.: A je tu konec roku... :.
Amigo
Je tu sice konec roku, ale pro nás tím rozhodně nic nekončí, spíš naopak. S Amigem jsem včera a dnes byla na jeho 2. a 3. tréninku obran a díky Pavle to máme i zdokumentované - díky moc! :-) Pro letošek už jsem sice vyhlásila padla, ale po novém roce budeme v tréninku obran s Karlem Vittišem pokračovat!
>>> VIDEO Z OBRAN <<<

Tímto se s vámi pro letošek loučíme, přejeme zdárné přežití Silvestru a do nového roku spoustu energie a štěstí a samozřejmě i úspěchů!!! :-)

.: ! Bailinka hárá ! :.
juhuuu
A je to tady - Bailey začla hárat! Začátkem druhého týdne v lednu nám držte palečky, ať je cesta do Slovinska za Deepem úspěšná :-).

.: "Začínáme" s obranami... :.
nuda nuda nuda
Naši psi prostě svátky neuznávají. A protože už se Amigův pohled nedal vydržet, vyrazili jsme i přes fuj počasí na obrany. Zatím to bylo spíš takové vzájemné oťukávání s novým figurantem, ale pokud se nestane něco nepředvídatelného, čeká nás kousání do konce roku ještě 2x :-).

.: Předvánoční zážitek s naší Bailey :.
dárečkové
Stejně jako každý rok jsem dala na topení na ubrousek sušit šupiny z kapra, které si pak dáváme u štědrovečerní večeře pod talíř, aby se nás v příštím roce držely peníze. Nojo, jaké to ale bylo překvapení, když jsem přišla do kuchyně a na zemi rozcupovaný ubrousek a šupiny všechny pryč... jojoo, Bailey bude v příštím roce asi moooc bohatá, když si ukradla všechny šupiny pro sebe :-).

.: 4x Řitka během jednoho týdne :-) :.
Amigo a Bey
Bailey
Amigo
V úterý jsme vyrazili do Řitky na agility trénink. Nejprve 2h Amigo, poté Bailey. O co víc byli soustředění chlupáči, o to méně koncentrovaná jsem byla já. Ale co, běhali s nadšením a v rychlosti, co víc si přát :-).

V pátek jsme se do Řitky vrátili, a to na agility zkoušky, Amigo pouze v roli fanouška. A Bailey? Po našich 2 trénincích po téměř tříměsíční pauze jsem jela s myšlenkou, že pokud se diskneme, musí to být se ctí! V prvním běhu mi Bailey odskočila ze zóny na áčku a poté jsem já zazmatkovala u tunelu, která že to díra, až z toho byla odmítačka a celkově 9.VD (z 15). Druhý běh začínal skočkou, hned po ní slalom a krátký tunel pod áčkem, za kterým byl tunel do "U" a pes měl zvolit tu vzdálenější díru. Jak jsem už byla soustředěná na druhý tunel, opomněla jsem Bailey poslat do toho krátkého pod áčko a hup, zase odmítačka. Zbytek parkuru už bez kolapsu, a dohromady nám to vyneslo 3.V, škoda té odmítačky :-/. Dvě odmítnutí na tunelu u psa, který tunely miluje, to dá opravdu hodně práce! :-D Ale co, Bailey neshazovala, na startu seděla jak přikovaná, běhala v rychlosti a byla krásně ovladatelná, takže mise splněna :-).

Sobota byla ve znamení Vánoc. Dopoledne vánoční vejšlap v okolí Mníšku pod Brdy a odpoledne vánoční agility trénink v Řitce.

V neděli už "jen" čtyřhodinový trénink agility s oběma chlupáči a "hurá" domů. Byl to prima víkend, bohužel již poslední takto aktivní v tomhle roce :-(.

.: Amynkovský speciál III. :.
s úsměvem jde všechno líp :-)
Ani s nadcházející zimou holky v Rusku rozhodně nezahálejí! Amynka si zvyká na chůzi po všech typech povrchů a na různé sklony, aby ji v budoucnu v roli psa záchranáře nemohlo nic překvapit. Holky se také pustily do tréninků poslušnosti, více už ale napoví videa :-). Vše najdete v Amynčině deníčku.

