím říct, že se stále zlepšujeme. Na jaře jsme začínaly se špatnými zákusy, nechtěla štěkat a obrany pro ni byly spíš číháním... nyní má zákusy pořád lepší a lepší, při hladkém zadržení už lépe odhaduje vzdálenost náskoku na figuranta, vyštěkává jako o život, takže už se moooc těším do maket a jak budeme postupovat dál. Za tohle ale moc díky našemu figurantovi Martinovi, který konečně našel způsob, jak nenásilnou formou Bey v obranách postupně zdokonalovat :-).
A protože neděle má i odpoledne, vyrazily jsme do deště podruhé, tentokrát na ovečky do nedaleké Dolní Suché - ch.s. Z temného hvozdu. Amigo viděl ovečky poprvé v životě a taky podle toho vypadal. Ke konci už sice ovečky také obíhal, ale nikterak zvlášť nadšený z nich nebyl. Uvidíme, jak si to v hlavě porovná do jara. A Bailey? Ta ovečky doslova hypnotizovala, za stádem chodila doprava doleva, ale obíhat ovečky se jí nechtělo. Naše "pasení" bylo zároveň setkání s naší slečnou chovatelkou a Amigovými sestřičkami Leelou a Hedou. Co podnikneme holky příště? :-)

>>>FOTKY Z PASENÍ<<<


Dnes by naše Donee oslavila své druhé narozeniny. Pokud je někde slaví, ne bohužel s námi. Vrátit čas ale nemůžu a začínám se už, ač nerada, smiřovat s tím, že s Donee již žádné její narozeniny neoslavíme :-(. O to víc přejeme ostatním sestřičkám pevné zdraví, spoustu legrace a sportovních zážitků s jejich páníčky!!!

.: EMILŮV DVOJSKOK :.
Hárání nás trochu překvapilo, ale i tak jsme nakonec jely na dvojzkoušky do Kutné hory, kde parkury stavěla a posuzovala pí Novotná. No, co říct, první parkur byl relativně jednoduchý, druhý ani náhodou. Na to, že jsme byly v kategorii LA1, tak parkur začínal i končil vlásenkou, náběh do slalomu z druhé strany, fiktivní rovinka 4 překážek, kde před čtvrtou překážkou bylo ale nutné psa stáhnout doleva do tunelu, jinak DIS. Celkově hodně stáčení, přeběhů, no prostě opravdu výzva!! :-D A jak jsme dopadly? Musím říct, že poprvé jsem zažila, že se Bailey moc běhat nechtělo, možná i proto jsme ale měly hezké zóny. V prvním běhu jsem Bailey vytlačila z houpačky, protože jsem si při prohlídce myslela, že bude rychlejší a přeběhla jsem za ní až mooc blízko, jedna shozená laťka a skoro na konci parkuru jedno odmítnutí na tunelu - vrr. Celkem 2 odmítnutí, jedna chyba, trestné bodíky za čas a známka dobrá a 6. místo. A druhý běh? Tak tady máme originální DIS, neboť jsem odstartovala před pokynem rozhodčí. Tak moc jsem se soustředila na Bey, až mi uniklo, že vzádu za áčkem rovnají tunel, tudíž rozhodčí ještě nepískla :-D.         VIDEO ZDE

Také jsem Bailey vytvořila přehled závodů, kterých jsme se zúčastnily Bailey/Aktivity.

