Všem dvounohým i čtyřnohým přátelům přejeme vstup do nového roku 2013 pravou nohou a žádné nepravosti v jeho průběhu! :-)


.: Čekáme štěňátka! :-) :.
Bailinka jako miminko :-)
Sono ukázalo, že Bailey čeká 3-4 malé Bailinky a Amoušky. Kolik přesně a jaké, to se ale dozvíme až na přelomu ledna a února :-). Zároveň jsem také v levém sloupci vytvořila tipovací anketu, kolik a jakých štěňátek se nám za měsíc narodí, tak schválně, kdo bude se svým tipem nejblíž :-).

.: Agility dvojzkoušky :.
Amigo
Opět jsem vyrazila pouze s Amigem a shrnula bych to jednou větou. To jsem se zase vyznamenala :-/.
1.zkouška LA1 - dis.
2.zkouška LA1 - dis.

Amigo a Bailey hrdě oznamují, že se ve dnech 30.11.-2.12.2012 konaly jejich "zásnuby". Více informací v sekci štěňátka :-).

.: Mikulášské dvojzkoušky :.
Amigo
Tentokrát nás agility zavedlo do Hradišťska u Sadské, kde zkoušky stavěl p. Zdeněk Spolek. V kategorii LA1 bylo spolu s Amigem dalších 20 pejsků, naše výsledky žádná sláva :-/.
1.zkouška LA1 - dis.
2.zkouška LA1 - 9.D - 3ch.,1odm., rychlost 4,42m/s

.: ZKOUŠKY DLE MZŘ :.
Bailey
Po týdnu, kdy měla Bailinka režim vyčůrat a domů, se jevil prstík lepší, a tak jsem přeci jen zariskovala a vyrazila na stopařskou zkoušku FPr3. Tedy kombinace příšerného větru, louky, která byla spíš venčícím placem širého okolí, a Bailinčiny nevybité energie za předchozí týden, nám dala pekelně zabrat, ale stopu jsme došly! Takže s odřenýma ušima, ale Bailey se může pyšnit svou desátou zkouškou! :-)

.: BAILEY MÁ OPĚT PRÁZDNINY :-/ :.
Bailey
Bailinka je prostě bláznivý pošuk, to už se nedá říct jinak. A tak se stalo, že jsme (opět) skončily na veterině s podvrknutým prstem :-(. No, a to zrovna v době, kdy se mi to maximálně nehodí, protože potřebujeme trénovat, a ne lenošit :-(.

.: AGILITY TRÉNINK BEROUN :.
Amigo
Normálně do novinek tréninky nevkládám, tentokrát jen z důvodu, že máme sic krátká ale videjka, která jsem nejprve vůbec nechtěla prezentovat... ale taky by se mohlo stát, že už by se na mě pan kameraman příště vyprdnul. Protože on se fááákt snažil! To že já tam šermovala rukama a nedokázala se soustředit, to už je věc jiná :-D.

>>> AMIGOVO VIDEO <<<
>>> BAILINČINO VIDEO <<<

.: ZÁVOD O POHÁR MĚSTA DOKSY :.
to jsme to ale dvojka :-D
Tento závod jsem původně hlásila kvůli Amigovi, a Bailey pouze z důvodu, aby nebyla sama doma. Nakonec to dopadlo tak, že Amigo byl po zdravotních problémech doma s páníčkem a já s Bailey, se kterou se poslušnosti už nevěnuju, jsem odjela závodit. Legrace to byla o to větší, že jsem si s Bailey v pátek pouze vyzkoušela aport, a to byla celá naše příprava :-D. Dopadlo to jak to dopadlo, bodíky jsme zase tak špatné neměly a umístily jsme se v kategorii ZZO na 6. místě :-). Byl to ale tááák prima den s lidmi z Pavlovic, no jééé :-).

.: 2x SKOCHOVICE :.
Amigo
Amigo
Amigo
že by shozená laťka? :-D
sobotní parkur agility družstev
Amigo
Amigo
Amigo
Amigo
Amigo
19.-21.10.2012 Intenzivní trénink agility
Tato intenzivka byla poněkud intenzivnější než obvykle. Opět pod vedením Antonína Grygara, ale tentokrát ve spolupráci s Lenkou Březnovou. Takže když jsme zrovna neběhali po parkuru s pejsky, běhali jsme mimo parkur my lidi s Lenkou. Sice to bylo náročnější než obvykle, ale zase bylo přínosné dozvědět se "triky", jak se lépe naučit pracovat nohama, jak správně brzdit, abychom si nezpůsobili zranění, a jak vůbec správně běhat. V agility se nám střídaly sekvence běhavé s těmi technicky náročnými - no, s něčím jsme se poprali statečně, něco nám chvíli trvalo. Běhal pouze Amigo, Bailey má ještě po zranění "běhací klid", takže jsem si ji jen po chvilkách brala na cviky poslušnosti, aby se mi kočička na pokoji neunudila.

27.-28.10.2012 Pragil - Arion 2012
I Pragil absolvoval pouze Amigo, Bailey tentokrát držela packy z tepla domova.

zkouška LA1 - dis
zkouška LA1 jumping - 2 ch., 4.VD
jumping - dis
agility - 1 ch., 1 odm.
zkouška LA1 jumping - dis

Jen pro upřesnění - zkouška LA1 byla krásně zaběhlá, jen jsem nečekala, že se mi Amouš stočí vážně na pětníku, takže jak jsem se bála, že mi to vpálí rovně do pasti, tak jsem si ho na sebe stáhla moc a šup, byla z toho druhá díra tunelu. Ale zbytek rychlý a čistý. V jumpingové zkoušce padly 2 laťky, ale Amigo v tom byl (výjimečně) nevině, prostě se mi jen smekaly boty a jak jsem vyrovnávala a mávala u toho rukama, tak co udělal Amouš? Dal nohy pod sebe. Škoda chybek, protože jinak jsme měli v tomto běhu nejrychlejší čas :-). Jumping družstev a disk - po vyběhnutí z tunelu jsem chtěla, aby se Amigo stočil okolo bočnice, ale mé počínání asi nepochopil, a místo toho 2 odmítnutí, protože se 2x stočil těsně před skočkou :-D. A disk nám způsobilo třetí odmítnutí, kdy se Amigo stáčel do tunelu, ale podjely mu nohy, narazil do "hrany" tunelu a jak už jsem očekávala, že bude v tunelu a nebyl, a běžela jsem dál, běžel drahoušek za mnou, místo aby se obtěžoval zkusit ten tunel podruhé :-). A čtvrtý běh, agility družstev - běh pro mě vzhledově nejtěžší, kombinace běhavých a následně ihned technických částí, kdy pro mě byl na kluzkém terénu trochu problém být tam vůbec včas! Ale Amigo naštěstí stále běžel v kontaktu a "čekal", kam ho vyšlu či nevyšlu, a tak jsme se do cíle dostali s 1 shozenou laťkou a jedním odmítnutím na skočce, co měla být skočená zezadu. Tentokrát mám ale VÝJIMEČNĚ ze všech běhů dobrý pocit, protože je neprovázelo moje zmatkování a navíc všechny zóny zastavované, slalomy ač s nelehkými náběhy, tak bez ztráty kytičky, ani jeden neulitý start, no co si přát teď momentálně víc! :-)