.: Mikulášské zkoušky obedience :.
Mikulášské zkoušky obedience
Rozhodla jsem se zariskovat a pokusit se splnit zkoušku OB1. Risk se nám ale poprvé nevyplatil. Ale co, nejet tam, asi by mi ještě dlouho leželo v hlavě, že jsem to měla zkusit. Takhle jsem to zkusila, a příští rok nastoupíme lépe připravené znovu, protože jednoho neúspěchu se vážně nezalekneme! :-)

A tímto nám začínají myslím i zasloužené "prázdniny", pryč alespoň na chvíli od neustálých tréninků poslušnosti či stop... budeme "jen" jezdit do Řitky na agility tréninky... a snad i nahlásíme nějaké AGILITY zkoušky a závody... prozatím tedy jen Bailinka, Amiga čeká závodní premiéra nejdříve na konci zimy, ale výkonností průkaz už máme doma! :-D

.: II. Mikulášské závody Petrovice :.
Bailey
>>>VIDEO<<<
Poprvé jsme si s Bailinkou vyzkoušely, co je to obedience. Závodily jsme v kategorii OB-Z, kde nám rozhodčí byla Maruška Vágenknechtová a stewardkou Hana Böhme. Bailey získala 287,5bodů a splnila tak zkoušku OB-Z na výborně a 3. místo k tomu! Za rychloprůpravu a konzultace v uplynulých 14 dnech díky moc Markovi a jeho psu Jackovi!! :-)

.: ? Slavící víkend ? :.
Bailey
Bailey
B od Sázavského splavu
Ano, asi bych tento víkend vážně nazvala slavící a díky moc Evce za to, že ho vymyslela a zorganizovala! Společně s Evkou, Zdenčou a mojí Bailinkou jsme si tak udělaly dámskou jízdu v chatičce na břehu Malého Dářka, a věřte, že to nemělo chybu :-). A co že jsme vlastně slavily? Za prvé to, že jednou nevstáváme na ŽÁDNOU akci, a poté i výstavní a zkouškové úspěchy našich chlupatců... a v neposlední řadě taky 2 týdny stará chodí miminka, která mají v chovatelské stanici od Sázavského splavu . Kromě slavení jsme také stihly navštívit Caddyho Dajavera a jeho páníčky. Achjo, proč jsou ty víkendy táááák krátké :-(.

>>>FOTKY Z VÍKENDU vč. NÁVŠTĚVY CADDYHO<<<
>>>FOTKY CHODÍCH MIMINEK<<<

Fotky poctivě ukradeny u Zdenči Navrátilové :-)

.: Úspěšný závěr sportovní sezony :-) :.
Bailey
Dnešní cesta mířila do ZKO Pňov, kde Bailey splnila stopařskou zkoušku FPr2!! Lepší závěr sezony si ani neumím představit a děkuji moc mému taťkovi, který mi pomohl s přípravou Bailinky na tuto zkoušku!!! :-)

.: Zkoušky dle NZŘ :.
Amigo
Zkoušku ZZO jsme s Amigem spáchali na domovském cvičišti ZKO Turnov. Rozhodčím byl (stejně jako u Bailey 3 roky zpět) p. Smejkal. Na zkoušky nás nastupovalo pouhých 5, 4x ZZO, 1x ZM, a dopadlo to 5:0 pro nás, protože všichni jsme zkoušku splnili!!!

