.: II. Vánoční zkoušky Beroun :.
sádřička
Bailey pomocnice
rozhodčí: Olga Bazalová
Tentokráte pro nás smolné závody. Moc jsem si přála splnit s Dázzou poslední postupovou zkoušku do trojek, a místo toho jsem u druhého běhu s Amigem upadla, a bylo po závodech. Moc děkuji pořadatelce Kačce za zapůjčení tatínka, který se mnou absolvoval chirurgii, sádrovnu a následný odvoz z Berouna domů na sever. A díky zlomené lýtkové kosti nás nyní čekají minimálně 2 měsíce "prázdnin" :-/.

AMIGO
1.LA2 - 3.V, 1ch, 4,42m/s

DAZZI
1.LA2 - 5.VD, 2ch, 4,85m/s

.: Prosincové zkoušky v Řitce :.
Dazzi a Amoušek
rozhodčí: Antonín Grygar

AMIGO
1.LA2 - 5.D, 3ch, 1od, 4,42m/s
2.LA2 - 4.VD, 2ch, 4,66m/s

DAZZI
1.LA2 - DIS
2.LA2 - DIS


.: Podzimní zkoušky obedience :.
Bey a Dazzi
rozhodčí: Lada Richterová
steward: Renata Jandová
BAILES DAJAVERA - OB2 - 279,5b, VÝBORNĚ, 1./9
DAZZLING FLASH OF SILENT STORM - OB2 - 268b, VÝBORNĚ, 3./9

Aaaa, tak dneska mám opravdu RADOST! Žádná nula a s oběma splněny přestupy do trojek! No, s Dazzíčkem nás určitě čekají ještě nějaké ty závody ve dvojkách, a s paní Bí.... kdo ví... čas tlačí, v jejích 10,5 letech není moc čas se rozmýšlet... ale ano, minimálně tréninkově ty trojky asi ještě zkusíme :-) <3. Bohunová Pavlina, moc díky za naši přípravu i za dnešní akci... a moc se už těším na pokračování :-) :-).

.: Agility zkoušky Pňov :.
Dazzi a Amoušek
AMIGO
1.LA2 - DIS, 2.LA2 - 16.D, 4ch, 5,03m/s

DAZZI
1.LA2 - DIS, 2.LA2 - DIS


.: AWC Liberec 5.-8.10.2017 :.
Liberec
Mít mistrovství světa v agility doslova za rohem = nutně jsem tam musela být. Po pěti letech opět prima čtyři dny strávené na tribuně Liberecké areny, kdy ano, opravdu bylo celou dobu na co koukat!

.: II. Halloweenské zkoušky :.
Dazzi
AMIGO
1.LA2 - DIS
2.LA2 - 6.VD/19, 2ch, 5,11m/s, nejlepší čas

DAZZI
1.LA2 - 4.V/19, 1ch, 5,39m/s
2.LA2 - 7.VD/19, 1ch, 1od, 4,71m/s


.: Agility zkoušky Uhříněves :.
Dazzi
Dazzi
Amigo si doma ještě "užívá" klidu, a tak jsme směr Praha vyrazili jen s Dázzou. Původně jsem se mooooc těšila, že se konečně zase uvidíme s chovatelkou od miminek po Dazzim a Ellie, a nakonec se z toho vyklubalo krásné překvapení, kdy se přijelo podívat i 5 "miminek"! :-) :-) Aaaa, moc děkuji Kačce za zorganizování a i všem majitelům, co přijeli!!! A jak jsme běhali? Hrozně! :-D Ani nevím, kdo se soustředil míň... já se nevypořádala s tratěmi, a Dazzi měl problém s hlídáním latiček, což u něho nejsem zvyklá, hmm. Ale to nevadí, radost ze setkání a pomazlení se s Buddíčkem, Bailinkou, Bonninkou, Bárnýskem a Bertičkou to mnohokrát předčila! :-)

>>> FOTKY ZE SRAZU <<<

.: Agility "víkend" Peruc :.
Dazzi
smečka Ever-Ready
Oooo, úžasná to intenzivka... jen v pár lidech...ranní kávička na čerstvém vzduchu, přes den tréninky s naším nejoblíbenějším trenérem, houbaření x-krát za den, večerní grilování, no prostě paráda! Jediný černý puntík jsem utržila já... aneb nešťastné navedení Amiga na zeď, a už jsme mastili na Lounskou veterinu. Ale dobré, zlomené nic nemá, jen solidně naražené "zápěstí", tak si hold dáme 14 dní klid a pak by měl být zase v pořádku :-).