>>> PÁR PODZIMNĚ-ZIMNÍCH FOTEK ZE SKOCHOVIC <<<

.: AMIGO JE KLUBOVÝ ŽAMPIÓN :-) :.
Amigo klubovým žampionem
Už to máme potvrzeno černé na bílém, že se stal Amigo klubovým žampiónem :-). A příští rok nám bude na členské schůzi BCCCZ předán pohár a originál tohoto diplomu! :-)

.: 0:8 PRO ROZHODČÍHO :.
Amigo
Amigův výkonnostní průkaz :-D
Aneb druhý den po sobě na zkouškách, tentokrát s Amigem na ZM. A 3x juchůůů, máme splněno! A proč 3x juchů? Protože máme splněnou další zkoušku, kterou Amigo navíc splnil podmínku pro udělení pracovního certifikátu, díky němuž bude moci na výstavách do třídy pracovní, a třetí juchů, dokončili jsme tak titul Klubového šampiona BCCCZ :-). Moc bych chtěla poděkovat Karlu Vittišovi a Filipu Gavorovi, kteří se podílejí na přípravě Amiga na obrany!!! :-) A pro pobavení přikládám fotku Amigova výkoňáku, kdo najde, co je špatně, ten má bod!

.: 3:5 PRO ROZHODČÍHO :.
Bailey v akci
hraní s Bíbou
pasení černobilky černobilkou :-D
Konečně jsem se odhodlala přihlásit Bailey na FPr3, ale bohužel, tentokrát to nevyšlo. Spolu s námi nastoupila ještě jedna FPr3 a 6x BH, celkové skóre bylo 3:5 pro pana rozhočího. Bailey stopovala vážně hezky, stopu došla s nízkých nosem až do konce, lomy některé hezky vypracované, jiné ověřované, ale nikde se nemotala. I se hrdině poprala s tím, že jsme 3x křížily vyjetou kolej od motorky a 2x posekaný pás příjezdové cesty k domku. Celé to mělo "pouze jednu" chybu, a to, že Bailey neoznačila ani jeden předmět. Čím to? Důvod je prostý. Po závodech v Liberci, kdy mi byly u každého předmětu strženy 2 body za to, že se vyvaluje na šunku a leží drobně šikmo (kouká po mně), jsem se rozhodla, že to zkusím opravit. Akorát Bailey moji manipulaci s ní u předmětů zrovna 2x neocenila, a výsledkem bylo akorát to, že už v tréninku začla mít problém s jejich označováním a dnes se u každého předmětu zastavila, otočila na mě, co já na to, a šla dál. Za samotné stopování jsme ztratily 14bodíků ze 79 + bohužel 21 bodů za předměty, což nám bylo osudné. Nyní se zaměřím právě na trénink předmětů a doufám, že si ještě letos stihneme dát opáčko, tentokrát úspěšné!! :-)

>>> FOTKY OD IRENY ŠALDOVÉ <<<

.: MS V AGILITY 4.-7.10.2012 :.
MS v agility Liberec
Nejen pro mě bylo tohle mistrovství svátkem. Tím, že mám Tipsport arenu pouhých 20minut autem, bylo už dopředu jasné, jak budu tyto 4 dny trávit :-). Každým dnem vládla přátelštější a přátelštější atmosféra, kdy všichni fandili všem, během přestaveb parkurů společné tančení fanoušků. K tomu krásné prosředí, bezvadný průběh soutěže a úžasné výkony. A jako bonus ještě Česká republika získala 7 medajlí, z nichž mezi nejcennější patří 1.místo našeho mediového družstva a 2.místo Petry Hamšíkové v kategorii medium. VELKÁ GRATULACE! :-)

.: VÝLETĚNÍ ČESKÝM RÁJEM :.
Amigo & Bailey
Po neustálých trénincích jsme si konečně udělali týden volna, věnovali se jen vycházkám, hraní, házení frisbee... a ještě jsme tento odpočinkový týden zakončili výletem do mého milovaného Českého ráje :-).

>>> FOTKY Z BLBNUTÍ NA HŘIŠTI <<<
>>> FOTKY Z VÝLETU <<<

.: KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHMPP :.
Amigo Definitive Choice
Bailes Dajavera
Pro nás letošní poslední výstavu posuzoval p. Kukla. Moc se mi líbilo jeho posuzování. Každému psovi věnoval dostatek času, zároveň tak i následnému srovnávání mezi psy, než rozhodl o jejich pořadí. Takže to nebyla výstava ve stylu „kdo je v lepší srsti, vyhraje“, ale každá třída byla napínavá do poslední chvíle! Panu rozhodčímu záleželo hodně i na pohybu, což nás stálo cenné příčky právě s Bailey, která běhat prostě nechtěla, ačkoli nám pan rozhodčí dal tolik šancí.
AMIGO DEFINITIVE CHOICE – výborný 2, r.CAC
BAILES DAJAVERA – výborná 4

