PF 2014
.: Coursing Hrádek nad Nisou 3 :.
Amigo
Třetí a pro nás poslední letošní coursing s Petrou Haspeklovou, díky za něj!

.: Agility zkoušky Řitka... :.
Řitka
Poslední letošní agility akce nás zavedla do Řitky, kde zkoušky již tradičně posuzoval Antonín Grygar. Amigo běhal v LA2, v první zkoušce škoda jedné odmítačky, takže 4.V, v druhé zkoušce to byl čistý průstřel 4 překážky před koncem, a DIS :-D.

.: Dog show "Winter meetings" (Russia) :.
Misty
CARCASSONNE MIST EVER-READY "Misty"
V1, JCAC, BOB, BIG-3

Pro mě neuvěřitelné - Smart ve svých 10 měsících obdržel již druhý BOB! Irina, posíláme velkou gratulaci vám oběma!!! :-)

.: Takhle jednou odpoledne... :.
Bailey
Díky zraněné nožce a momentálnímu hárání nebylo o Bailince dlouho slyšet, proto aby jí to nebylo líto, má i ona své nové video, aneb pár blbinek, kterými si krátíme pochmurné počasí :-).
>>> VIDEO <<<

.: Callisto Kasia Ever-Ready :.
Kasia
Dostala jsem milou zprávu od majitelky naší "C" holčičky. Kasia je moc milá fenečka, která se vždy snaží vyhovět svým páníčkům. Na videu krátký záznam freestylu s páníčkem a základy agility s paničkou :-).
>>> VIDEO <<<

.: Coursing Hrádek nad Nisou 2 :.
Amigo
Amigo
A opět trénink coursingu s Petrou Haspeklovou, kde byl Amigo ve svém živlu (ono u čeho on není :-D), a už na startu sledoval střapec s naprostým zaujetím, a srdíčko mu bouchalo jak o závod :-). Pro ty, co se diví a ptají, Bailey za střapcem sice vyběhne, ale po 50-100m se vrací zpátky ke mně, což je důvod, proč již na coursing beru jen Amiga ;-).

>>> AMIGOVO VIDEO <<<
>>> HROMADNÉ VIDEO OD ALENY DOUBRAVOVÉ <<<
Autorkou fotek je Alena Doubravová.

.: Zase jednou obrany :.
Amigo
Druhý Amigův „trénink“ obran po třičtvrtě roce bez kousání – no, co k tomu dodat – Amigo naprosto nadšený, rychlost veliká, ale v té rychlosti už jaksi zapomínal zavírat drštičku, takže utržené zákusy z tvrdého rukávu, a ani ovladatelnost nebyla nic moc, protože dostat ho z makety, to byl úkon téměř nadlidský. Více viz VIDEO :-).

.: TOP INDOOR CUP a agility dvojzkoušky Chrastava 16.-17.11.2013 :.
???
Tyto závody byly pro mě něčím jiné, a to tím, že jsem si vyzkoušela roli pořadatele. Jak byly ty dny před závody psychicky náročné, tak jsem si to nakonec neskutečně užila, beru to jako cennou zkušenost, a už v neděli mi bylo líto, že tento víkend končí. I touto cestou děkuji všem, co mě v tom nenechali – za opravdu super práci přímo na place patří velké díky Julce Kovácsové, Janě Šimkové, Evě Šoršové, Báře Doudové, Alče Trýznové, Renatě Šikolové, Markétě Kokinové a mému „muži“ Karlovi – byla radost mít vás v týmu! :-) Díky Pavlíně Bohunové, která zapůjčila své překážky, bez nichž by se závod též nemohl konat. Nemalý dík patří i Antonínu Palatovi za bezproblémový provoz časomíry a programu na zpracování výsledků, rady, které mi poskytl ještě před konáním závodů, a hudbu, která nás doprovázela celým víkendem. A na koho opravdu nesmím zapomenout, je Rene Blank, který přijal pozvání Antonína Grygara a přijel posoudit jak sobotní závody tak nedělní dvojzkoušky. Po oba dny stavěl hezké a běhavé parkury a vždy posuzoval s úsměvem na tváři :-).

A naše výsledky? S Amigem jsem se víkendem úspěšně prodiskotékovala, některé disky byly se ctí, jiné uzmatkované. Ale je třeba brát si z toho to pozitivní, máme na kontě pouze jeden „uteklý“ start a jednu fuj skočenou zónu, latičky lítaly do všech stran pouze v běhu, kde Amigo utekl ze startu, a slalom máme téměř bez ztráty kytičky (kdo byl, ví, proč téměř – při prvním běhu nám spadla poslední část slalomu, proto ho Amigo nemohl dokončit :-D). Jedno měly naše běhy společné – velkou rychlost a koncentraci ze strany Amiga, a pomalé reakce z mé strany. Amigo je schopný otočit se na pětníku, jenom když ten povel dostane VČAS!

Tak či tak, víkend jsem si neskutečně užila, a „Holky, jsem na nás neskutečně hrdá, že jsme se s tím statečně popraly a organizaci zvládly!“ :-)

.: Regional Dog Show Ukhta :.
Misty
CARCASSONNE MIST EVER-READY "Misty"
V1, JCAC, BOB, BIG-2

Misty se poprvé vystavoval ve třídě mladých a ve svých 9,5 měsících obdržel tento krásný výsledek! Dle slov Iriny mu pan rozhodčí velmi vychválil jeho pohyb - velká gratulace, Irina, jsme na vás opravdu MOC pyšní!! :-)

.: DANUBE DUO CACIB Bratislava :.
Amigo a má maličkost
rozhodčí: Wieremiejczyk-Wierchowska Malgorzata (PL)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE – V1, CAC

Nápad to byl trochu ukvapený, ale naštěstí se zadařilo, a Amigo si tak odvezl medajličku. Za doprovod na výstavu moc děkuji svému kamarádu Jirkovi!! Na zpáteční cestě jsme si také udělali zastávku ve Žďáru nad Sázavou, omrknout a poňuňat chodí štěňátka v chs „od Sázavského splavu“ :-).