.: RÝZMBURSKÉ DVOJZKOUŠKY :.
Vrchlabské hopsání
jééé, jsme druhý :-D
děsně unavená borderka
medajlistka
Ve sváteční úterý jsme vyrazily na agiliťácké dvojzkoušky do Rýzmburku. Po třech dnech dešťů hodně lidí zkoušky vzdalo, my ne! :-) Parkury tentokrát stavěl a posuzoval Antonín Grygar. První zkouška byla opravdu lehká, druhá o něco složitější už i se slalomem a stolem (který Bey viděla podruhé v životě :-D). Opět se mi vymstilo to, že v tréninku zónové překážky skutečně moc neběháme - takže dvakrát odmítnutí - v prvním běhu u áčka, ve druhém u kladiny, a druhá věc - soustředím se na těžké pasáže a lehké podceňuji, což nás stojí posléze trestné body. Ale jsem hrdá na Bailinčiny starty, protože na těch spolu obvykle vedeme s Bailey hru "kdo z koho". Tentokrát byla ale Bailey krásně klidná a soustředěná a běhala moc hezky. V prvním běhu jsme měly 1 odmítnutí na áčku a 1 chybu - sražená laťka na poslední skočce, která mě opravdu mrzí, protože to bylo právě to moje podcenění a odbytý konec. Druhý běh spolupracovala Bey stále s nadšením, jediným zakolísáním bylo ono odmítnutí na kladině a následná skočená zóna, stůl jsme zvládly kupodivu bez odmítnutí, slalom v rychlém tempu bez výpadku... jen zase ten můj odfláklý konec a sražené dvě laťky. Celkově běhalo v kategorii LA1 10 psů, z prvního běhu jsme si odnesly 4VD a z druhého 7D.
A protože závody byly jen přes louku od Babiččina údolí, nedalo nám to nevyrazit alespoň na krátkou procházku... :-)
>>>FOTKY Z BABIČČINA ÚDOLÍ<<<

.: AGILITY TÁBOR HAMRNÍKY :.
13.-18.9.2010
Vrchlabské hopsání
jééé, jsme druhý :-D
děsně unavená borderka
medajlistka
stupně vítězů kategorie large
Vrchlabské hopsání
jééé, jsme druhý :-D
děsně unavená borderka
medajlistka
Celý minulý týden jsme strávili v pořadí letos už na třetím agility táboře, tentokrát v Hamrnících, poblíž Mariánských lázní. I tentokrát to byl tábor pod vedením Antonína Grygara, i tentokrát to byl tábor absolutně jiný, než ty 2 předchozí, i tentokrát jsme se naučili spoustu nového :-).
Amigo odjížděl na tábor agility téměř nepoznamenaný, a za těch pár dní udělal neskutečný pokrok. Učil se zvládat nejen vedení na ruku, ale i přivolání přes překážku, vysílání, 3 druhy otoček, základy nácviku zónovek a odložení na startu zvládá už teď s větší bravurou než Bailey. Shrnuto a podtrženo, odnesla jsem si spoustu tipů, co a jak s ním trénovat, a díky moc za ně! Jeden z tréninků máme natočený, za video děkujeme Janče kameramance :-).

S Bailey jsme se též soustředili na všechny způsoby vedení, stáčení na bočniních, vysílačky, vedení přes překážky, otočky, pilování slalomu a dostali rady, jak na zónovky, které přiznávám, s Bailey moc nepiluju a podle toho to taky vypadá... Tábor byl zakončen oficiálními závody, kterých jsme se s Bey zúčastnily. No, co k závodům říci. Agility i jumping byly prozatím nad naše "umění", zkoušku jsem si pokazila sama, protože jsem Bey 2x vytlačila od áčka. Ale co, chybami se člověk učí, tentokráte jsme zaběhly zkoušku na VD.

A protože každý tábor je něčím jiný, tak tentokráte jsme hooodně výletovali. Procházka centrem Mariánských lázní, jazzový koncert, prohlídka hradu Hauenštejn i s večerním kulturním programem, po kterém jsem si vypustila svůj balonek přání, návštěva parku Boheminimum, kde mají zmenšeniny českých památek, prohlídka zámku Kynžvart a posléze procházka zámeckým parkem, výlet na rozhlednu Krásno... no každý den něco. Díky moc za príííma strávený týden, tentokrát se mi odjíždělo opravdu těžko a budu na to ještě dlooouho vzpomínat...

>>>FOTKY Z TÁBORA<<<

.: PODJEŠTĚDSKÁ VÝSTAVA PSŮ :.
Bailey
Na naši pro letošek poslední výstavu jsme jely pouze přes kopec, a to do Liberce. Stejně jako loni posuzovala border collie pí Zdena Holmerová, která vždy na závěr hodnocení řekne, co se jí na kterém psovi líbí a co ne, takže i publikum ví, podle čeho rozhodla o daném pořadí. Třída štěňátek zde není nikdy vypsána, proto se mnou jela pouze Bailey, která získala ocenění výborná 1, vítěz třídy v konkurenci 5 přihlášených fen ve třídě otevřené.