.: 31. ROČNÍK SOUTĚŽE PSŮ
O LIBERECKÝ POHÁR :.
Bailinka na stopě
nastupujeme na obrany
Amigo na revíru
protiútok
protiútok
pouštěčka
nástup účastníků
Hurááá, naše první závody jsou za námi. S Bailey poprvé v kategorii stopa, s Amigem poprvé na závodech sportovky, a pro mě poprvé závody s obranami, neboť s Amigem jsem startovala v ZM. Za cíl jsem si dala nepokazit si to, co jsme do teď natrénovali, to se snad i povedlo. Bailey měla stopu 350kroků dlouhou, 4 lomy, z nichž jeden byl ostrý, 4 předměty. Co napsat k vypracování, možná to, že Bailey umí být i mnohem lepší stopař než předvedla. Z lomů vyčuchala krásně a přesně pouze ten ostrý, zbylé lomy byly „fuj“. Na předmětech nám pan rozhodčí strhl pokaždé bod za vyvalení se na kýtu, vrrr a poslední předmět Bailey očuchávala dobrých 10 vteřin, až od něho nakonec odešla :-D. Nakonec jsme obdrželi 78 bodů ze 100 možných, což Bailince vyneslo 6. místo ze 14 přihlášených. Amigo na poslušnost nastupoval značně roztěkaný, s důvodem střelby. Nemá reakci, že by se bál, to ani náhodou, ale střelbu si spojil s bičem figuranta, takže měl celou poslušnost téměř jediný zájem a to „kde je sakra ten figurant?“, a tak jsme si z poslušnosti odnesli 40 bodů z 50. A obrany? Nooo, oproti tomu, jak vypadaly poslední tréninky nadějně, tak to moc slavné nebylo. Amigo v pohodě oběhnul makety a označil pomocníka. Při ochraně psovoda měl po pouštění trochu nervíky a jemně si zespoda ďobal. A už je tu hladké zadržení, Amigo se odráží, podjeli mu nohy, takže se na první pokus nezakousnul, na druhý pokus už ano, ale opět ožďubávání rukávu po pouštěčce. Takže z obran 41 bodů z 50, a celkově 11. místo z 15 přihlášených. Závěrem bych jen dodala, že ačkoli umístění nemáme nijak valné, tak jsem ráda, že jsme si to zkusili, aspoň vím, co máme s oběma do zkoušek dotrénovat, např. s Amigem se zaměřit na poslušnost při střelbě, u Bailey už jsem zase moudřejší, že když už se ztratí na lomu a hledá, nesmím stát jak tvrdé Y, protože jsme tak dostaly zbytečně zase ještě body dolů za omezování psa. Atd. atd., dojmy jsou veliké, pořadatelsky to byla myslím opravdu hodně dobře připravená soutěž!!! :-)

>>> VÝSLEDKOVÁ LISTINA <<<
>>> FOTKY - Ing. Milan Drbohlav <<<
>>> FOTKY - Jana Langhof <<<
>>> FOTKY - Ing. Zdeněk Nováček <<<

.: AGILITY TÁBOR HAMRNÍKY
6.-14.9.2012 :.
Hamrníky
Amigo
Bailey
Hamrníky
Amigo a Bailey
I tentokrát to byl tábor pod vedením A. Grygara. Protože mi časově nevyhovoval zcela ani jeden termín, absolvovala jsem část tábora začátečníků a část pokročilých. No, co napsat. Tábor „začátečníků“ byl na rozehřátí více než fajn, tábor pokročilých jsem měla jak program na snižování sebevědomí :-). Amigo nadšený i z mých blbostí, Bailinka už tolik ne. Pilovali jsme opět všechny způsoby vedení, otočky, rozlišovačky, hledání ideální dráhy… a snad jsme se o trochu dál posunuli i na zónách a s Amigem ve slalomu.

>>> FOTKY Z VOLNÉHO ČASU <<<

Neděle mezi tábory patřila jako již tradičně závodům. No, co dodat. S Amigem jsem startovala large vždy jako první, vrrr, takže moc nebylo od koho „opisovat“. V prvním běhu jsem s ním navíc doplatila na své lachtaní ruce dozadu při startu, kdy mi podběhnul první skočku a už to bylo – a jak jsem si už dávala další běhy pozor! :-D Ale i tak, ke zdárnému překonání otevřených běhů máme před sebou ještě hoooodně práce.
AMIGO
jumping - DIS
LA1 - 6.V (1ch)
agility - DIS
BAILEY
jumping - DIS
LA2 - 4.VD (2ch,1odm)
agility - DIS

.: ZKOUŠKY DLE KJ BRNO :.
Amigo
Dnes mě doprovázel pro změnu pouze Amigo, a třikrát hurá, neboť jsme s Amigem složili zkoušku ZPU-1 na 136bodů ze 150 možných, tedy známku VD. Rezervy máme veliké, ale radost ještě větší! :-)
>>> JAK TO CELÉ PROBÍHALO... <<<

.: KTOVÁ - LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI :.
zajíc s kytičkou :-)
Tato sobota byla taková netradiční. Dostala jsem nabídku dělat s kamarádkou klauny na odpoledni pro děti, proč ne. Během týdne se ještě zrodil nápad, zapojit do toho Bailinku. Takže krom her s dětmi předvedla Bailey i pár triků, což se dětem moooc líbilo :-).
>>>FOTKY Z LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI<<<

.: JEDNA STOPAŘSKÁ PRO ZASMÁTÍ :.
vezmu ti hooooo
hmm, fakt jsem ti ho vzala :-)
a znovu číhačka
juhuuu, dnes je to fááákt prdel :-D
Bailey prostě vždycky vyhraje :-)
(všechny fotky jsou foceny v Havlovicích)
Dnešní stopování bylo snůškou toho, jak by to nemělo vypadat! Nadšení a chuť čuchat pejskům nechyběla, ale to bylo asi tak všechno :-D. Nejdřív jsem našlápla stopu Bailince, 4 předměty, 4 lomy - 2 z toho ostré, s kterými teprve začínáme. Pak jdu hned šlapat Amigovi, prokládám to sardinkami, které on tak rád, a najednou koukám, že jeden z Bailinčiných ostrých lomů mi překlusala slečna na koni. No, uvidíme. Jdu si do auta pro Amiga, abych cestou zjistila, že jsem někde vytrousila papírovou krabičku od "jeho" sardinek a následně ještě s větší hrůzou zjistila, že jsem doma nechala balonky, které jim pak házím po dokončení stopy. Hmmm, cestou k nášlapu jsem sebrala klacek, narvala ho za tepláky, tentokrát hold musí stačit! Amigo čuchá čuchá, až se zastavil, něco očuchával, nedůvěřivě se kouknul na mě a pomaloučku zalehnul. Tak se jdu podívat, co objevil, protože předmět byl jinde - ááá, naše krabička od sardinek!! :-D Do cíle jsme se dostali už bez kolapsu, jen ten klacek za odměnu Amigo viditelně nepochopil :-D. Bailinčino nadšení z klacíčku bylo mnohem větší, ale to co mu předcházelo! Jak byla Bailey včera na agility jak spící panna, tak mi to dnes vrátila při čuchání i s úroky! Div jsem za ní neklusala, lomy všechny do jednoho prověřované až to fuj bylo (nejvíc ten pošlapaný od koníka, ehm). Do teď je mi záhadou, že mi pejskové při tom dnešním zmatkování označili všechny předměty, a tak když už nic, mám jim na ty stopy příště zase co pokládat :-D. Říkám to sice pokaždé, ale "příště znovu a lépe!!!" :-D.