.: Misty je oficiálně pes záchranář! :.
Irina & Misty
Irina s Mistym (Carcassonne Mist Ever-Ready) si udělali na tři dny „výlet“ do 1600km vzdáleného St. Petersburgu, kde Misty v necelých 9 měsících úspěšně složil základní záchranářskou zkoušku a stal se tak oficiálně záchranářským psem! Irina, velká gratulace!!! :-)

.: Coursing Hrádek nad Nisou :.
Amigo
Merlin
Pod vedením Petry Haspeklové se Amigo podruhé v životě proběhl za střapcem. Ačkoli musel být po pátečním výletě a sobotním agility unavený, mastil jako o život. Svoji premiéru s coursingem si vyzkoušel i Míra s Merlinem (Connemara Cider Ever-Ready).

>>> AMIGOVO VIDEO <<<
>>> MERLINOVO VIDEO <<<
Autorkou fotek je Alena Doubravová.

.: Agility dvojzkoušky Horní Počernice :.
Bailey
rozhodčí: Alice Glöcknerová
Tato akce pro nás nebyla příliš šťastná. Při prvním běhu jsem zjistila, že má Bailinka poraněnou nožku, což byl celkem šok, a zbylé běhy s Amigem jsem prostě neukoncentrovala. Naštěstí se ukázalo, že Bailinka má „pouze“ natažený/poraněný sval na stehně, a 2-3 týdny bez lítání a skákání by měly pomoci.

.: Misty & canicross :.
Misty
Carcassonne Mist Ever-Ready "Misty" se se svou paničkou věnuje záchranářskému výcviku, ale také si vyzkoušel, co je to canicross a hned si se svým vypůjčeným "páníčkem" vyběhal 1. místo! Moc gratulujeme! :-)

.: Svatováclavské dvojzkoušky :.
parkur
Rozhodčí: Zdeněk Spolek
AmigoBailey
1. zkouška LA2DIS4.D
2. zkouška LA2DISDIS

.: Klubová výstava BCCCZ + schůze :.
Amigo
Amigo s pohárem za Klubového šampiona
Rozhodčí: Joanne Ratcliffe (UK)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - Výborný 2, r.CAC

R. CAC z klubové výstavy BCCCZ, navíc od anglické rozhodčí a v konkurenci i se psy, kteří se již vystavují ve třídě šampionů, to je pro mě na závěr výstavní sezony skutečná třešinka na dortu! :-) Tím, že jsem celý týden zvažovala, že Amiga ani vystavovat nebudu, tak ANO, opravdu mám neskutečnou radost!!! :-)

V rámci členské schůze BCCCZ jsem také za Amiga přebrala pohár a diplom za Klubového šampiona, jehož podmínky jsme splnili už na podzim minulého roku, a čekali již jen na slavnostní předání :-).

.: Klubová výstava KCHMPP :.
Amigo
Rozhodčí: Tibor Havelka (SK)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - velmi dobrý 2

Joj, VD na kontě. Ale dobře nám tak... pan Amigo nechtěl běhat, ocas permanentně do vrtule, předvedení fuj... jinak to dopadnout ani nemohlo...

.: Agility tábor Hamrníky 16.-20.9.2013:.
Amigo
Bailey
ve dvou se to lépe táhne :-)
No, už předem jsem se smála, že pro nás bude tento týden jako program na snižování sebevědomí - tak byl i nebyl... :-). Agility tréninky se mnou absolvoval "pouze" Amigo, s Bailinkou jsem chodila stopovat a pracovala na vyhledávání předmětů a jejich správném označování. Běhat s Amigem je naprosto něco jiného, proto jsem ráda, že jsem se mohla soustředit pouze na něho a věčně jsem tak nesrovnávala a nedělala s ním některé prvky jako s Bailey - můj věčný problém! Takže stále je před námi mnoho (mo)dřin/y, ale načerpali jsme zase mnoho rad, jak navázat dál, a co dál, to se uvidí :-). Bailinka se na překážkách proběhla jen poslední den, a to s půjčenou tetou Bárou :-). Volné dopoledne jsme strávili návštěvou koníků, "ohřát" se zajeli do kina... no protě to byl prima týden, s prima lidmi, a ani ne moc dobré počasí nás neudolalo a tábor jsme si užili! :-)

.: Táborové agilitění :.
Amigo
Amigo 2x 3.místo, jednou z toho na výborně, v obou případech nejrychlejší čas! Takže juhů, konečně mohu říct, že Amigo startoval v jedničkách naposledy... fajn, aspoň se následující týden nebudeme vymykat, protože nás čeká agility tábor určený pro dvojkaře a trojkaře :-D.
AmigoBailey
1. zkouška3.V10.D
2. zkouška3.VDDIS
jumpingDISDIS

.: 30. Podještědská výstava psů :.
Amigo
Rozhodčí: Zdenka Holmerová (CZ)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Amiga jsem poprvé vzala i na krajskou výstavu, proč to nevyužít, když byla jen "přes kopec" :-). Výstava to byla vtipná, obzvlášť vybírání krajského vítěze... kdo byl přítomen, ví, co myslím :-).