>>>VÍCE ZDE<<<

.: MVP Praha :.
Amigo
Dopadli jsme tak, jak jsme dopadli, ale potkali jsme spoustu známých, které vždy ráda vidím, takže v konečné fázi to byl moc fajn den :-).

rozhodčí: Alexandra Grygarová (CZ)
Amigo Definitive Choice - VD
Bailes Dajavera - V

.: PRAGIL 2011 :.
Amigo
Amigo
Amigo
Tentokrát nás navigace zavedla do Skochovic, na agility závody Pragil, kde pískali Antonín Grygar a Alice Glöcknerová. První běh jsem se ani nestihla rozkoukat a už to byl dis. Důvod? Bailinka běžela nějakou kosmičtější rychlostí než obvykle, na což jsem nestihla jaksi zareagovat. U druhého běhu mi sice potvora utekla z odložení, ale běh byl krásný, čistý, plynulý a opět ve velké rychlosti. Třetí běh jsem díky neznalosti propozic prošvihla, nevadí :-D. A čtvrtý běh, jumping, padla startovní laťka, ale pak už Bey běhala i skákala opět hezky, až do doby, kdy jsem si ji nestáhla na sebe a ona si tak vybrala druhou díru tunelu. Takže naše skóre - 2x dis, 1x neúčast a 1x 5.V a jako bonus všechny zónovky seběhlé a nezkažený ani jeden slalom. Ahoj za týden ve Skochovicích znova :-).
>>>FOTKY ZE SLUNEČNÉHO ODPOLEDNE<<<

.: PLÁNUJEME ŠTĚŇÁTKA - VRH "B" :.

Tak, a definitivně jsem se rozhodla, že se za Deepem do Slovinska podíváme s Bailinkou ještě jednou. Více podrobností o plánovaném krytí v sekci štěňátka :-).

.: Zkoušky dle KJ Brno :.
Amigo
Tak už došlo i na Amiga, a nastoupili jsme na naši první zkoušku, ZOP. Naše poslušnost by se dala nazvat veselou, leč s "drobnými" nepřesnostmi. Paní rozhodčí Svobodová náš výkon ocenila 88 bodíky a tedy známkou velmi dobře.
>>>VÍCE ZDE<<<

.: Speciální výstava KCHMPP :.
Amigo
Boleslav máme co by kamenem dohodil, proto jsme vyrazili vystavovat i tentokrát. Amiga jsem přihlásila do třídy otevřené, borderky posuzoval pan Václavík. Až na vesele nesený ocas se myslím Amigo celkem líbil, ale ten ocas nám pan rozhodčí neodpustil, takže známka výborný 3.
>>>FOTKY ZDE<<<

.: Agility intenzivka v Lukášově 8.-9.10.2011:.
Amigo po intenzivce :-D
Bey po intenzivce :-D
Tentokrát jsme vyměnili trenéry a podívali se na intenzivku s Verčou Krčmářovou a Martinem Nehybou, která NEBYLA určena pro začátečníky! :-D Běhala jak Bailinka, tak Amigo, Amigo konečně na L překážkách. Víkend se nesl ve znamení těžkých náběhů do slalomu, rozlišovaček, překážek skočených zezadu, mých "oblíbených" top spinů... ale co mi to vynahradilo - výborná kuchyně - ke snídani palačinky, k obědu brrr knedlíky či druhý den masová směs. A odměna číslo 2, po našich borderkách doma ani vidu ani slechu, schválně, jak dlouho jim to vydrží!!

.: Amynkovský speciál II. :.
Amy na obranách 24.8.2011
pak jí nemají padat zuby :-D
Amynka si bydlení v Rusku viditelně užívá, každou chvíli je někde na výletě či mezi pejsky. Anna mi poslala spoustu fotek a videí, nedá mi to se o ně nepodělit. Jsem ráda, že se má naše holčička dobře, no posuďte sami :-).
>>> St. Petersburg - 14.7.-2.8.11 <<<
>>> Amy u Bílého moře - 14.8.11 <<<
>>> Amy "pase" vlny <<<
>>> Amy na dovolené u Rudého moře <<<
>>> Trénink obran I. <<<
>>> Trénink obran II. <<<
>>> Amy se učí zavírat šuplík <<<