.: ŠB 2017 2/2 :.
ŠB
ŠB
Protože jsem brala až jako osobní prohru, že se mi letos nepovedlo dojít ŠumaFskou bojoFku, tak jsem víc než ocenila nápad, že si zajedeme na Šumavu, a bojoFku prostě dokončíme! A tak se taky stalo... :-) ... takže, sice o 47 dní později, ale ŠumaFská bojoFka 2017 DOKONČENA! :-D

.: Apple cup Mladá Boleslav :.
Dazzi
Amigo
Amigo
rozhodčí: Alice Boháčová

AMIGO
jumping - DIS
LA2 - 2.V/16, čistý běh, 5,3m/s
agility - 17./31, 4ch, 1od, 4,22m/s

DAZZI
jumping - 12./31, 2ch, 4,72m/s
LA2 - 1.V/16, čistý běh, 5,33m/s
agility - DIS


.: Agility Noční hrátky 25.-27.8.2017 :.
Noční hrátky
Noční hrátky
Noční hrátky
Noční hrátky jsou závody, které jsou pro mě vždycky ty nej z celé sezony, a nejinak tomu bylo letos :-). Fajn prostředí, přátelská atmosféra… parkury, které pro nás byly mnohdy velkou výzvou, ale pořád příjemně běhavé… a co mám opravdu radost, že slavila úspěch naše maska „Připravte si pade!“. Díky všem, co se na tom podíleli, a „svlečně Bobruně Dlouhochlupé“ za ten prvotní nápad a značnou část realizace!! :-) No, a protože nic netrvá věčně, tak na Nočních hrátkách ukončila svou závodní agility kariéru naše pani Bí. Bailinko, škoda, že jsi na medíčky nemohla běhat celý život, ty poslední dva roky jsme si společné běhaní opravdu užily, ale i když v agility už spolu závodit nebudeme, tak pořád nám ještě zbývá obedience a i nějaké ty občasné lehké tréninky agility :-) :-*.

Autorem FOTEK je Iveta Mihulová.

.: Zkoušky DD Hrádek nad Nisou :.
Bailey
rozhodčí: Petra Malá
BAILES DAJAVERA – HtM1 – 30bodů/30 - VÝBORNĚ

Juhůůů, do třetice všeho dobrého a zlého, kooonečně se nám povedlo složit poslední jedničkovou zkoušku a ještě jako bonus na plný počet bodů. Takže hurááá, i Bailinka má splněné podmínky pro titul Master of Dogdancing 1. stupně!!!

.: Obedience intenzivka s Pavlínou 16.-18.8.2017 :.
Dazzi
A abychom obedience přes prázdniny neflákali tak úplně, dali jsme si aspoň po tři odpoledne intenzivní trénink s Pavlínou Bohunovou. Pavli, i tentokrát moc díky za tvé rady a postřehy, a už se moc těšíme na podzim, až zase začnou pravidelné tréninky :-).

.: Předváděčka na dětském táboře :.
Dazzi
Jsou dny, kdy mě ta moje psiska opravdu překvapí. Tentokrát byl velkým překvapením náš „malý Dazzíček“. Původně se měl předváděčky účastnit i Amigo, kterého bohužel pozlobilo trávení, a „vše“ tak zůstalo na Dazzim (plus Pavliny ovčandy :-) ). Počasí nás také vypeklo, a tak se venkovní předváděčka přesunula do jídelny. Dvě skupiny po 60 dětech, které se smály a tleskaly, opravdu jsem měla lufta, jak tohle dopadne. Dazzi na začátku sice koukal, kde to jsme, ale během minutky se srovnal a pro obě skupiny odcvičil radostnou poslušnost a něco z triků a dogdancingu, mnohdy i přímo mezi sedícími dětmi :-). Dazzíčku, za tuhle akci máš tedy palec nahoru!!!