.: OPSION 027 - HAVLOVICE :.
areál Havlovice
Bailey a Amigo
unavená Bailey
a jedeme domůůů
Trojzkoušky v Havlovicích stavěla Jitka Maroušková. První série zkoušek byla moc hezká, druhá s těžším náběhem do slamomu a trochu zamotanou středovou částí, a třetí série zkoušek byla obzvlášť pro jedničkáře hooodně běhavá :-). Amigo odběhal vše s nadšením a soustředěním, to jen já bych si (opět!) pleskla. S Bailey už to bylo trochu složitější. Její soustředěnost i rychlost se sice v průběhu dne zlepšila, ale i tak to nebyla ta moje Bailey, kterou znám :-/.
AMIGO
1.LA1 - 2 ch. - 8.VD/28
2.LA1 - DIS >>>VIDEO<<<
3.LA1 - DIS >>>VIDEO<<<
BAILEY
1.LA2 - 2 ch., 2 odm. - 10.D/19
2.LA2 - DIS >>>VIDEO<<<
3.LA2 - DIS >>>VIDEO<<<
Z prvních běhů videa bohužel nemám, tak jen pro přiblížení - u Amiga to byly 2 laťky, z nichž ta na poslední skočce mě vážně mrzí, protože byla moje. U Bailey to byla jedna laťka a jedna zóna a odmítačky hned na prvních dvou skočkách, kdy byla Bailey prostě mimo a myslela jsem, že snad ani nepoběžíme, vrrrrr.

.: 9.+10. CVIKOVSKÉ ZKOUŠKY :.
foto pouze orientační - Amigo na zahradě :-)
Do Cvikova jsme se vrátili ještě 2x, ale oběma dny jsme se již prodiskovali. V pondělí byl pro mě nezvyk, že mi nechtěl běhat ani Amigo ani Bailey, na což nejsem zvyklá, ale aktivní a náročná neděle mi vysvětlila, kde je problém. Ve čtvrtek jsme již nastoupili odpočatí, ale i tak to nestačilo :-).

.: 8. CVIKOVSKÉ ZKOUŠKY :.
parkur LA1
parkur LA1
Amigo
A pro mě poprvé zkoušky/závody s oběma chlupáči najednou. Parkury stavěla Alice Glöcknerová. Amigo nastoupil do jedniček, parkur moc hezký, běhavý. Amigo běhal hezky soustředěně, ale nějaké chybky se přeci jen vloudily. Jedna laťka na skočce a 2 odmítačky na slalomu, jojooo, zase vpálený, jak mu to přišlo pod nos. Bailey běhala ve dvojkách, kde jsem já neustála start, takže padla hned první laťka, a poté mi dala Bailey zabrat na zónách a další dvě chybky na světě + jedno odmítnutí na skočce, které bylo ale moje – vyloženě jsem Bailey vytlačila. Takže v pondělí znovu a lépe :-).

Amigo – zkouška LA1 - 6.VD (z 10)     >>> VIDEO <<<
Bailey – zkouška LA2 – 5.D (z 13)     >>> VIDEO <<<

.: 2.-5.8.2012 ITV ŠUMAVA :.
parkur
Bailey & Amigo
Amigo
Bailey
Bailey & Amigo
Na Šumavě je prostě vždycky krásně, takže ani tentokrát se mi odtamtud nechtělo, a jako na potvoru ty 4 dny s agility utekly tááák rychle :-(. Bailey viděla díky mimču a poté táhnoucímu se zraněného prstíku agility překážky letos poprvé, ale musím říct, že mě mile překvapila!! Celkově běhala hezky a soustředěně, „jen“ ty zónovky, nad těmi bych se měla už konečně zamyslet! A Amigo? Trvalo mi dva tréninky, než jsem se srovnala, že s ním nemůžu běhat jako s Bailey, aneb můj opakovaný problém, když delší dobu netrénuju :-(. Amigo je takový můj „detailista“, který do nejmenšího detailu reaguje na moje pohyby, bohužel i ty nesmyslné. Co mi Bailey odpustí, to on ne. Sice je pro mě těžší zaběhnout s ním něco dobře, ale zase mě to donutilo zamyslet se, že vlastně používám spoustu nesmyslných a hlavně trhavých pohybů, místo aby byly moje pohyby plynulé. Jediné, co mě mrzí, že jsem si u Amiga pokazila slalom. Jak ho běhal doposud krásně i s různými náběhy, tak se teď neobtěžuje do něj přibrzdit a vpálí si to, kam mu to zrovna vyjde … ale to vypilujem!!! Videa máme jen z úúúúplně posledního parkuru, víc třeba zase příště. Moc díky za prima přístup ve vedení tréninků p. Grygarovi a jeho dceři Anetě!

>>> VIDEO Z POSLEDNÍ SEKVENCE <<<

.: PRÁZDNINY V PLNÉM PROUDU :.
Amigo
Amigo
Amigo v Josefově
pevnost Josefov - místo našeho tréninku
trhač :-)
originální přání k narozeninám jednoho z figurantů :-D
stupně vítězů 2012
miminka moje :-)
není nad ranní vycházku před prací :-)
30.6.2012 - O pohár obce Lázně Libverda 2012
Tentokrát jsme zajeli mrknout na obranářský závod do Lázní Libverda - poslušnost a obrany dle NZŘ. Zkoukli jsme, co nás snad už na podzim taky čeká, a musím říct, že obdivuju všechny psy, psovody a figuranty, že byli schopni v tom úmorném vedru podat výkony, jaké podali!!