.: AMIGOVI JE UŽ 5 MĚSÍCŮ :.
Amigo
Ani jsem se nenadála, a Amigovi už je 5 měsíců! Nutno ale také podotknout, že 5.9.2010 tomu bylo 5 měsíců, co hledáme naši Donee :-(. Níže jsou odkazy na Amigovy fotky...
AMIGO 4,5 MĚSÍCE          AMIGO 5 MĚSÍCŮ

.: BAILINČIN AGILITY TÝDEN :.
Vrchlabské hopsání
jééé, jsme druhý :-D
děsně unavená borderka
medajlistka
stupně vítězů kategorie large
Vrchlabské hopsání
jééé, jsme druhý :-D
děsně unavená borderka
medajlistka
V pondělí jsme začly jen pozvolna tréninkem doma... v úterý jsme vyrazily na obvyklý trénink do Jičína, kde jsem si mimo parkury trénovala s Bailey náběhy do slalomu ze všech světových a přeběhy za Bey a před Bey do všech světových. Ve středu nám konečně dorazila objednaná houpačka, takže teď už žádné výmluvy, my ji natrénujem! :-D Houpajdu jsme ale vybalily až v pátek, protože ve středu jsem vyrazila na trénink agility pro změnu do KK Komořany. Čtvrtek jsme si daly zasloužilý odpočinek, abychom se v pátek soustředily na houpačku, opět náběhy do slalomu a stáčení na bočnicích.

4.9.2010 PURINA PROPLAN CUP - Turnov
V sobotu jsme vyrazily k Zrcadlové koze na naše první oficiální závody, které posuzoval pan rozhodčí Zdeněk Spolek. Open se mi moc komentovat ani nechce, zadupala bych se do země... Bailey jsem skákala do dráhy, nebo naopak byla moc pozadu či vepředu, no disk jak vyšitý :-D. Druhý běh se běžely zkoušky, my s Bey v LA1. Tady už se nám dařilo lépe. Jen jedna shozená laťka, takže známka výborná a 2. místo!! Třetí běh se běžel až hooodně odpoledne, a to jumping. Shrnula bych to tak, že Bailey poschazovala, co mohla, po parkuru zalezla do boudy a usnula. Jsem na Bailey hrdá, protože byla po celé závody krásně ovladatelná, dovezly jsme si domů první zkoušku na výbornou a ještě medajli, takže na první závody jsem nadmíru spokojená :-).


5.9.2010 FITMIN CUP - Podhorka
V neděli jsme si zajely na závody do České Třebové, které posuzovala Eva Plíštilová. Po náročné sobotě jsem uvítala, že se běží pouze jumping a zkoušky, ale i tak se to ukázalo být nad naše síly. Na jumpingu jsme si odnesly disk, neboť Bailey odmítla překonat jednu skočku - pro mě do teď z neznámého důvodu - buď ji obíhala či podlezla. Na zkoušku jsem nastupovala nesoustředěná a nervózní i já, diskly jsme se v místě, kde jsem to předpokládala už při prohlídce - ale zavčas nezareagovala, nevadí :-D. Den to byl ale i tak bájo, protože na agility jsem ho ztrávila s Evou Hedvičákovou a jejím tatínkem a konečně jsem poznala jejich malou hnědulku Berrynku, která mi prostě a jednoduše učarovala, nejen krásnou hlavou a výrazem, ale i povahově :-). Poté jsme si ještě se Zdenčou a Alešem zajeli na večeři a kafíčko a "hurá" zase každý domů.

A malá kulturní vložka na závěr...
Mé bláznivé auto o sobě dalo zase jednou slyšet a protože jsem se už nechala slyšet, že prostě potřebuji akutně nové, tak jsem ho dostala :-D.

.: VRCHLABSKÉ HOPSÁNÍ :.
neoficiální agility závody
Vrchlabské hopsání
jééé, jsme druhý :-D
děsně unavená borderka
medajlistka
stupně vítězů kategorie large
Závodní atmosféra už mi chyběla jako sůl, proto jsme s Bailey vyrazily na naše první agility závody, prozatím neoficiální, které posuzovala sl. Vodvárková. Ukázalo se opět to samé, že když nejsem nervózní a nezmatkuju, Bey šlape jako hodinky. Před nástupem na start jsme si udělaly krátkou poslušnost u nohy zaměřenou na přesnost a na start už nastupovaly zklidněné. No a co říct o bězích... po oba běhy byla Bey hezky ovladatelná, na jumpingu padla jedna laťka, u agility dvě, přičemž ta druhá padla na poslední překážce, což mě mrzí, protože to je opět důkaz toho, že parkury se mají dobíhat až do konce! :-/ Součet obou běhů nám přinesl druhé místo, a tím první medajli z agility, snad ne poslední ;-).