.: Po dlouhé době zase zkouška... :.
se psem Jackem u Labe :-)
Bailey
Po víc jak dvou letech jsem se konečně odhodlala přihlásit Bailey na stopařskou zkoušku FPr1 a splnily jsme ji!!! Našlo se sice pár chyb, jako jedno drobné prověření na prvním úseku, ověřování na druhém lomu a bohužel na třetím úseku už hodně vnímala uchystanou další dvojici, co stála na konci stopy, a přešla tak závěrečný předmět, vrrr, ale i tak ji musím moc pochválit, že tak dlouhou stopu takhle ustála, protože za letošní rok moc nastopováno nemáme, když řeknu, že mám i víc prstů na rukou, není to sranda. A když byste někdo směřoval v nejbližší době na cvičák do Brandýsa nad Labem, tak pozor, není tak jednoduché se tam dostat, opravuje se most z obou stran!!!

.: Tajný výlet ZKO Turnov :.
účastníci zájezdu (bez dvou veverek)
bombáááááááá :-D
Díky našim rozličným aktivitám jsme se letos tvářili, že do ZKO Turnov ani nepatříme - ach ten čas - ale tajný výlet jsme si nenechali ujít. Výlet byl až natolik tajný, že jsme po 9.h vystupovali z vlaku v Hodkovicích, z kterých jsem se já hodinu předtím přemístila do Turnova, kde byl start výletu. NEVADÍ!! :-D A jak někdo zakončuje výlet táborákem, my jej zakončili palačinkami... a že byly fakt super!!!!

>>>FOTKY ZDE<<<

.: Výletování Českým rájem... :.
zleva: Bailey, Amigo a Megie :-)
Se Zuzovou a spol. jsme využili krááásného počasí a že už takových asi moc nebude a vyrazili na takový menší výlet do Českého ráje. Super počasí, výborná společnost lidí a krásná příroda...co víc si přát :-).
>>>FOTKY ZDE<<<

.: Návštěva u Navrcků + NVP Brno :.
Amigo
Amigo
Amigo
palce nám držely i Amoušova mamka a 2 sestřičky :-)
Teda do tohoto víkendu bych nevěřila, co vše se dá stihnout za pouhých 24h :-). Dojet pod Brno k Navrckům, mňam večeře, grilovačka, socializace v místní hospůdce, když už to vypadá, že se půjde domů, tak se jde ještě do vinného sklípka okoštovat letošní burčák, no prostě zas absolutně originální náplň těch pár hodin, co jsem tam strávila :-). Bailinka si zatím pásla kočičku, Amigo si hrál se Zdenčinými holkami. Jen to ráno bylo trošku krušné, Amigo ze dvorku hnědé packy, zelenou nohu od trávy, já nevyspalá :-). A v této "plné kondici" jsme i dorazili do Brna na výstavu, kde posuzoval borderky p. Milan Krinke. Amigo se naposledy předvedl ve třídě mladých, v obsazení 7 psů ve třídě. S Amigem to byla prozatím ta nejnapínavější výstava, co jsem zažila. Oproti mému předpokladu se Amigo líbil a p. Krinke se rozhodoval mezi ním a dalším psem, a tak jsme si předvedení co se délky týče tentokrát skutečně užili a výsledkem našeho snažení byla známka výborný 2. Díky moc Evče Hedvičákové za NAFOCENÍ Amouše v kruhu! Tak zase příště... :-)

.: PODZIMNÍ AGILITĚNÍ :.
rozhodčí: Antonín Grygar + Michaela Glosová
jumping: dis
zkouška LA2: 5.V (1chyba)