.: Poslední návštěva štěňátek :.
miminka
Některé "věci" utíkají až moc rychle, a tak už tady máme čas loučení se štěňátky Ellie a Dazziho. Miláčkové, mějte se se svými páníčky více než krásně, a moc se těším na novinky z vašich nových domovů :-).

.: Agility tábor Šumava 24.-29.7.2017 :.
Dazzi
Dazzi
Díky za báječný týden jak našemu nej trenérovi, tak členkám vesnice Blondckopf. Opět jsme pochytili hodně nového, a do reality se mi moc vracet nechtělo. Jediné, co mě mrzí, že jsem letos musela vzdát „v polovině“ bojoFku, ani už nevím, zda víc nemohla hlava nebo tělo. Ale co, není všem dnům konec, třeba se nám ji ještě letos povede dokončit :-).

DÁZZA VIDEO

.: Odpolední dvojzkoušky Mnichovo Hradiště :.
Amigo
Dazzi
Pánové si tentokrát asi cucnuli nějaký energy drink. Naivně jsem se domnívala, že ve vedru jim to moc běhat nebude, tak jediný, komu to "moc" neběhalo, jsem byla já, a tak se mi krásné parkury od Alice Boháčové nedařilo kočírovat úplně dle představ.

AMIGO
1.LA2 - 13.VD/21, 2ch, 1odm, 4,98m/s
2.LA2 - DIS

DAZZI
1.LA2 - 11.VD/21, 2odm, 4,54m/s
2.LA2 - DIS


.: Letní dvojzkoušky Ratenice :.
Dazzi
Amigo
Tak jsem se bála o pejsky, aby je v tom vedru nekleplo, a nakonec jsem byla já ten, kdo to vedro neustál. První běh ještě jakž takž, ale druhý běh (přitom krásný a běhavý!!!) jsem se tam motala jak nudle v bandě...

AMIGO
1.LA2 - 9.VD/26, 2ch, 4,99m/s
2.LA2 - DIS

DAZZI
1.LA2 - 12.VD/26, 2ch, 1odm, 4,55m/s
2.LA2 - 16.D/26, 3ch, 2odm, 4,44m/s


.: Štěňátka po Dazzim & Ellie :.
štěňátka
štěňátka
Štěňátkům je aktuálně 24 dní, ochutnali už i jiné papkání, než je mamčino mlíčko, a za příznivého počasí si už užívají venkovní výběh. Holčičky jsou již zamluvené, z kluků ještě Barney a Benjo vyhlížejí své páníčky. Bárnýsek by prý moc rád někoho, kdo ho bude hodně mazlit, protože už nyní ve svém útlém věku si mazlení doslova vynucuje. Benjo se momentálně zase jeví jako největší průzkumník, který si ťapká po výběhu, ale v tom si vzpomene, že jééé, páníčci, a ťapká se vyškrábat na klín, aby si i on užíval mazlení :-). Odkazy na fotky z věku 24 dní jsou přidány u jednotlivých štěňátek v sekci štěňátka. A máme tu i video - štěňátka podruhé ve venkovním výběhu :-).