.: Dancing dog :-) :.
Merlin
Connemara Cider Ever-Ready „Merlin“ rozjel se svým páníčkem dogdancing tak trochu jinak, oni dva jsou prostě správná a vtipná dvojka :-).
>>> VIDEO <<<

.: Výstava Syktyvkar - Russia :.
Misty
Carcassonne Mist Ever-Ready „Misty“ se účastnil své druhé výstavy a byl vybrán jako 2. Nejlepší dorost výstavy! Velká gratulace, Irina a Misty!! :-)

.: Kácovský tuplák :.
Bailey
Amigo
Tentokráte náš „výlet“ směřoval do Kácova, na agility trojzkoušky s rozhodčí Alicí Glöcknerovou. Za cíl jsem si dala uhlídat odložení na startu a zóny, a pokud možno splnit s Amigem postupovou zkoušku a s Bailey nehrát laťkovanou. Odložení všechna vzorňácká, ale zóny se jednou povedly, podruhé ne, a laťkovanou hrál tentokrát spíš Amigo, kterého víceméně rovné dráhy lákaly k velké rychlosti, ale také k nízkým a plochým skokům :-/.
AmigoBailey
1. zkouška4.D8.VD
2. zkouškaDISDIS
3. zkouškaDISDIS

.: Noční hrátky :.
Bailey
Amigo
Plavec a záchranář :-D
Záchranná akce :-D
Noční hrátky byly 3 dny a 2 večery plné agility, legrace, smíchu, ale i chvil napětí u finálových běhů. Těchto již tradičních závodů jsem se účastnila poprvé, ale doufám, že ne naposledy. Krom klasických běhů jsme si zaběhli i karnevalový běh v maskách či Charlieho běh s vypůjčeným psem. Součástí víkendu bylo i vyhlášení nejlepší masky či sobotní tombola. Některé běhy jsme zaběhli jakž takž pěkně, jiné se nám moc nepovedly. Největší zážitek mám asi z finálových běhů, kde finále dvojic a družstev probíhalo v podobě „štafety“, kde místo předávacího kolíku posloužila velká gumová slepice :-). Finále klubů bylo zase formou domina, kdy byl postavený parkur o 31 překážkách a tento parkur muselo absolvovat 4-7 psů z daného klubu, a muselo být provedeno 6 výměn, kdy každý ze psů běžel pouze část trati a poté byl odloven a pokračoval v běhu další pes :-). Finále jednotlivců jsem se (nedopatřením) účastnila i já s Amigem. Toto finále rozhodovali paralelní běhy, kde nás díky opravovanému slalomu maliňák Gucci hravě porazil.

>>> VIDEO - SESTŘIH Z CELÉHO VÍKENDU <<<

.: O pohár Purina PROPLAN :.
Bailey
A tentokrát agility závody, pod taktovkou Alice Glöcknerové. Bailey (LA2) byla tyto závody opravdu soustředěná a spolupracovala… i když chybičky se stejně urodily, ale spíš z mé strany. Zato Amigo (LA1) byl rychlý až zběsilý, já pomalá… trošku špatná kombinace :-D.
AmigoBailey
jumpingDIS16./38
zkouškaDIS3.VD
agilityDISDIS
VIDEOVIDEO

.: Bez práce nejsou koláče :.
Bailey
Sobotní dopoledne jsme si s Bailey udělaly výlet do Plzně na obedience zkoušky. Od posledního hárání nebyla Bailey zrovna 2x aktivní a kooperativní, když se z toho přeci jen dostala, pustily jsme se narychlo do tréninků, ale nestačilo to. Cviky myslím chápe Bailey až moc dobře, jen se teď musíme zaměřit na cvičení v ruchu. Se cviky, které byly provedené směrem od diváků, jsme se celkem popraly, cviky, které byly dělané směrem do publika, Bailey prostě neusoustředila a rozhlížela se zvědavě po divácích, místo aby cvičila. Takže začneme cvičit i v ruchu a hurá na zkoušky někdy příště :-).

.: Cvikovské zkoušky :.
Amigův diplom
parkur
I letos jsme zavítali do Cvikova, kde po dvě pondělí a čtvrtky probíhaly agility zkoušky, které stavěla Alice Glöcknerová. Bailey běhala v LA2, Amigo stále v LA1… my se do těch dvojek prostě asi nedostanem.

1.8.2013 - 12. Cvikovské zkoušky
Amigo - DISBailey – 5.D/9

5.8.2013 - 13. Cvikovské zkoušky
Amigo – 3.VD/11Bailey – 4.D/15

8.8.2013 - 14. Cvikovské zkoušky
Amigo – 9.VD/12
>>> VIDEO <<<
Bailey – DIS

.: Výstava Syktyvkar - Russia :.
Misty
Carcassonne Mist Ever-Ready „Misty“ (6 měsíců) se podíval na svou první výstavu. I když prý moc netrénovali, tak se Mistík předvedl pěkně a vystavování ho bavilo :-).

.: Interdog Bohemia Mladá Boleslav :.
Amigo
Rozhodčí: Piotr Król (PL)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - výborný 1, CAC

Dneska byl Amouš prostě zlatý - hezky běhal, nezlobil moc s ocasem a v postoji stál jak zapikaný - brouček můj :-).