.: 5.-10.9. AGILITY TÁBOR HARMNÍKY :.
při tréninku...
zleva: Bailey, Dookie, Amigo, Leela, Heda
po tréninku... :-P
Letošní dovolené patřily veškeré agility a nejinak tomu bylo i tentokrát :-). Už druhý rok po sobě jsme odjeli na okraj Mariánských lázní, kde jsme pod vedením Antonína Grygara týden trénovali agility, opět na břehu přírodního koupaliště LIDO, opět mezi partou sympatických lidí :-). Amigo tady udělal až neuvěřitelné pokroky, kdy na konci tábora běhal sekvence téměř srovnatelné s těmi, které běhala Bailinka. Tábor byl určen pro začínající psy a psovody, takže jsme se učili používat 4 druhy otoček a 6 způsobů vedení, a to vše v nejrůznějších sekvencích, a samozřejmě číst dráhu :-). Tentokrát máme i hooodně natočených videí, za ochotu při jejich natáčení moooc děkujeme Alče Trýznové a Pétě Jeřábkové!!!
>>> VIDEO AMIGO <<<         >>> VIDEO BAILEY <<<
>>> FOTKY <<<

.: PURINA PROPLAN CUP 3.-4.9.2011 :.
Purina Proplan cup
Purina Proplan cup
Po necelých 7 měsících jsme s Bailinkou opět vyjely na závody, tentokrát k Zrcadlové koze, kde jsme loni započaly naši závodní "kariéru". Parkury stavěl Zdeněk Spolek spolu s Katkou Lerlovou.

VÝSLEDKY SOBOTA
jumping: dis
zkouška LA2: dis
agility: 9.místo (5chyb)
VÝSLEDKY NEDĚLE
jumping: dis
agility: 10.místo (2chyby, 2odmítnutí)

>>> VIDEO <<<

.: MVP MLADÁ BOLESLAV :.
zleva: Active, Amigo, A Little, Alabaster Head + mamka Dookie :-)
Borderky přijel až z Ruska posoudit p. Pilikin. Na Amigovi nedocenil jeho formát těla a vesele nesený ocas, až z toho byla známka velmi dobrá, posudek u Amiga v sekci výstavy. Vystavovat se přijela i Amigova sestřička Active a palce přijela držet Alča i se všemi svými holkami :-).

.: 20.-21.8. ZA VÝCHODEM SLUNCE NA SNĚŽKU :.
u pramene Labe
při východu slunce na Sněžce :-)
chvíli po východu slunce na Sněžce
Kamarádce Lůce vděčíme za tenhle nápad vyrazit na východ slunce na Sněžku, ona vše naplánovala a zorganizovala. Sraz byl před osmou hodinou večer v Rokytnici nad Jizerou, odkud jsme vyšplhali na Dvoračky a po malém občerstvení již vyrazili do srpnové noci na túru po polské straně Krkonoš. K ránu jsem sice již usínala za chůze, ale i tak jsme po páté hodině ranní dorazili na vrchol Sněžky a stálo to opravdu za to! Počasí vyšlo skutečně super, 70% trasy jsme ani nepotřebovali čelovky a vystačili si s měsíčním svitem, a východ slunce ze Sněžky byl prostě a jednoduše nádhera! I Amigo s kamarádkou Megie to odťapkali statečně, to jen Bailinka zůstala "chudák" doma, protože je s háráním právě v nejlepším - ale na příští túru jdeme již v plné sestavě!!

>>> FOTKY Z VÝPRAVY NA SNĚŽKU <<<

.: ITV AGILITY JESENÍ 2 11.-14.8.2011 :.
Bailey
Amigo
Po týdnu jsem se spolu s borderkami vrátila na Šumavu podruhé. Bailinka se sice stihla začátkem týdne rozhárat, ale i tak jsem odjela s oběma, a jsem za to ráda. Bailinka se hezky rozběhala a rozeskákala, i na startech už netropila takové alotrie, jako před týdnem, a celkově byly běhy s ní více pohodové a vyrovnané :-). A Amigo? S tím jsme navázali tam, kde jsme před týdnem zkončili - procvičování 4 otoček v krátkých sekvencích + rozvíjení rychlosti. Musím říct, že z něho mám opravdu velkou radost - nemá tendenci mi na parkuru utíkat - naopak reaguje na každý slovní povel i pohyb těla. Už se moooc těšíme na zářijový tábor do Hamrníků, kde budeme pokračovat :-).