5.-6.7.2012 - Výcvik Josefov u Jaroměře
A opět absolutně nový zážitek pro mě. Výcvik probíhal v objektech pevnosti Josefov, takže vyhledávání a zadržení figurantů v temných koutech místností, kde se pes nemohl spoléhat na zrak jako "vždy", ale na čich. Všichni TARTaři kousali na ringo, takže pro nás pasé. Amigo si ale vyzkoušel alespoň vyhledání a označení figuranta v tunelu, kde nebylo vidět na krok (možná proto seděl a štěkal asi 2,5m od figuranta a koukal u toho do stropu :-D) a poté ještě vyhledání a zadržení figuranta v místnostech, ale na rukáv, ne na ringo. Viditelně ho bavilo, že se jednom nekouše na trávníčku, ale je to něco nového, ani neřešil to, že mu to na linu či dřevěné podlaze pěkně klouže. Vlastní video bohužel nemáme, třeba příště. Přikládám alespoň sestříhané VIDEO "ringařů" z dílny Pavly Šťastné.


14.7.2012 - O pohár obce Mníšek u Liberce
Protože mi TART víc než učaroval, nemohla jsem si nechat uniknout závody, které mám jen kousíček od nás. Opět mě zaujala rozmanitost disciplín, kdy každý závod vypadá absolutně jinak a pokaždé je na soutěžní dvojice připravena nějaká novinka v obranách i poslušnosti. Např. losovatelný aport - kartáč, kus hadice, či dřevěný spodek hrábí, nebo dlouhodobé odložení mezi miskami s krmením, uzenými vepřovými pacičkami, a vedle kenelky, ze které se ozýval štěkot :-). Vážně smekám před pořadately, úžasný závod. Doporučuju mrknout alespoň pro představu na některé VIDEO účastníků.

A co nového v Ever-Ready? V podstatě nic...
My máme aktuálně tak trochu okurkovou sezonu, bez agility tréninků :-(. O to víc teď ale výletíme, chodíme plavčit, a i nadále jezdím s Amigem kousat a s oběma stopuju a pracuju na poslušnosti :-).

>>> PÁR LETNÍCH FOTEK <<<
>>> FOTKY ZE SOCIALIZACE BORDER S KLÁRKOU :-) <<<

.: AKTUÁLNĚ - NEAKTUÁLNĚ... :.
Amigo a Bailey
Amigo a Bailey
Céčkové holky v Iew´s wonder
Amigo a Bailey
KV KCHMPP :-D
O tukanův pohár
agilitění v Berouně
Amigo s novopečenou paní Janatovou :-)
Amigo s Vojtou
Bailey s Vojtou :-)
Počasí „posledních“ dní víc než vybízí k tomu být venku a ne sedět doma u počítače, takže pravda, aktualizace „trochu“ váznou.

2.6.2012 Mezinárodní mistrovství border collií v agility
Hned po ránu jsem naložila Amiga a křížem krážem republikou jsme vyrazili mrknout na Mezinárodní mistrovství border collií v agility do Strážnice. Amigo to měl jen jako podívanou, a naprosto mě fascinuje, že i když se na parkuru běhá, on se pohybuje okolo mě navolno a nemá vůbec tendence utíkat na plac :-). Cestou zpět jsme se zastavili mrknout na dvě krááásné bordeří holčičky v chs Iew´s wonder .

9.6.2012 Agility trénink Beroun
Další sobotu jsme již proběhali mezi agility překážkami sami. Zapsala jsem si hned dva tréninky za sebou, když už, tak už :-).

16.-17.6.2012 Tři akce za dva dny…
Následující víkend jsme využili na 100%. V sobotu poránu jsem opět naložila Amiga (Bailey kvůli zraněnému prstíku chudák stále doma :-( ), a vyrazili jsme směr Mladá Boleslav na Klubovou výstavu KCHMPP. Vedro naprosto příšerné, do kruhu jsme se dostali až chvíli před polednem, ale pan rozhodčí ze Slovinska vyloženě sympaťák a s jeho posuzováním jsem víc než souhlasila. Amigo si ve třídě otevřené vyběhal ohodnocení výborný 4, a už jsme mohli odjet směr Hajniště, kam jsme se jeli podívat na obranářský závod O tukanův pohár. A v neděli poránu z Hajniště hurááá směr Beroun, na agility trénink, opět ještě dvojitý :-). Normální člověk by si dal po takovémhle víkendu pauzu, my ještě v pondělí i úterý vyrazili znovu na agility, abychom toho náhodou neměli málo :-).
>>> FOTKY <<<

23.-24.6.2012 „Kolaudace“ v Březí
Tentokrát jsem, už s oběma pejsky, vyrazila směr Březí, kde se měla konat kolaudace, z které se nakonec vyklubala svatba. Pejskové měli povolenku přijet taky, a když zrovna nespali naprosto unavení v boudičkách, házel jim někdo frisbee, či balonek, tahal se s nimi či s nimi zkoušel cvičit dogdancingové triky šestiletý Vojta :-). V neděli poránu ještě poznávací procházka okolo Březí a už jsme ujížděli směr Turnov, podívat se na bývalé „domácí“ cvičiště, kde se konal již tradiční závod Jizera.

Během pracovního týdne ještě jezdíme 1-2x týdně na tréninky obran a mezi tím se snažíme trénovat poslušnost a chodit stopovat. Takže až se mě někdo zeptá, co že neaktualizuji, jestli není co… odpovím mu stejně jako teď. Co by bylo, ale není kdy :-).