.: 12.-14.8.2010 ŠUMAVA PODRUHÉ :.
rozpis
skutečný Vydrýsek z večerníčků :-)
Po tak trochu nevydařeném minulém "agility" týdnu (zasvěcení ví, co myslím) jsem dostala možnost zatrénovat si ještě alespoň nějaký den na Šumavě.
Tentokrát vyšlo volné odpoledne na čtvrtek, kdy se pro zájemce konala Šumafská bojofka. Byli jsme odvezeni na Rokytu, blízko obce Srní, kde jsme dostali šifru následujícího bodu, kam máme dorazit. Poté jsme na každém stanovišti plnili nějaký úkol, za který jsme obdrželi šifru s názvem následujícího stanoviště. Naše družstvo sice nevyhrálo, ale i tak jsme všichni dorazili do cíle, kterým byla cukrárna Sněhurka, s dobrou náladou a nikoho neminula sladká odměna.
K tréninkům bych napsala to, že byly stavěné trošku jinak, než ty v červenci a opět mi hodně přinesly. Jen kdyby se mi povedlo odbourat tu moji počáteční nervozitu, kterou si první tréninky jen zbytečně kazím.

.: A ZASE JEDNOU VIDEA... :.
I přes horké letní dny se snažíme nezahálet... trénujeme po chvilkách vše, co nás baví... musím ale přiznat, že při těchto teplotách nic pořádně... mmm, co dodat, Amigovi už je 16 týdnů a momentálně asi prochází vývojovou fází kamzíka (po shlédnutí videa pochopíte ). Jeho oddanost je ale až neskutečná, chuť dělat cokoli taktéž a naše cvičení sice zatím neberu zas až tak vážně, ale snažím se pokládat základy pro všechny sporty a to se nám zatím daří. Cvičíme něco málo z poslušnosti, ale zatím se spíš zaměřuju na to, aby mě u cvičení sledoval. Zapomenout nesmím na aportky, které praktikujeme už i s frisbee, přetahovačky jsou též na denním pořádku, něco málo z "agility", kde je pro mě též prioritou, aby mě při cvičení sledoval... a zkoušíme už i stopovat... co bude dál, to se uvidí .
A co Bailinka? Bailinka se opravdu stále víc vzhlíží v akčních věcech... u agility nabrala již dobrou rychlost (zato já stále marně čekám, jestli se to projeví i u mě...) a aktivitou číslo dvě je pro ni teď frisbee. Baví ji s ním prostě a jednoduše cokoli!
.: 24.-25.7. EUROPEAN OPEN 2010 :.
Protože se Mistrovství Evropy v agility konalo v Liberci, který já mám co by kamenem dohodil, strávila jsem tam sobotní i nedělní odpoledne. A že bylo na co koukat! Jen je škoda, že přírodě člověk nikdy neporučí a po pátečních a sobotních deštích nebyl trávník vůbec v dobré kondici, kdy už se s postupujícím časem běhalo spíš v oranici než na trávě. Ale všechna čest organizátorům, pomocníkům, rozhodčím i soutěžícím, kteří i přes nepříznivé podmínky vytrvali! Neděle už nás přivítala řekla bych ideálním počasím - chladno, což bylo pro psy ideální, ale nepršelo. Parkury byly jak jinak než že opět skvělé, moc se mi líbily finálové běhy kategorie large, které se běhaly z časových důvodů až v neděli odpoledne. A to nejen tím, jak byl postaven parkur, ale i náladou na tribuně. Každý divák, ať už z jakéhokoli státu, prožíval běhy se všemi soutěžícími... jeho úspěchy, i neúspěchy. I závěrečný ceremoniál, s vlajkonoši a předáváním pohárů, na mě opravdu zapůsobil. Upřímně obdivuji pořadatele, kteří zvládli tuto akci uspořádat a i za takového počasí, které v sobotu vládlo, vše ustát... tak i soutěžící dvojice, které se dokázali dostat až sem a předvedli opravdu super výkony!!! A já jsem ráda, že tohle mistrovství vyšlo termínově až po agility táboře, který jsme s Bailey absolvovaly, protože jsem měla hezký pocit z toho, že vím, proč ti lidé ukazují svým psům na parkuru tak, jak ukazují... teď ještě to převést do praxe :-D.