.: Oftalmologické vyšetření :.
Amigo s mým taťkou
Udělali jsme si výlet za p. Beránkem, a opakované vyšetření po 2 letech opět ukázalo, že Amigo je prostý všech očních vad včetně glaucomu. :-)

.: Agility tábor Šumava 7.-13.7.2013 :.
Bailey
Šumavská umývárka
Bailey & Amigo
Neuschönau - stromová stezka :-)
Na Šumavu jsem se těšila až tak moc, že mi cesta netrvala 2:40h, jak avizují mapy.cz, ale 8h... to je tak, když přijedete na Šumavu, postavíte stan a zjistíte, že taška s oblečením zůstala doma, takže hurá zase křížem krážem republikou domů pro věci. Ale to byl jediný zádrhel, od pondělí jsme již běhali a trénovali :-). S Bailey jsem moc nepokročila, spíš vůbec, madam je od posledního hárání nějaká nezvykle vláčná :-/. Ale vynahradil mi to Amigo, který sice nejdřív zlobil se starty, poté pro změnu s latičkami... ale v průběhu tábora se to poddalo a poprali jsme se hrdině i s doposud pro nás těžšími prvky. Volné středeční dopoledne jsme s Marcelkou využily k návštěvě hotelového bazénu - zaplavčit si a zabublat si ve výřivce nebylo po spaní na nafukovací matraci úplně špatné :-D. Ve volné páteční odpoledne jsme už vyrazili komplet celý tábor do Německého Neuschönau - na stromovou stezku a do "lesoparku", kde jsme se bavili tím, že jsme se v přírodních výbězích snažili najít zvířata, a večer jsme zakončili v restauraci s kusem dobré krávy :-). No, opět se mi nelehko odjíždělo, já tu Šumavu prostě hrozně ráda - snad se zadaří, a vyrazíme příští rok zase! :-)

.: "C" vrh Ever-Ready :.
Carcassonne Mist Ever-Ready
Coniraya Brownie Ever-Ready
Našim "C" miminkům je již 5 měsíců, pff, ano, vážně to letí! V průběhu měsíce června každý z majitelů natočil video toho jejich miminka. Moc vám za zaslaná videa děkuji, ani nevíte, jak jsem ráda, že i když jsou někteří z nich opravdu daleko, mohla jsem je vidět "v akci" alespoň touto formou!!! :-)
>>> Callisto Kasia Ever-Ready "Kasia" <<<
>>> Coniraya Brownie Ever-Ready "Kuzma" <<<
>>> Carcassonne Mist Ever-Ready "Mist" <<<
>>> Connemara Cider Ever-Ready "Merlin" <<<

.: Speciální výstava KCHMPP :.
Amigo
Amigo
Amigo
Amigo
Rozhodčí: Hans Bierwolf (AT)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE
výborný 1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB

No, tato výstava bylo pro mě něco neuvěřitelného. Moc jsem si přála kalíšek za CAC, máme ho! Když p. rozhodčí vybral Amiga jako nejhezčího psa-samce, to byl asi šok nejen pro mě. V kruhu o vítěze plemene se již sešly samé barevné border collie, které p. rozhodčí evidentně preferoval před černobílými. Nejlepšího veterána a mladého vyřadil p. Bierwolf téměř okamžitě, poté jsme dlooouho běhali s nejlepší fenou. Nakonec asi rozhodlo to, že fenka začla po pár kolečcích odpadávat, kdežto Amigo klusal stále se stejným nasazením, a tak se přihodilo, že BOB připadl Amigovi, zástupci třídy pracovní. Sice jsem realista, a vím, že panu rozhodčímu se prostě barevní psi líbili víc, znám i Amigovy nedostatky, ale i tak moc děkuji za krásný pocit, že jsem si užila, jaké to je vyhrát! :-)

>>> FOTKY OD ZDENČI NAVRÁTILOVÉ <<<

A jeden poznatek - bylo 23.června, byla to Amigova 23. výstava a ještě jsme měli č.23! :-)

.: Klubová výstava KCHMPP :.
Amigo
Rozhodčí: Harsányi Péter (HU)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE – výborný 1

Ano, opravdu je to V1 bez titulu. Pan rozhodčí mi i vysvětlil, co se mu na Amigovi líbí a co ne, a zakončil to slovy „Není to špatný pes, ale zároveň to pro mě není šampion. Ale věřím, že pracovně to bude dobrý pes.“ Ano, to on pro mě opravdu je! :-)

>>> FOTKY OD ZDENČI NAVRÁTILOVÉ <<<

.: Veřejný trénink obedience
s Markem Pavlů :.
Amigo - chůze u nohy
Amigo - přivolání
Amigo - skok přes překážku
Vyšlo krásně počasí, moc se mi líbily Markovy rady a postřehy, no prostě vydařený den! Seminář jsem původně plánovala hlavně kvůli Bailey, ale díky jejímu hárání jsem nakonec vyrazila pouze s Amigem, obedience moc netknutým. Amigo mě ale opravdu překvapil, moc se snažil, a i přesto, že některé věci ještě moc nezná, šel do nich s plným nasazením :-). Jen to obrovské překvapení při přivolání, kdy jsem Amiga odložila, odešla 20m, zavolala "ke mně" - nic, zavolala jsem "Amííí, ke mně" - NIC. Na radu Marka jsem zavolala ještě jednou, otočila se a pelášila na druhou stranu - a slyším smích. Amigo sebou pouze cuknul, ale ležel dál! Až poté mi došlo, že u agility a i v běžném životě používám uvolňovací povel "jdem", bez kterého z odložení nesmí odejít - a bingo, Amigo hned pelášil ke mně. Já toho pejska prostě zbožňuju! :-D

>>> FOTKY OD PAVLINY BOHUNOVÉ <<<

.: 7.-9.6.2013 Mezinárodní mistrovství ČR border collií v agility :.
Bailey
Amigo
BCCCZ
Bailey
Amigo
Power&Speed 3.místo! :-)
Amigův zvoneček za 3.místo
zleva: Bailey, Amigo, Dookie, Heda a Leela
Amigo
Před rokem jsme se s Alčou sešly na borderkách jako diváci a plácly si, že se příští rok zúčastníme již jako soutěžící, a tak se taky stalo.

Celé tři dny panovalo slunečné počasí a výborná nálada. Bailey i Amigo se opravdu snažili. Amigo má pochvalu, že za víkend neodskočil žádnou zónu, i když zastavovaná byla opravdu málokterá. S Bailey jsem zóny ubojovala pouze u posledního běhu, agility jednotlivců, ale i ona má pochvalu, obvykle je těsně před háráním ne moc kooperativní a ne moc rychlá, tentokrát opravdu makala :-).