.: AKTIVNĚ LENOŠIVÝ VÍKEND :-) :.
MVP Litoměřice - Amigo
O pohár Kristýny
návštěva westernového městečka
26.5.2012 - MVP Litoměřice
V sobotu poránu jsme s Amigem odjeli směr Litoměřice, kde borderky posuzovala Angela Kováčová. Amigo to i přes nesnesitelné vedro zvládl výborně, a to doslova, protože jsme si odnesli známku výborná.
>>> fotky z výstavy <<<

26.-27.5.2012 - O pohár Kristýny
Ihned z Litoměřic jsme ujížděli směr Hrádek nad Nisou, kde celý víkend probíhala soutěž O pohár Kristýny, my pouze v roli diváků, protože revíry v lese, kousání na ringo, přepad "v hospodě" atd. není nic pro nás, ale přesto jsem u toho chtěla být :-). Moc díky všem za milé přijetí, protože musím říct, že jsem nečekala, že to bude až takhle moc prima, vážně jsem si to užila! :-)
>>> fotky z Kristýny <<<

.: AGILITY DVOJZKOUŠKY SUPERPES :.
dvojzkoušky Lysá nad Labem
A další agility akce, tentokráte dvojzkoušky v Lysé nad Labem, které posuzoval rakouský rozhodčí Hans Friend. Parkury byly hezké a opravdu hodně běhavé. V první zkoušce jsme zkončili na třináctém místě a v druhé zkoušce jsem se tak moc bála pastičky, až jsem si Amiga vyvedla až moc a diskla se jinak, než jsem si myslela. Takže příště znovu a lépe! :-)

.: BAILEY SLAVÍ 5. NAROZENINY :.
Bailey
Naše malá černobilka slaví již páté narozeniny? Neskutečné!!! Bailey, přejeme ti hlavně zdravíčko a už žádné polámané prstíky! Vše nejlepší k narozeninám putuje i ostatním sourozencům :-).

.: BAILEY NA PRÁZDNINÁCH :.
Bailey
Místo plánovaného agility tréninku jsme zavítali na veterinu, odkud si Bailinka odvezla bandáž - opět. Tentokrát naštěstí prstík není zlomený, ale pouze ošklivě pohmožděný. Jojo, prý daň za aktivní psy. Tak uvidíme, jak dlouhé bude mít Bailey prázdniny, držte nám palce pro brzké uzdravení.

.: 12.-13.5. CZECH OPEN :.
Amigo
Po téměř dvou měsících bez tréninku jsme si jen tak s Amigem vyjeli na závody... otevřené běhy pro nás byli (zatím) příliš těžké, tudíž jsme se víkendem prodiskovali, ale o to větší to byla motivace vrhnout se zase do tréninků, protože Amigo se krásně soustředí, běží tam, kam ho pošlu (bohužel :-D)... a když už nic, alespoň jsme si vyzkoušeli po delší době zase zónovky, viděli některé známé a vyčistili si hlavu...
>>> profesionální fotky od Karolíny Herzogové <<<

.: NÁŠ VRH "B" JIŽ NENÍ :-( :-( :.
Mary
Mařenka měla být členem ruské záchranné brigády, ale nikdy se jím nestane. Dnes v podvečer podlehla infekci z nakaženého polského klíštěte. Ani letecky dopravené léky nezabraly. Děkuji tímto Irině, že udělala, co mohla. :-( Nyní už se Mařenka někde prohání s bráškou Jeníčkem :-(.

.: AKTUÁLNĚ V EVER-READY :.
Amigo a Bailey
Amigo
Bailey
Amaroq Rose Ever-Ready
Amaroq Rose Ever-Ready
Branwen Mary Ever-Ready
Po odjezdu Mařenky do nového domova jsem se kooonečně vrhla na doplňování restů na stránkách, na které s tou malou dračicí nebyl čas :-).

Amigo
Amigovi jsem do sekce výstavy doplnila posudky z výstav + VIDEO z budějovické výstavy. Aktuálně s Amigem chodíme pravidelně kousat a stopovat, nyní po odchodu Mařenky nás opět čekají i tréninky agility a nějaké ty závody.

Bailey
Bailinka nám během mateřské dovolené pěkně zlenivěla, proto ji už pomalu začínám rozhýbávat, aby se co nejdřív vrátila do původní kondice. Také jsme se již vrátily ke stopování - cíl pro letošní rok je jasný - pokořit Fpr3, snad se zadaří :-). Jen co se mi povede Bailinku trochu zhubnout, začne i ona opět s tréninky agility.

Amaroq Rose Ever-Ready
V dubnu Amynka absolvovala stopařský seminář pod vedením amerického trenéra, a mám obrovskou radost, že se Amynka pomamila a stopování si zamilovala. Do Amynčina deníčku jsem doplnila pár fotek a videí, co mi Anna zaslala.

Branwen Mary Ever-Ready
A co naše juniorka? Po dlouhých víc jak 3 dnech dorazila konečně do nového domova. Cestou prý byla moooc hodná, ale doma ihned poznali, co si přivezli. Okamžitě se spřátelila s ostatními pejsky a jen běhala a skákala :-). Mařenčina stránka již byla přesunuta do sekce odchovy, její fotky a videa z nového domova budu shraňovat i nadále v jejím deníčku :-).

.: MVP PRAHA :.
Amigo
Amigo byl tentokrát opravdu vzorňas. Krásně běhal, ani s ocáskem moc nezlobil. Ale i tak to nestačilo a získal pouze známku výborná bez pořadí. Díky moc Alče a holkám za jejich milou společnost :-).
>>> Fotky nejen z výstavy <<<

.: ODJEZD MAŘENKY DOMŮ :.
Branwen Mary Ever-Ready a moje maličkost
Nastal čas loučení a naše malá Mary odcestovala do Ruska. Stejně jako prcková z vrhu A, bude se i Mary připravovat na kariéru psa záchranáře. Krom lidských kamarádů na Mary čeká doma i německý ovčák a fenka border collie. Tak ať se ti tam Mařenko líbí! :-)

.: AMAROQ ROSE EVER-READY :.
Amynka :-)
Rok s rokem se sešel a naše prcková z vrhu "A" slaví první narozeniny!! Přejeme ti Amynko všechno jen to nejlepší a ať tě mají páníčkové stále rádi :-).