>>> VIDEO <<<

.: IABC :.
IABC
Dazzi
Dazzi
Dazzi
AMIGO
agility družstev (H.Fried) - DIS
jumping družstev (T.Glabazňa) - DIS
jumping dvojic (H.Fried) - 37./101, 1odm.
agility dvojic (T.Glabazňa) - DIS
jumping národností (H.Fried) - DIS
agility jednotlivců (H.Fried)- DIS
jumping jednotlivců (T.Glabazňa) - DIS

DAZZI
agility družstev (H.Fried) - DIS
jumping družstev (T.Glabazňa) - DIS
jumping dvojic (H.Fried) - 54./101, 3ch.
agility dvojic (T.Glabazňa) - 13./101, 1odm.
jumping národností (H.Fried) - 38./101, 1ch., 1odm.
agility jednotlivců (H.Fried) - 47./101, 2ch., 1odm.
jumping jednotlivců (T.Glabazňa) - DIS

.: Štěňátka po Dazzim & Ellie :.
štěňátka
Štěňátka po Dazzim a Ellie jsou na světě! :-)

Narodilo se 5 holčiček a 3 kluci, poměrově černobilky a trikolorky 4:4.

Více info a foto po víkendu v sekci štěňátka nebo již nyní na e-mailu katerinahozmanova@seznam.cz .

.: Nymburk cup :.
Ellie
AMIGO
1.LA2 - 4.V/26, 1ch, 4,31m/s
2.LA2 - DIS

DAZZI
1.LA2 - DIS
2.LA2 - 4.VD/26, 2ch, 4,44m/s


.: Boleslavské dvojzkoušky :.
???
AMIGO
1.LA2 - 8.D/25, 4ch, 4,81m/s
2.LA2 - 16.D/25, 4ch, 4,9m/s

DAZZI
1.LA2 - 10.D/25, 4ch, 4,57m/s
2.LA2 - 9.VD/25, 2ch, 4,5m/s


.: Ukázky výcviku :.
Bailey
Amigo
Dazzi
Tentokrát jsem na ty svoje pejskáče byla vážně hrdá, obzvlášť na ty dva s pindíky. Vyzkoušeli jsme si předváděčku agility, obedience a dogdancingu, která byla součástí programu koňácké akce, takže okolo koníci, spousta lidí, oslík, voňavé klobásky a další mňamky a hlasitá hudba z reproduktorů plus mikrofon, no prostě fakt ŠRUMEC. Bailince se to sice úplně nelíbilo, ta odcvičila jen pár cviků, ale pánové, když se rozkoukali, cvičili vážně mooooc hezky... hihi, tomu se říká cvičení s RUŠIVKAMI :-D :-D.

>>> Dazziho fotky <<<
>>> Amigovy fotky <<<

.: Obedience intenzivka :.
???
???
Obedience intenzivka s Kristýnou Másilkovou nám dala zase trošku jiné tipy k tréninkům našeho oblíbeného obedience, aneb jak jsem se přesvědčila už na zkouškách, naučit psa pouhý cvik jako takový prostě už u dvojek nestačí. Čím více se už cviky/chování řetězí, tím více už musím tyto stereotypy rozbíjet, aby pak cvik jako celek fungoval. A pro pobavení, Bailinka na semináři opět projevila svou rebelii. Většina psů, pokud jejich majitel utíká na druhou stranu, běží za svým majitelem. A Bailinka? Sbalila se a mazala na druhou stranu!!! :-D :-D :-D

.: Bailinčiny narozeniny :.
???
Poslední letošní psí narozeniny v naší smečce patří právě Bailince. No, Bailinko, už 10let. Moc nám přeju, aby tě zdravíčko a humor ještě dlouho neopouštěly. Agilitění už jsme sice výrazně omezily, ale myšlenky startu v OB3 se pořád nevzdávám. A ty? :-) :-*

.: Pojizerská výstava psů :.
???
???
???
Rozhodčí: Petra Márová
Amigo Definitive Choice - třída pracovní - V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi
Bailes Dajavera - třída veteránů - V1, Vítěz třídy

Tak toto byla díky počtu přihlášených jedinců opravdu fofr výstava! Bailinku tímto od Veterán šampiona dělí už jen V1 z mezinárodní výstavy, která bude ta nejžší. A na Amouška jsem moc hrdá, protože se jako již téměř tradičně předvedl jako "panenka" :-).

Za fotky přímo z místa činu díky Šárce Mixánkové :-).