A jak jsme tedy dopadli? Měli jsme hodně diskvalifikací, ale taky některé běhy celkem hezky zaběhlé, i když s chybičkami. S Amigem jsme hned v pátek zaběhli hru Power&Speed pro kategorii A1, s nejrychlejším časem ale dvěma chybkami, ale i tak z toho bylo nakonec 3. místo z 63 psů. V sobotu jsme opět s dvěma chybičkami zaběhli jumping pro A1. Do nedělního agility jsme startovali z 15. místa, zaběhli ho s jednou chybou a jedním odmítnutím a v mistrovství jednotlivců kategorie A1 nám to vyneslo 12. místo z 62! :-) I s Bailey se mi povedlo zaběhnout pouze tři běhy, a to agility družstev, a agility a jumping jednotlivců. Stejně jako Amigo i Bailey měla v obou bězích po dvou chybkách. Do nedělního agility nastupovala z 16. místa a celkově skončila v mistrovství jednotlivců A1 jedno místečko za Amigem, na místě 13. :-)

>>> VIDEO BAILEY <<< >>> VIDEO AMIGO <<<

Ne všechny běhy mám natočené, ne všechny běhy jsou prezentovatelné :-D. Byly to báječné tři dny, opravdu smekám před pořadateli a pomocníky, byla to úžasně uspořádaná akce!!! :-)

>>> FOTKY OD MARKA BENEŠE <<<
>>> KOMPLETNÍ VÝSLEDKY <<<

.: Borec severu :.
Amigo
I přes nepřízeň počasí jsem vyrazila s hafany do Mikulášovic na závody agility. Pořadatelé dělali opravdu co mohli a drželi prima pohodovou náladu, ale i tak jsem místo dvoudenních závodů absolvovala pouze 2 běhy a odjela domů. Zabodovat se mi povedlo pouze s Amigem, který ve zkoušce LA1 získal 1. místo! :-)
>>> VIDEO <<<

.: Nord Bohemia Canis 2013 :.
Amigo
Rozhodčí: MVDr. František Šimek
AMIGO DEFINITIVE CHOICE – výborný 2, r. CAC

No, co dodat… třída pracovní se p. rozhodčímu líbila jako celek, a Amigo má jedinou kliku, že ani moc nezlobil s ocasem, který p. Šimek opravdu nerad. Ještě má Amigo v posudku psané „ušlechtilý harmonický pes“, tak když ušlechtilý, tak odteď ho oslovujte zásadně už jen lorde Amigo :-).

.: Loupežnická pěšina 2013 :.
Amigo
Sobotní počasí sice moc nepřálo, ale protože nejsme z cukru, vyrazili jsme i v dešti a větru na pochod v okolí Mníšku u Liberce. Zvolenou trasu 15km jsme absolvovali téměř v rekordním čase, takže o kochání se krajinou moc nešlo, ale co, aspoň jsme neumrzli :-D.

.: PURINA PROPLAN CUP 11.–12.5.2013 :.
Amigo a Bailey
Amigo a Bailey
Amigo a Bailey
Amigo a Bailey
Amigo a Bailey
A opět agility akce, závody u Zrcadlové kozy v Turnově, rozhodčí Alice Glöcknerová. Naše sobotní výkony bych hodnotila tak, že za první běhy bych si pleskla, v druhém běhu jsem se už uklidnila a třetí běhy sice disky, ale hezky zaběhlé. Velkým překvapením byla Bailey, která měla letos pouze 3 tréninky a přesto je krásně ovladatelná, v některých bězích nelítaly ani latičky, za to za zóny by zasloužila do nosu :-).
Amigo
agility - dis
LA1 - dis
jumping - dis
Bailey
agility - dis
LA2 - 5.VD
jumping - dis

V neděli ráno jsem díky zánětu v pravém oku bojovala s myšlenkou otočit se a jet domů. No, běhat i v podmračeném počasí se slunečními brýlemi je přeci legrace! Ale ještě že jsem vydržela, i přes nevalné výsledky jsme běh od běhu běhali lépe. Amigo byl první dva běhy tedy ne moc soustředěný a splašený, ale Bailey běhala dnes vážně hezky soustředěně, kam jsem ji poslala, tam běžela :-).
Amigo
jumping - dis
agility - dis
LA1 - 2.VD
Bailey
jumping - dis
agility - 4.VD
LA2 - 3.D

>>> FOTKY OD ZUZKY SOUKUPOVÉ <<<

.: Kennel Cup Skochovice :.
Amigo
Kennel Cup mi nějak moc nesedl. Netušila jsem, že je před Skochovicemi objížďka, takže motání se po okolí, pozdní příjezd na přejímku, prošvihlá prohlídka pro zkoušku, no jééé. Parťáka mi tentokrát dělal jen Amigo a naše běhy by se daly charakterizovat jako ne moc vydařená diskotéka.

.: Dvouzkoušky Superpes :.
Amigo
Bailey
Na Superpsa jsem stihla dohlásit i Bailey, která po svém zranění absolvovala pouhý jeden trénink, ale tvářila se v kondici, tak jela s námi. V prvním běhu kočička asi ještě spala, protože nechtěla vůbec běhat ani skákat, v druhém běhu už ale mastila tak, jak ji znám. Rozhodčí Lenka Pánková.
Amigo
1.LA1 - 6.D
2.LA1 - dis
>>> VIDEO <<<
Bailey
1.LA2 - dis
2.LA2 - dis


.: Jičín - prvomájové závody :.
Amigo
První naše letošní závody, opět pouze s Amigem, tentokrát pod taktovkou Zdeňka Spolka. No, co napsat, byla to pořádná diskotéka, až poslední běh - open - byl alespoň disk se ctí.