.: NÁVŠTĚVA :.
kdo si hraje, nezlobí
není nad osobní dárky :-)
V pátek v noci k nám "zkratkou" :-P dorazili na víkend Zdenča s Evkou a Rosťou, sebou vzali i dvě ze Zdenčiných "holek" - Bejlinku a malou Amy :-). Stihli jsme vycházku, Zdenčina Bejlinka si vyzkoušela pasení oveček, na které se jela podívat i malá Amy. V neposlední řadě jsme také důkladně zapili malou Mary a Amigovo žampionství. Díky moc za dovezené dárky nejen mně, ale i hafanům... ale nejvíc přeci jen vede vyšitá podobizna mé Bailinky :-).
>>> FOTKY Z VÍKENDU <<<
>>> VIDEO MARY & AMY <<<

.: AMIGO JUNIOR ŽAMPIONEM :.
máme to černé na bílém :-)
Ne vždy je pátek 13. smolný, protože my jsme právě
tento den obdrželi černé na bílém, že Amigo se stal novým Českým junior šampionem! :-)

.: AMIGO - 2. NAROZENINY :.
Amigo s dortem
Rok je zase okolo a to moje malé merlaté miminko slaví už 2. narozeniny! Jemu i všem sourozencům přejeme hodně zábavy s jejich páníčky, sportovní úspěchy a hlavně pevné zdraví! :-)
>>> Fotky Amiga s dortem <<<

.: PASENÍ DOLNÍ SUCHÁ :.
Amigova sestřička Heda
Podruhé v životě jsem vzala Amiga k ovečkám a zjišťuju, že toto asi činnost pro nás nebude. Amigo sice chvilkami zájem má, ale převážně spíš lelkuje, co dělají zrovna ostatní psi nebo jestli náhodou něco nechci já. To jeho sestřičky Heda a Leela jsou na tom dááálece lépe a připravují se na zkoušky vloh ZVOP :-).
>>> Fotky Hedy a Leely z pasení <<<

.: MVP ČESKÉ BUDĚJOVICE :.
Amigo
Amigo
zleva: A Little, Amigo, mamka Dokie a Alabaster Head
Na Budějovické výstaviště jsme vyrazili úplně poprvé, stejně tak i na pana rozhodčího MVDr. Šimka, který se ale oproti prvnímu dojmu ukákazal být velmi sympatický a komunikativní. Amigo se naposledy vystavoval v mezitřídě a výsledek V1, CAC mi udělal radost o to větší, že tím Amigo splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION!! Zároveň tímto děkuji svému realizačnímu týmu za jeho podporu! Alče za úpravu Amigovy srsti, aby vůbec mohl do kruhu, Járovi za to, že ze MĚ tu srst úspěšně dostával dolů a Alčině mamce, Dookie, Leele a Hedě za držení palců a pacek v přímém přenose! :-) Za odměnu jsme miláčky ještě vypustili v Budějovickém parku Stromovka trochu proběhat (některé i vykoupat) a hurá zase domů.
>>> FOTKY <<<

.: BRANWEN MARY EVER-READY :.
Branwen Mary Ever-Ready
I letos se mě hodně lidí ptá, podle čeho dostala prcková takové prapodivné jméno. Jméno Branwen objevila moje kamarádka v jedné welšské pověsti, kde Branwen byla bílá vrána. A naše malá slečna je hodně světlá a i zvuky občas vránu připomíná. A Mary jsme odvodili z Mařenky, jak jí doma říkáme :-).

.: KONEC ZIMNÍHO SPÁNKU :.
Amigo obrany
Amigo obrany
zmožený Amigo po agi :-D
na výletě v Českém ráji
Zima je DOUFÁM definitivně pryč a tak se začínáme pomalu zase rozhýbávat. S Amigem jezdím každý týden kousat, dle nálady procvičujeme poslušnost, jen ke stopám se panička ještě letos neodhodlala.

24.3.2012 - Agility tréninky Řitka
Po dloooouhých téměř dvou měsících jsme konečně zase také jednou potrénovali agility. Dopoledne se skupinou víceméně začátečníků, odpoledne se mi už na začátečníky čekat nechtělo, proto jsme se přidali s Amigem ke skupině pokročilých. No, "trošku" náročnější, než jsme zvyklí, ale musím říct, že v mnoha případech mě Amigo mile překvapil, co vše již umí a myslím, že nejen mě!

25.3.2012 - Výletění Českým rájem
Alča se svou rodinou a smečkou nás sebou vzaly na výlet. Jaký to ráj pro Amiga, že jel jako "jedináček" a ještě se třema psími holkami :-). Zatímco my lidé nachodili možná 11-12km, víc ne, pesani naběhali přes 30km určitě a byli moooc spokojení.
>>> FOTKY <<<

.: PRCKOVÁ MÁ UŽ TAKÉ SVŮJ DENÍČEK :.
slečna B
Už i tato naše malá slečna má svůj deníček, kam budu přidávat informace o tom, jak roste, co děláme a její fotky a videa z každého dne :-).
>>> DENÍČEK MALÉ MOURKOVÉ <<<

.: ZŮSTALA NÁM UŽ JENOM MERLE SLEČNA :,-( :,-( :.
Mařenka
Mařenka
Mařenka
I přes přikládání a zahřívání vzdal Jeníček svůj boj o život a dnes nad ránem umřel :-(. Doma nám tak zůstala už jenom Mařenka, která se nám rozhodla vše vynahradit a už teď je neuvěřitelně energická! Když ji tak pozoruji, tak si myslím, že musí být hrozně těžké být malým štěňátkem, protože si "neustále" velmi nespokojeně pobrukuje a když nikdo nezareagujeme, připomíná potom svým hláskem spíš až sirénu :-). A protože neustále přetrvávají problémy s mým počítačem, obávám se, že tato aktualizace, za kterou moc vděčím Evče, je asi na dlouhou dobu poslední. Naše holčička je již sice zadaná, ale kdo máte zájem, sledujte její aktuální fotky na mém albu na rajčeti :-). Jen co mě vezme můj počítač na milost, zaktivuju deníček i této holčičce, informace pečlivě zaznamenávám :-).
>>> dabliczeg.rajce.idnes.cz <<<

.: NÁŠ VRH "B" JE NA SVĚTĚ :.
Bailey a štěňátka
A štěňátka jsou tady. Ve vrhu A to byla jedna slečna, tentokrát jsou miminka dvě. Pejsek je ale příliš malý, proto nám prosím držte palečky.
8:23 bluemerle slečna - pracovním názvem Mařenka
9:59 černobílý klučík - pracovním názvem Jeníček
>>> FOTKY <<<

.: BAILEY - 62. DEN BŘEZOSTI :.
Bailey :-)
Bailinka se viditelně do rození miminek moc ještě nechystá. Ale protože už nechci, aby moc lítala, krátíme si čas alespoň procvičováním triků :-).
>>> VIDEO <<<