.: 4-lístkové zkoušky :.
???
???
???
AMIGO
LA2 - 4x DIS

DAZZI
1.LA2 - 3.VD/25, 1ch, 1o, 4,63m/s
2.LA2 - 10.VD/25, 2ch, 1o, 4,68m/s
3.LA2 - DIS
4.LA2 - DIS

No, i přesto že máme parkury od Alice Boháčové moc rádi, tak tentokráte to tak nevypadalo :-D. Ale světe div se, Dazzi si v součtech 1. a 2. zkoušky vyběhal 3.místo v součtech :-D.

.: 6. narozeniny áčkové holčičky :.
Amy
Tak už je to 6 let, kdy se v naší chovatelské stanici narodila tato princezna Amaroq Rose Ever-Ready. Amy, přejeme ti hlavně zdravíčko a pevné nervy s tvými maliními parťáky :-).

.: Aprílové agility zkoušky :.
Dazzi a Amigo
hala Beroun
AMIGO
1.LA2 - 7.V/23, 1ch, 5,06m/s
2.LA2 - DIS
3.LA2 - 13.VD/23, 3ch, 4,28m/s

DAZZI
1.LA2 - 12.VD/23, 1ch, 1o, 4,21m/s
2.LA2 - DIS
3.LA2 - 12.VD/23, 3ch, 4,4m/s

.: MVP Praha :.
???
Amigo Definitive Choice - třída pracovní - VD1/3
Bailes Dajavera - třída veteránů - VD3/3

Moc bych si přála splnit s Bailinkou podmínky na veterán šampiona, ale tudy, zdá se, cesta nevede :-D. Nee, ale musím říct, že s tím, co nám paní rozhodčí vytkla, se nedalo nesouhlasit, a vlastně jsme ještě dopadli velmi dobře, neb bylo uděleno i poměrně dost známek "dobrá" ;-).

.: Kasia u oveček :.
Kasia
Moc díky majitelce naší odchovankyně Callisto Kasia Ever-Ready za zaslané video Kasii u oveček. Kasia tímto na Ukrajině splnila podmínky základního certifikátu pasení.

>>> VIDEO <<<


.: Štěňátka po Dazzim & Ellie :.
???
Když všechno dobře dopadne, můžeme se za 2 měsíce těšit na štěňátka po Dazzim a Ellie. Více info v sekci štěňátka nebo na e-mailu katerinahozmanova@seznam.cz .

.: Amigo slaví :-) :.
Amigo
A máme tu narozeniny dalšího člena naší smečky. Amoušku, všechno nejlepší již k 7. narozeninám. Moc bych nám přála, aby nás tvůj svalíček už nikdy nezlobil, a užili jsme si ještě mnoooho sportování, které máš tak rád :-*.

.: Zkoušky obedience Liberec :.
???
???
Tentokrát jen ve dvou. Pro Dazziho premiéra ve dvojkách, bohužel 2 nuly, za dřívka a za polohy, takže ve výsledku nám to dalo "jen" na dobře. Ale podstatu cviků chápe, takže budeme ještě chvíli procvičovat a určitě vyrazíme znovu :-).
No, a Bailinka. V podstatě můžu napsat to stejné, co v prosinci. Sice žádná nula, cviky všechny chápe, na povely reaguje hned, ale i tentokrát si neodpustila napásání stewarda i rozhodčí, které vede k nepřesnostem, a tak nám to opět vyneslo známku VD. Ale milá Bailinko, smůla, v tomhle jsem asi víc zarputilá jak ty!... takže i Bailinku čeká další pokus v OB2! ;-) :-D

.: Agility zkoušky Řitka :.
???
AMIGO
1.LA2 - DIS
2.LA2 - DIS
DAZZI
1.LA2 - 3.VD/12, 1ch, 1o, 4,26m/s
2.LA2 - DIS

No, tentokrát nám to úplně slavně neběhalo, to jsme asi trenéra a rozhodčího v jednom úplně nepotěšili :-D.