>>> VIDEO <<<
>>> FOTKY OD IVETY ŠOLÍNOVÉ <<<
>>> FOTKY OD BLANKY BARTKOVÉ <<<

.: Dogfrisbee seminář s Pavlem Kosem :.
Amigo
Amigo
Mám ráda výzvy, asi proto jsem vyrazila na seminář s Pavlem Kosem a Pavlou Nešetřilovou, který pořádalo Turnoff dogfrisbee. Pavla nám poradila v motivaci psa (u Amiga netřeba, ten je prostě nadšenec do všeho :-D), Pavel nám ukázal, jak na některé freestylové prvky. No, dostali jsme i domácí úkoly, tak uvidíme, jak se s tím popereme :-). Atmosféra byla více než na přátelské vlně, proto díky za prima den a Marcelce za fotky!!! :-)

>>> FOTKY OD MARCELY NOSKOVÉ <<<

.: Amaroq Rose slaví narozeniny! :.
Amaroq Rose
Naše áčková holčička má již 2. narozeniny! Přejeme všechno nejlepší, hlavně zdravíčko!! Přikládám krátké video zaslané majitelkou Annou - takový důkaz, že naše štěňátka prostě nejsou normální :-).
>>> VIDEO <<<

.: TURNOFF dogfrisbee :.
Amigo
V podstatě jen ze zvědavosti jsem se vypravila s Amigem do blízkého Turnova na trénink dogfrisbee, naprosto bez ambic, jen s touhou naučit se konečně pořádně házet, aby nám to nelítalo po všech čertech. Ale musím říct, že v Turnově je moc milá skupina lidí věnujících se tomuto sportu a ještě to Amiga natolik baví, že jsem se přeci jen rozhodla zúčastňovat se pravidelných tréninků, a kdo ví, třeba se časem objevíme i na nějakých závodech :-). A ještě "malý" bonus toho odpoledne, viděla jsem Merlinkááááá :-).

.: Agility zkoušky Horní Počernice :.
Amigo
Naše další agilitní zkušenost, poprvé s paní rozhodčí Lenkou Pánkovou. Parkury byly technicky těžší, než jsem u jedniček zvyklá, ale i tak se s Amigem nedáme zastrašit a vyrazíme na paní Pánkovou znovu! Pro tentokrát však výsledek dis dis.

.: Agility zkoušky Řitka :.
Řitka
Na poslední návštěvu do haly v Řitce jsme zavítali právě na agility dvojzkoušky, které jako již tradičně stavěl Antonín Grygar. No, výsledky jedním slovem "nevalné"...
Amigo 1.zkouška LA1 - 2.D
Amigo 2.zkouška LA1 - dis

.: Malé poděkování :.
já s miminky
socializace by Trýznovi
Zdenča s Merlinkem
Naše předchozí dva měsíce byly podmíněny štěňátkům, proto průběžné informace dostávali pouze majitelé štěňátek a aktualizace musela počkat - to je něco pro následující dny. A já touto cestou ještě děkuji celému našemu „socializačnímu týmu“ – všem, kteří k nám chodili a jezdili štěňátka mazlit a hrát si s nimi, všem, ke kterým jsme mohli se štěňátky přijet na návštěvu my a nebáli se jejich zoubků a loužiček. Také nesmím zapomenout na Pavlu a její holky (lidské i tu psí :-) ), které mi pomohly s převážením prcků v době, kdy bylo mé auto na opravě, a v neposlední řadě mého taťku, který se o prcky staral a krmil je v době, kdy jsem byla v práci! A teď už je to Dario, Lyubo, Irino a Míro na vás – vám díky za důvěru, že jste si vzali štěňátko právě od nás :-).

.: Už odjel i Merlinek... :.
Merlin
Merlin
Merlin
Nejdéle se u nás zdržel Merlinek, který se zprvu jevil bázlivě k některým zvukům a novým věcem, ale za tu dobu se ukázal býti pěkným aktivistou a tak jsem se i jemu nakonec rozhodla hledat aktivního majitele a za žádnou cenu ho neprodat pouze jako mazlíka, i kdyby měl zůstat s námi doma! Čekání se vyplatilo, i Merlinek si našel svého aktivního páníčka, a ještě touto cestou se Mírovi omlouvám za mé natahování a nerozhodnost a děkuju za jeho trpělivost! Ještě jeden bonus, Merlinek bude bydlet pouhých 12km od nás, takže budu mít i možnost ho alespoň občas vidět :-). A když tak přemýšlím, Míra byl vlastně první, kdo mě ještě před narozením prcků kontaktoval a ptal se přímo na merle pejska – no, asi to tak mělo být! :-)

>>> VIDEO - POSLEDNÍ VÍKEND S MERLINEM <<<

.: Třetí narozeniny... :.
Amigo
To moje flekaté miminko oslavilo již 3. narozeniny! Amigo, přejeme ti hlavně hodně zdravíčka, žádná zranění a doufám, že i do budoucna nás čeká ještě hodně akcí, zábavy a snad i úspěchů. Máme tě rádi! :-)

.: Pochod za Rumcajsem, Cipískem a Mankou :.
diplom
Merlin
Nevyzpytatelné počasí nám zhatilo původní plán, a to stopařský víkend. Ale nevadí, naskytla se záložní varianta, pochod v okolí města Jičína. Spolu s přáteli jsme vybrali trať 15km a vyrazili. Účast Amiga a Bailey byla samozřejmá, hrdinsky jsem sebou vzala i Merlina, přeci chudák nezůstane doma „sám“! Mé hrdinství končilo již po prvních dvou kilometrech, takže díky Pavle, že se se mnou střídala v nošení prcka (aktuálně 4,4kg). Ale výlet byl supr, počasí sluníčkové, co víc si přát! :-)

.: Agility trénink v komplet sestavě :.
Amigo
Bailey
Protože nám náhle z tréninku vypadli 2 pejskové, vzala jsem do Řitky neplánovaně dřív i Bailey. Bailey viditelně za ty 4 měsíce nezapomněla vůbec nic, za to já zapomněla, jaké to je doběhnout s jedním psem a hned si běžet pro druhého :-D. A jaké bylo mé překvapení, že Bailey, ačkoli „jen“ 8 týdnů po porodu, tak je v super kondici! Amigo není žádný šnek, ale i tak byla Bailey na S/M překážkách ještě rychlejší než on – haúúú :-D. Postupně se i Bailey zase vrátí na L překážky a brzo snad opět zavítáme někam na závody a zkoušky :-).