.: BAILEY - 57. DEN BŘEZOSTI :.
Bailey :-)
Narození štěňátek se nám už pomalu blíží. V průběhu týdne jsme již smontovali "baby-box", vyprali deky pod štěňátka a připravili další nezbytné věci. To jen Bailey se pořád ne a ne smířit s rolí budoucí mamky. Je na ní sice znát, že už víc odpočívá, ale přinejmenším chuť do lumpáren a her ji stále nepouští!!!       >>> FOTKY <<<

.: AKTUÁLNĚ V EVER-READY :.
moji drahouškové :-)
Díky bohaté nadílce sněhu si užíváme trochu toho zimního spánku. Aktuálně nejezdíme na žádné oficiální tréninky, ale o to víc vycházkujeme a po chvilkách procvičujeme poslušnost a triky, abychom úplně nevypadli z "kondice". Bailinka se začíná pomalinku kulatit a krom ještě nepřestávající chuti k jídlu bych na ní jiné příznaky březosti snad ani nenašla, protože běhání ve sněhu a hraní si s Amigem se viditelně vzdát ještě chvíli nehodlá :-).
>>> FOTKY ZE SOBOTY <<<
>>> FOTKY Z NEDĚLE <<<

.: DUO-CACIB BRNO :.
Amigo
4.2.2012 - rozhodčí: Kremser Brigita (SLO)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - výborný 2, r.CAC

5.2.2012 - rozhodčí: Bodegard Göran (SWE)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - výborný 3

.: A můžeme se začít těšit na štěňátka :-) :.
malinkatá Bailey :-)
Jupíííí, dnešní sono potvrdilo, že se můžeme začít těšit na narození miminek po naší Bailey a Deepovi :-). Zahlédli jsme 4 malé potapěče o velikosti cca 11mm, ale může jich být víc, stejně tak i méně. Prostě nezbývá než čekat přibližně do 8.3.2012 a potom budeme mít jasno :-).

.: Po sedmé na obranách... :.
Amigo
V Liberci se nám zalíbilo a máme za sebou už sedmý trénink obran. Amigo už má lepší zákusy, vylepšili jsme už o něco vyštěkání figuranta, poprvé jsme vyzkoušeli pouštění... více časem :-)
>>> VIDEO <<<

.: ŘITKA 5x JINAK :.
Amigo
Amigo po tréninku
Amigo po tréninku
výhled z našeho ubytování :-)
hala Biosy
v té zadní trénujeme :-)
Amigo
Amigo
baloneeeeeeek
15.1.2012 - Granslam
Tak bylo pojmenované tréninkové odpoledne, jehož součástí byly i dva "soutěžní" parkury. Amigo běhal souvislé parkury vlastně poprvé v životě a až tam mi došlo, kolik mých chyb mi vlastně Bailey odpouští. Proto oba naše běhy doprovázela odmítnutí na překážkách. A jak jsme dopadli v soutěžních parkurech? V prvním jsme se dostali na 3. místo a ve druhém se diskli.

17.1.2012 - Trénink
V úterý jsme se projeli do Prahy znovu, tentokrát na pravidelný trénink. I tentokrát ho doprovázela odmítnutí, útěchou mi aspoň byly 100% zastavované zóny.

20.1.2012 - Agility dvojzkoušky
První zkoušky přišly trochu dřív, než jsem plánovala. Hlášená na ně byla původně Bailey, ale díky jejímu krytí jsem nakonec přehlásila Amiga. No, oba naše běhy byly plné mého zmatkování, nějak se pořád nedokážu přenést přes to, že Amigo i Bailey běhají oba jiným stylem a oba vyžadují jiný styl vedení. Obě zkoušky pro nás proto znamenaly disk, v prvním běhu jsem si Amiga poslala na jinou překážku, ve druhém běhu to bylo za tři odmítnutí, kdy jsem ho nebyla schopná poslat před sebe. Ale opět můžu být spokojená se zónovkami, ani ve víru závodu se Amigo nenechal unést, tak snad mu to vydrží a zbytek časem dopilujeme :-).

21.-22.1.2012 - Agility tábor
Sobotní ráno jsem odstartovala víc než hrozně. Nechala jsem Amiga lajdačit na startu a opět jsem nebyla schopná dostat ho před sebe, až byl tak zblbý, že nechtěl běhat ani v rychlosti. Ale už první odpolední dvouhodinovku jsme na tom cíleně pracovali a tak na konci víkendu běhal Amigo opět i přede mnou a s hlavou do dráhy, aniž by mu to přišlo divné a i na startech byl klidnější. Některé věci nám šly hůř, jiné lépe, ale byl to prima víkend mezi prima lidmi, k tomu ubytování na usedlosti Veselka s výhledem na koňské ohrady, no prostě doufám, že to někdy zase zopakujeme :-). >>> VIDEO <<<

23.1.2012 - Trénink
A hurá hned v pondělí ještě jednou na trénink. Tedy trénovat s lidmi, co jsou o X levelů výš, bylo jako program na snižování sebevědomí. Krkolomnější sekvence, než jsem zvyklá, proložené vedením na větší vzdálenost či vedením přes překážku, no brrr... prokousali jsme se tím jen horko těžko, ale prokousali! :-D

.: VÝLET DO SLOVINSKA ZA DEEPEM :.
Bailey a Deep :-)
Bailey u moře
holky :-)
6.-8.1.2012 jsme odcestovali do Slovinska za Deepem a jeho rodinou. Pátek byl cestovní, se zastávkou "na kafíčko" u Zdenči a Aleše, kde jsme omrkli nového prcka i budoucí maminu a hurá dál do Slovinska. Sobota byla výletní. Dopoledne zůstala Bailey u Deepovy rodiny a my zavítali do jeskyní v Postojně a poté na Predjamský hrad. Odpoledne jsme si vyzvedli Bailey a ujížděli cca 60km prohlédnout si městečko Piran a projít se kus po mořském pobřeží. V neděli dopoledne jsme zavítali znovu za Deepem a poté jsme už museli vyrazit na cestu zpět. Zda jsme si zpátky přivezli nějaká štěňátka, to uvidíme přibližně za měsíc. Díky moc kamarádu Davidovi, co mě do Slovinska doprovodil a nemalé díky patří i Alence a její rodině za milé přijetí :-).
>>> FOTKY ZE SLOVINSKA <<<