.: Agility zkoušky Hradištko :.
???
???
AMIGO
1.LA2 - 6.VD/23, 2ch, 4,89m/s
2.LA2 - 10.VD/23, 1ch, 1o, 4,23m/s
DAZZI
1.LA2 - 1.V/23, ČISTÝ BĚH, 4,89m/s
2.LA2 - 7.V/23, 1ch, 4,91m/s

Běhavé parkury od Alice Boháčové my prostě můžeme! Dazzíček si zde splnil svoji třetí postupovku, a i potřetí to bylo z 1. místa, když už, tak už! :-D Škoda druhého běhu, kde ho od splněné zkoušky dělil jen zkopnutý element na zdi.

.: Agility soustředění Jiřičná :.
???
Ani tentokrát jsme v Jiřičné nemohli chybět a řádně jsme si ten týden užili. Jedny povedené dvojnarozeniny, super sekvence a parkurky pod vedením Tondy Grygara, vycházkování po okolních kopcích, a stihli jsme i pořádnou bobovačku vč. bobařského závodu :-D. Moc doufám, že budeme moct vyrazit i příští rok!

.: Agility zkoušky Řitka :.
Amigo a Dazzi
Dazzi
Amigo
1.LA2 - DIS
2.LA2 - DIS

Dazzi
1.LA2 - DIS
2.LA2 - 2.VD/13, 2ch., 4,62m/s

Opět krásné parkury od našeho oblíbeného Tondy Grygara. S Amigem výsledky také jaké jsou, přitom běhal moc hezky, jen se mi vždy někde povedl čistý průstřel :-D. Dazzíček běhal, co mu nožky stačily, v druhém běhu měl výrazně nejrychlejší čas, jojo, jen škoda těch chybiček.

.: Agility intenzivka s Irenou Kochovou :.
???
Prostě a jednoduše, tahle intenzivka mi dala neskutečně mnoho! Některé prvky používám, ale vlastně jsem jim doteď správně nerozumněla z pohledu psa. Tímto Ireně moc děkuji, a těšíme se s Dazzíčkem zase někdy na pokračování.

.: Dazzíček slaví 3. narozeniny :.
Dazzi
A máme tu další narozeniny, tentokráte slaví náš benjamínek Dazzíček. Přijde mi až neuvěřitelné, co vše jsme za ty tři roky stihli a jak moc se sžili. Dazzíčku, moc se těším na ty roky, co ještě přijdou... všechno nejlepší, máme tě rádi :-*.

.: 4. narozeniny vrhu "C" :.
Connemara Cider Ever-Ready
Naše nejmladší "štěňátka" slaví své již 4. narozeniny! :-O Miminka, přejeme vám vše nejlepší, hlavně zdravíčko a co nejvíce zábavy s vašimi páníčky!

Na fotce Merlin (Connemara Cider Ever-Ready) s malým páníčkem :-).

.: Agility zkoušky Dolní Přím :.
Amigo a Dazzi
Amigo a Dazzi
Amigo
1.LA2 - 4.V/15, 1ch., 4,7m/s
2.LA2 - DIS

Dazzi
1.LA2 - 7.VD/15, 3ch., 4,96m/s
2.LA2 - DIS

Parkury od Alice Boháčové byly jako vždy běhavé. No, škoda v prvním běhu odskočené zóny na áčku u Amiga, ale co už. Druhý běh už jsem se zamotala já, a to hned 2x :-D.

.: Agility zkoušky Řitka :.
???
???
???
Amigo
1.LA2 - 4.VD/15, 2ch., 4,28m/s
2.LA2 - 3.VD/15, 2ch., 4,58m/s

Dazzi
1.LA2 - DIS
2.LA2 - DIS

Pro p. Amiga to byly první závody po 7 měsíční pauze, a na to, že jsme si dali před závody pouze jeden trénink, tak to zase taková hrůza nebyla :-). Tak kéž by už Amigův quadriceps dal pokoj, a mohli jsme si i dál užívat společného běhání :-).