.: Výlet na Javorník :.
moji miláčkové :-)
Na výlet na Javorník už spolu se mnou a Karlem vyrazila komplet psí smečka vč. Merlina. Merlin chvilkami běhal, ale převážně se nesl v batohu, kde měl ještě daný ručník, aby nám nepromrznul.
>>> FOTKY <<<

.: Velikonoční trhy Sychrov :.
Merlin
Merlin
Z důvodu přivykání na roztodivné zvuky se s námi Merlin účastnil velikonočních trhů. Sice převážně v náruči, protože přeci jen ještě není doočkovaný, ale lepší než nic. A jaká byla nejčastější dvě slova mého Karla, který Merlina na této akci nosil? Border collie! :-D Ano, opravdu snad každý druhý člověk se ptal, co že je to za pejska a zda si ho může pohladit. Ano, může, ať si zvyká! :-D

>>> VIDEO <<<

.: Přichází čas loučení :.
Kasia
Kuzma
Mist
Ve čtvrtek nás opustili první tři stateční – Mistík, Casey a Kuzey, kteří odcestovali společným transportem do Kyjeva, kde si Casey a Kuzeyho přebraly jejich paničky a „malý“ Mistík pokračoval dál na sever. Všichni zvládli cestu až nad očekávání dobře a co jsem pár hodin po jejich příjezdu domů viděla přes skype kameru Casey a Kuzeyho, oba lítali jak rakety či někoho olizovali a po mně ani nehlesli :-/. Mist byl na cestě nejdéle, ale na konci cesty ho čekala adoptivní mamka a na pár dní ještě i o 4 dny mladší „sestřička“, takže měl o zábavu postaráno :-). Nyní po aklimatizaci již Casey a Mist začínají s klikr tréninkem. Casey se bude připravovat na „kariéru“ agility pejska + se bude učit prvky z tance se psem. Mistík zaplnil prázdné místo po naší Mařence a do budoucna by se měl stát členem ruské záchranné brigády a pomáhat tak hledat ztracené lidi. Náš hnědulínek Kuzey dostal za kamarádku fenku foxteriéra a stejně jako ona bude trénovat agility a vyzkouší i frisbee.

.: Aktivity se štěňátky... :.
Merlin a Mistík
Kuzma
Kasia
moje miminko Amigo :-)
I následující dny byly plné socializace – krom dne, kdy byla štěňátka na očkování a čipování a měla mít klid, jsme byli každý den někde. Návštěva zahrady u kamarádky Pavly, kde sousedi vrtali studnu, takže nové prostředí a ještě hluk, další den se štěňátka seznámila s její ovčandou Jennynkou, která nám pomáhala socializovat již Amynku a Mařenku :-). Návštěva u kolegy a seznámení s jeho tříletým synem, návštěva Amigových chovatelů v Jilemnici, návštěva mé kamarádky ve vesničce Borovice, kde obzvlášť Casey byla naprosto unešená její rok a půl starou dcerkou :-). A když to zrovna nebyla návštěva někoho, vyvezla jsem celou smečku alespoň za město do luk, kde jsem je mohla vypustit proběhat. Šlo by to i na zahradě, ale prioritou bylo, aby si zvykala na cestování a že po cestě v boudičce následuje nějaká legrace :-).
>>> VIDEO Z PAVLINY ZAHRADY <<<
>>> VIDEO Z PAVLINY ZAHRADY 2 <<<
>>> VIDEO Z NÁVŠTĚVY V LIBERCI <<<
>>> VIDEO Z NÁVŠTĚVY V JILEMNICI <<<
>>> VIDEO Z NÁVŠTĚVY V BOROVICI <<<
>>> VIDEO Z TUNELOVÁNÍ <<<
>>> VIDEO VE SNĚHU <<<

.: Prodloužený akční víkend :.
Kuzma balí na cestu
Mist a Merlin
snídaně v trávě :-)
Na víkend 8.-10.3. jsem s Bailey a štěňátky vyrazila do Žďáru nad Sázavou na lesní chatičku – díky moc za pozvání a zázemí Evče, a také za její a Zdenčinu důkladnou socializaci :-). Pro štěňátka to znamenalo 2,5h jízdy autem v kuse, nové prostředí, noví lidé a také tam díky moudřejšímu počasí byla poprvé vypuštěna ven. Cestu tam zvládla štěňátka hrdinsky, jen s jednou pauzou na čůrání. Cestu prospali možná i díky tomu, že před odjezdem jsem je měla na chvíli v mé práci a také v práci mého taťky, kde se též setkala s množstvím nových lidí, novým prostředím a díky prostředí výrobní haly i s množstvím nových a hlasitých zvuků.
>>> FOTKY Z VÍKENDU <<<
>>> "VNITŘNÍ" VIDEO <<<
>>> "VENKOVNÍ" VIDEO <<<