.: AGILITY TÁBOR JESENÍ 11.-17.7. :.
Po dvou letech jsem opět zavítala na Šumavu do Jesení na agility tábor k Antonínu Grygarovi. Jeli se mnou Amigo s Bailey, tréninků se ale účastnila jen Bailinka. Něco nám šlo hůř, něco lépe, trénovali jsme všechny styly vedení, 4 druhy otoček... no a stále se máme ještě hoooodně co učit. Moc jsem si užila tréninky, večerní posezení, nějaké ty neplešárny, prostě vše!! Díky moc za chytře vedené tréninky, neskutečnou trpělivost a příští rok doufám, že budu moci jet zase .

.: MĚLI JSME NÁVŠTĚVU... :.
O víkendu za námi přijela vzácná návštěva, a to Zdenča s Alešem... a aby sousedé neměli už tak zmatek ve složení a počtu našich psů, vzali sebou i svoje borderky Caitly a Bailey . Až takhle zpětně zjišťuji, jak byl tenhle víkend krátký, ale stihli jsme toho poměrně dost. V sobotu hned poránu zahradní trénink agility, po obědě jsme předali Aleše Pavlovi (dámská jízda je prostě dámská jízda ) a uháněly navštívit Amigovu rodinu a zbylá štěňátka, která se ještě nestihla rozjet do nových domovů. A protože teplo bylo skutečně úmorné, stavily jsme se ještě vykoupat celou smečku... Amigo si tady poprvé i zaplaval. Po návratu ještě krátká večerní procházka, a už je tady neděle a s ní dopolední obrany. Tak trošku neplánovaně se s figurantem potahal i Amigo, ale obranám se začneme věnovat až po jeho úplném přezubení. Ihned po obranách jsme vyrazily na výlet do Českého ráje. Počasí nám opravdu přálo, jediné, co náš výlet trochu kazilo, bylo neskutečné množství cyklistů, kvůli kterým jsme musely neustále odchytávat psy. Tudíž jsme vycházku pojaly spíš jako trénink přivolání, kterého není nikdy dost! Amigo spal po téhle celovíkendové návštěvě jak zabitý, ale už teď se mu myslím stýská po jeho hrách s "malou" Bailey od Dupíků .

.: TRÉNINKY OBRAN :.
V průběhu června jsem začla s Bey jezdit pravidelněji na obrany, jak jen nám to čas a ostatní aktivity dovolí. Mým velkým snem je složit s Bailey jednou i ZVV1, ale k tomu máme momentálně hooodně daleko. Nyní se budeme snažit připravit se na ZPU-2 a snad i ZM, uvidíme, zda to ale stihneme do plánovaných štěňátek či nikoli. A jen co Amigo přezubí, začne trénovat obrany i on, prozatím s námi jezdí pouze na socializaci.

Autorkou fotek je Zdena Navrátilová. Více fotek z Bailinčiných obran >>> ZDE <<< .

.: OPĚT NEAKTUÁLNÍ AKTUALITY :-) :.
Díky dlouhodobě nefunkčnímu internetu už je naše aktualizace opět neaktuální, protože za těch 14 dní, před kterými tohle video vzniklo, se hodně změnilo. Amigo hodně vyrostl, je mnohem rychlejší, obratnější a drzejší... ale také šikovnější.


.: CINDY SLAVÍ NAROZENINY :.
Naše Cindy slaví již 13. narozeniny a musím říct, že kromě již horšího sluchu se stále těší dobrému zdraví i kondici. Cindy, buď stále tak veselá, přátelská a hravá jako jsi doposud, máme tě rádi!

.: NOVÝ ČLEN SMEČKY EVER-READY :.
Od ztráty Donee bylo u nás doma tišeji než obvykle, žádné večerní přetahování s Bailey, žádné pacinkování se Cindy, ale to se teď doufám opět změní! Díky moc chovatelkám Amiga za jejich trpělivost s mým opravdu dlouhým rozhodováním, neměly to se mnou jednoduché Amigo zvládl změnu prostředí opravdu hrdině, cestou domů sice chvíli kňukal, ale doma už se rozhlížel jako pán domu a se zájmem si prohlížel naše psí holky.
Stále ale doufám, že se jednoho dne vrátí naše Donee a až se vrátí, bude tu na ni čekat poloviční sestřička Bailey (skrz mamku Ixi) a poloviční bráška Amigo (skrz taťku Devoteho)... a až se vrátí, nikdy ji už nedám z ruky!

.: VYCHÁZKA PO OKOLÍ HODKOVIC :.
Bailinka už druhý týden hárá, proto se nás návštěvy cvičišť momentálně netýkají... ale to nám nebrání v tom cvičit si samostatně a chodit na vycházky. Z jedné takové vycházky přikládám pár FOTEK.
I NADÁLE HLEDÁME NAŠI DONEE, VÍCE V SEKCI
!!!HLEDÁ SE!!!

.: BAILEY SLAVÍ 3. NAROZENINY :.
Čas letí až neskutečně a už je to tři roky, co se narodila moje Bailey - ta nejbláznivější borderka, co zatím znám, která štěká okolo hrajících si psů s tenisákem v drštičce, v lese si vybírá zásadně ty největší klacky (větve), co je schopná utáhnout, pro kroužek na tahání by se přetrhla... to je prostě moje Bailey... buď pořád tak bláznivá, jako jsi, máme tě rádi Bailey...

.: VÍKEND U NAVRCKŮ S DUPALÍKY :.
Odreagování a změnu prostředí už jsem potřebovala jako sůl, proto jsem nakonec přijala pozvání od Zdeny a Aleše a křížem krážem republikou je jela navštívit. Konečně jsem blíž poznala jejich nový přírůstek, Bailey juniorku. V sobotu nás Zdena vzala do zámeckého parku v Lednici, kde 3 ženské a s nimi 7 psů působilo opravdu jako rarita :-D. Autorem FOTEK nejsem já, ale Ivet Dupalová. V neděli pořádal agility klub Hrušky, kam chodí trénovat Zdena s Caitly, závody v agility. Příště jdeme už prý také závodit, ale tentokrát jsme se starali o občerstvení pro účastníky. A jak jinak, než že to byl bájo víkend :-).

.: AGILITY TRÉNINKY :.
Díky vyřešenému problému s dojížděním jsem s Bailey opět začla dojíždět na tréninky agility. I agility je činnost, pro kterou by se Bailey přetrhla, někdy je její chtíč až na úkor kvality, viz její občasné shazování latěk. Ale pracujeme na zlepšení!! Přikládám video z 2. a 3. tréninku, které byly zaměřené na nácvik vlásenky, stáčení na bočnicích a přebíhání před a za psem. Už se těšíme i na letní tábor agility, opět na Šumavě jako před dvěma lety, a kdo ví, třeba začneme časem i závodit. Také jsem doplnila Bailinčin posudek z MVP Praha.


.: MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA :.
Bailinka už je značně vylínalá, ale i přesto jsem se rozhodla zkusit štěstí a vydala se do Prahy na výstavu, neboť je na delší dobu zase naše poslední. Posuzovala rakouská rozhodčí Silvia Schaffer a risk se celkem vyplatil, neboť si Bailey odnesla (opět) známku výborná 3 a já dobrý pocit, že jsme si to obě užily.

.: KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHMPP :.
Border collie posuzovala paní Marie Marušková, pro mě dodnes neznámá. S Bailey jsem nastoupila ve třídě otevřené v konkurenci osmi fen, vyběhaly jsme si známku výborná 3. Radost z úspěchu a setkání s přáteli mi kazila nepřítomnost Donee, kterou jsem též měla vystavovat. Výstavu vem ale čert, jen se mi už prosím Donee vrať!!!

.: VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ :.
Loni na velikonoční pondělí Bailey v Českém ráji špatně seskočila z výšky a nejspíš už tam si zlomila prst, který nás trápil téměř čtyři měsíce. Letos se nám na velikonoční pondělí ztratila Donee a doposud po ní nemáme ani stopy. Prosím všechny, kdo to ještě neudělali, zda by dál přeposlali obrázek z úvodní stránky, kde jsou informace o Donee a kontakt na mě, či tento obrázek uveřejnili na svých stránkách. Pořád pevně věřím, že má Donee někdo u sebe doma a prostě jen netuší, že ji vůbec někdo hledá!!!!!!