.: A zase naše štěňátka... :.
Mist
Merlin
Do pátého týdne věku znala štěňátka „jen“ náš dům, za to ale znala různé povrchy podlah (koberec, lino, dlažba) a nechyběla ani socializace co se návštěv a různých zvuků týká. Proto jsme chodili se štěňátky v náručí po domě a různě bouchali dveřmi, ťukali na různé předměty, škrabali o něco či i štěndům pod dozorem dávali tuhé igelitové pytlíky, aby byla přivyklá na co nejširší škálu zvuků. Od pátého týdne, kdy už jsou štěňátka vyspělejší fyzicky ale i mentálně, začíná socializace s velkým „S“! :-)

.: Aktuálně v Ever-Ready :.
Amigo a Bailey
Konečně se mi povedlo rozhýbat deníčky prcků (sekce štěňátka), uvidíme, zda se mi je povede aktualizovat každý den :-). A ještě pár fotek ze včerejší a dnešní procházky s dospěláky.

>>> FOTKY ZE SOBOTY <<<
>>> FOTKY Z NEDĚLE <<<

.: A zase naše miminka :-) :.
C parta
Sekce štěňátka je zatím ve výjoji, proto přikládám alespoň fotky prcků z dnešního dopoledne.

>>> ČERNOBÍLÁ HOLČIČKA <<<
>>> HNĚDOBÍLÝ KLUK <<<
>>> ČERNOBÍLÝ KLUK <<<
>>> BLUEMERLE KLUK <<<

.: Miminka jsou na světě :.
černobílá fenka
hnědobílý pes
černobílý pes
bluemerle pes
11:00 černobílá holčička - 293g
11:15 hnědobílý pejsek - 230g
14:25 černobílý pejsek - 411g
14:42 bluemerle pejsek - 246g

Miminka se mají čile k světu a nebýt černobílého pejska, který už chudák dostal ne zrovna milé přezdívky Mamut a Ucpávka, měli bychom asi odrozeno raz dva. Ale černobílý pejsek je kus chlapa a chvíli nás pěkně potrápil. Ale nakonec vše dobře dopadlo, miminka se mají k světu, Bailey vypadá spokojeně, co víc si přát :-). Bailey se štěňátky :-)

.: Hry pro lepší přivolání, drive a sebekontrolu :.
Amigo
Amigo
dotyky ruky
Tentokrát jsme neděli věnovali rozšíření našich vědomostí na semináři s Katkou Lerlovou. Katka s námi probrala celou řadu her, kdy nám je vždy srozumitelně popsala a názorně ukázala se svým „psem“ Devilem + nám vysvětlila, na jaký problém je daná hra zaměřena. Pár her jsme si i se svými psy vyzkoušeli. Seminář mi kromě inspirace, co a jak trénovat dál, přinesl i pár poznatků o Amigovi. Udělal mi velkou radost tím, že opět ukázal, že neřeší, v jakém prostředí pracuje – reagoval stejně jako doma či venku, hrál si s plným nasazením a neřešil ani okolí ani psy. Ale ne už tak pozitivní poznatek, když jsme trénovali chůzi u nohy, a na druhé straně místnosti byl položený na koberci jeho balonek, nebyl schopný se na cvičení soustředit a neustále pokukoval po balonku, a jeho pozice tak byla víc než nepřesná. Ale od toho jsme na semináři byli, takže krom jiného nyní budeme pracovat na zvýšení mé hodnoty, že když udělá on něco pro mě, bude si moct dojít pro svůj balonek.

>>> FOTKY OD BÁRY SAMKOVÉ <<<
DĚKUJEME! :-)

.: Amigo a obrany :.
Amigo
Amigo
Tááák a po roce tu máme nové video z Amigových obran. Konečně jsme už začli s přípravami na ZVV1, kdy už trénujeme víc i ovladatelnost v průběhu obran, nejenom samotné kousání. První trénink z toho byl Amigo trochu paf, že se po něm najednou chce i něco jiného, než absolutní soustředěnost na figuranta, ale už po třetím tréninku bych řekla, že ho „nový“ přístup i baví :-). Jen škoda, že video je natočené ze dvou tréninků, ale vždy jen první kolo, takže právě ta poslušnost chybí. Ale zase je to motivace natočit video další! :-)

>>> VIDEO Z OBRAN <<<
Figurant Karel Vittiš, kamera Irenka Cejpová. DĚKUJEME! :-)

.: Štěňátka se blíží :.
Bailey
Potřetí a naposled jsme zašli s Bailey na sono. Prckové jsou stejně velcí, krásně už bylo vidět kostřičky a bijící srdíčka. Mamku Bailey humor stále neopouští, kdyby mohla, lítala by s Amigem pořád, ale teď už se ji přeci jen snažíme mírnit a spíš už jen vycházkujeme a procvičujeme neskákací triky :-).

.: Hanácká národní výstava :.
Amigo
Amigo
Amigo
Amigo V1 CAC, Aileen Carwera V1 CAJC
den po výstavě :-D
po bahenních zápasech? :-D
autorkou fotek je Zdena Navrátilová
rozhodčí: Olga Dolejšová
AMIGO DEFINITIVE CHOICE – výborný 1, CAC

První letošní výstava, první výstava ve třídě pracovní a první získané čekatelství pro titul Český šampion. Co bude dál, to se uvidí :-).

A krom úspěchů celé naší výpravy na výstavu to byl také báječný víkend s Navrátilovými, Evkou a Alčou - vážení, já si to táááák užila! :-) A dokonale z rovnováhy mě nejdřív vyvedl dárek v podobě poháru se štítkem "BOO - Nejlepší majitel" - holky, ještě jednou moc děkuju!!! :*) :-) Jen aby nedošlo k nedorozumění - pohár nemá nic co dočinění s navštívenou výstavou!

já, Amigo a náš pohár BOO :-)