Ještě přidávám odkaz na FOTKY z našeho již tradičního výletu Českým rájem na velikonoční pondělí, kdy jsem ještě netušila, že už je Donee dávno buhví kde .

A protože moji pozornost nárokuje zbytek smečky, snažím se i přes špatnou/smutnou náladu věnovat i nadále cvičení, hraní a vychajdám. S Bailey jsem se po zimě dala naplno do stopování, včera si už vyzkoušela i svou první cizí stopu. Musím říct, že kladeč nenašlapal nic jednoduchého, cca 150 kroků, 2 lomy a 3 předměty. Na prvním lomu jsem sice zmatkovala já i Bailey, ale stačilo počkat a Bailey se sama chytla a prostopovala až do konce. Bailey stopováním prostě žije, takže pokud se bude i nadále zlepšovat, plánuji v budoucnu zkusit stopařské zkoušky FPr.

.: XI. POJIZERSKÁ VÝSTAVA PSŮ :.
Plemeno border collie posuzoval p. Milan Krinke, který je myslím nejen pro mě nejuznávanějším rozhodčím pro borderky v ČR. Donee byla nahlášená v mezitřídě, Bailey ve třídě otevřené. Obě holky vyhrály svoji třídu a nastoupily proti sobě do "boje" o krajského vítěze, kterého nakonec ukořistila Bailey. Moc díky Aničce za předvedení Bailey, sama bych obě najednou předvést nemohla. S Bailey jsem následně ještě bojovala o vítěze plemene v konkurenci s nejlepším psem a nejlepším mladým psem. A k mé obrovské radosti byl tento "boj" úspěšný a Bailey se stala vítězem Mladé Boleslavi!!! Posudky i s fotkami u Bey a Donee ve výstavách.
Bailes Dajavera - V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi
Don´t Worry Dajavera - V1, Vítěz třídy

.: "ŠKOLA HROU" :.
Protože opakování je matka moudrosti, i my "stále" opakujeme, pilujeme
+ se učíme nové věci. Prioritou pro mě ale i nadále zůstává, aby Bailey i Donee cvičily s maximální možnou radostí a nasazením, což je patrné i z následujících videí.

.: COURSING POD KUNĚTICKOU HOROU :.
Teď už vím, co to znamená "přijít k něčemu jako slepý k houslím". Bailinka už měla být dávno nakrytá, proto na coursing hlášená nebyla, běhat měla pouze Donee a to tréninkové běhy. Vše je ale opět jinak. Protože se uvolnila nějaká místečka, dohlásila jsem na místě i Bailey. A protože do licenčních běhů potřebovali zapůjčit do párového běhu borderku, přehlásila jsem nakonec Donee na licenční běhy - a světe div se, Donee sice běhala coursing podruhé v životě, ale máme splněné dva licenční běhy :-). A co Bailey? Minule měla o střapec sice velký zájem, ale odmítla běžet na víc jak pár metrů od paníčků. Díky zájmu o střapec jsem se rozhodla vyzkoušet s ní coursing ještě jednou a uvidíme, možná se vyplatilo. První běh - rovinku - běžela za střapcem, ale pořád se otáčela, kde jsem - ale běžela! Na druhý běh jsme čekaly dlouho a čekaly jsme přímo u tratě, Bailey se zájmem sledovala a pozor, i ona pak už odběhla delší běh pro začátečníky i se zatáčkami, tak uvidíme příště. S Donee ale rozhodně s coursingem nekončíme, spíš naopak, protože běhání je pro ni vším.

.: 20.-21.2.2010 VÍKEND V MLADKOVĚ
V ORLICKÝCH HORÁCH :.
"Přesně" po roce jsme se opět sešli v Mladkově v Orlických horách a i tentokrát neměl víkend chybičku. Spousta sněhu, blázniví lidé, bláznivé borderky a v neděli i super počasí, které přálo focení!!!
>>> FOTKY Z MLADKOVA <<<

Zleva: Blackberry, Clermont-Ferrand, Caitly Black, Don´t worry, Bailes a Beira... všichni Dajavera

Trošku opožděně (opět :-D) ještě přikládám odkaz na fotky z Horních Míseček, kam jsme si tuto zimu vyrazili na výlet podruhé a podruhé se stejným počasím... spoooousta sněhu, oooooobrovská mlha a žááááádný výhled... ale i tak bylo prima dostat se na vzduch a borderky rozhodně taky neprotestovaly!

>>> FOTKY ZE ZEHRADY + Z HORNÍCH MÍSEČEK <<<

.: 6.2.2010 NÁVŠTĚVA U MORÁVKOVIC :.
Teď o víkendu jsme tak trochu cestovali... zastávku jsme si udělali i ve Sloupnici u Litomyšle, v domově Bailinčiny sestřičky Jerry a zlatouše Montyho. Báječné počasí nás vyloženě dostrkalo na vycházku a donutilo udělat pár fotek.
>>> FOTKY ZDE <<<

.: 7.2.2010 DUOCACIB Brno :.
Po delší době jsem si zas užila svých pár minut ve výstavním kruhu a to opravdu užila. Donee je prostě parťák pro každou aktivitu. Odnesly jsme si sice známku velmi dobrá, ale o to víc mě hřálo, že i pan rozhodčí ocenil mé předvedení, které mě prostě baví . Jen škoda, že jsem kvůli plánovaným štěňátkům nepřihlásila i Bailey. Ale člověk míní a Bailey myslí jinak = stále ještě neháráme >>> FOTKY ZDE <<<

Po výstavě jsme si zajely na obrany do Hustopečí, kam jezdí trénovat naše polopříbuzná Caitly. Jak jsme si zakousali, můžete juknout, video má bohužel jen Donee, došla nám baterka .

>>> DONEE VIDEO Z OBRAN <<<

A TEĎ TROCHU Z JINÉHO SOUDKU
Jen body vyjmenuju, co vše se může stát na cestě domů z Moravy na sever .
1) couvání na nájezdu na dálnici, jen abychom nejeli na Bratislavu, ale správně na Brno!
2) v Brně Pavel spolehlivě navigoval, proto jsme nesjeli nájezdem na Prahu, nýbrž se dostali do centra Brna!
3) po mém upozornění, že skutečně nejezdím ráda na doraz nádrže a Pavlově přesvědčování, že "žebravé oko" přeci ještě nesvítí, nám benzín skutečně došel a to přímo na dálnici!
4) taxikář nám sice dovezl benzín, ale auto nešlo nastartovat!
5) auto jsme s taxikářem roztlačili!
6) před autem nám na dálnici přeběhla liška, jen díky štěstí jsem bez kolize přejela do druhého pruhu!
Ne každý den se hold daří!!!

.: OPOŽDĚNÉ ""NOVINKY"" :.
(Dá se tomu tak ještě vůbec říkat?)
Poslední dobou se naše novinky moc nerozrůstají, řekla bych, že s přibývajícím sněhem dokonce ubývají. Největší již aktuální novinkou mělo být krytí naší Bailey, ale ona se prostě potvůrka rozhodla, že nás bude napínat!!! Přikládám alespoň pár FOTEK ze včerejšího "plavání".

8.-10.1.2010 Tak trochu crazy víkend
Tak tenhle víkend si budu pamatovat hodně dlouho. Ve čtvrtek odpoledne jsme naložili borderky do auta a vydali se směr Nikolčice k Navrckům, kde už čtvrteční večer probíhal ve veselém duchu. Páteční den jsme strávili na zabijačce, což byl pro mě absolutně nový zážitek a proto jsem byla ráda, že jsem si mohla vyzkoušet veškeré věci (krom samotného aktu podstaty zabijačky ).
>>> FOTKY ZDE <<<

Část sobotního dne jsme ještě trávili "pozůstatky zabijačky" a posléze návštěvou vinného sklípku jednoho z místních "stryců". Neméně si užívaly i naše borderky, Donee s Caitly se přetahovaly snad 15h denně o kroužek, a proto už Donee následující den ani neprotestovala, že musí odpočívat v cestovním domečku. V neděli jsme totiž zavítali na Hanáckou národní výstavu psů do Olomouce, kde jsme se setkali s našimi "psími" přáteli. Až mi bylo líto, že si nemůžu užít svých pár minut ve výstavním kruhu také, ale co se dá dělat, ujala jsem se alespoň role fotografa.
>>> FOTKY ZDE <<<