.: AMYNKOVSKÝ SPECIÁL :.
Amaroq Rose Ever-Ready
Amaroq Rose Ever-Ready
Amaroq Rose Ever-Ready
úplně vzadu u Anny v náruči :-)
Jak to vypadá, nám se po Amynce stýská víc, než jí po nás. Možná to bude tím, že prožívá stále něco nového :-). Po odjezdu od nás ji čekala dlouhá cesta do Litvy, kde také byla poprvé u moře, a poté ještě delší cesta domů do Ruska, kde už na ni čekala kamarádka Dream. Cestování prý Amy zvládá bravurně, miluje přítomnost lidí, doma se ihned zabydlela, z dříve ne moc si hrající Dream si již vychovává parťáka na hraní. Seznamuje se i s dalšími pejsky a začíná již i se svým budoucím „povoláním“ záchranářky, kdy s Annou zkouší Amynčiny první stopy. Amy už byla i na své první soutěži v záchranařině, ale tentokrát jen aby z boudičky držela palce své kamarádce Dream. Následující fotky a videa nám zaslala Anna, videa však prošla mým zpracováním.

>>> FOTKY ČERVENEC <<<       >>> FOTKY SRPEN <<<

>>> AMY V LITVĚ <<<
>>> PRVNÍ STOPA ("pachový čtverec") <<<
>>> HRANÍ S DREAM <<<
>>> PEJSKOVSKÝ SPECIÁL <<<
>>> JEDNO HISTORICKÉ <<<

Anna, thank you for your care of „our“ little lady and news about her :-).

.: ITV AGILITY JESENÍ 4.-7.8.2011 :.
bordery
bordery
mytí nádobí v r. 2011 :-D
Společně s Alenou a její smečkou jsme se vypravily na Šumavu. Pro mě osobně to byly celkem náročné 3 dny. Poprvé jsem trénovala nejen s Bailey, ale i s Amigem, a to hned 3 tréninky za den. Amigo se seznámil s kompletní sadou překážek a učil se „všechny“ otočky a způsoby vedení. S Bailey jsme pracovaly na ideální dráze a „čtení parkuru“ + mi tréninky zpříjemňovala svou věčně dobrou náladou, kdy se evidentně rozhodla vydat ze sebe energii nashromážděnou za předchozí 4 měsíce mateřské dovolené :-D. Více už prozradí videa.

>>> BAILEY VIDEO <<<       >>> AMIGO VIDEO <<<

>>> FOTKY <<<

.: SRAZÍK V DEFINITIVE CHOICE :.
bordery
Sobotu i neděli jsme se "srazili" v Amigově rodné chovatelské stanici. Holky i s Amoušem si užily koupačku a prochajdy, v neděli jsme viděli i brášku Alarmka, který bydlí se svou rodinou v Itálii.
>>> FOTKY SOBOTA <<<       >>> FOTKY NEDĚLE <<<
>>> VIDEO <<<

.: BONITACE ŽIŽICE :.
Amigo Definitive Choice
Společně s Alčou jsme zavítaly na bonitaci do Žižic, kterou posuzoval p. Krinke spolu s pí Švarcovou a p. Loučkou. Amigo byl uchovněn s bonitačním kódem
i i m cmwnn n n a / J1 a od dnešního dne je tedy CHOVNÝ PES :-).       >>> FOTKY ZDE <<<

.: AGILITY TÁBOR JESENÍ 11.-17.7.2011 :.
Amigo & Bailey
tábor
Tentokrát jsem měla tábor spíš víc jako dovolenou. Bailinka má nějaké to deko navíc a teprve se po štěňátku dostává do kondice a Amigo díky nedoléčenému zranění agility netrénoval. Opět jsme si ale přivezli tipy, na co si dát pozor a na co se soustředit. Středeční volné odpoledne jsme se zapojili do závodu družstev v 5 neobvyklých disciplínách a v pátek v podvečer jsme s dopisem v rukou pobíhali po okolí Jesení a hledali předměty z dopisu, které zajišťovali splnění podmínek bojoFky. Tak zase někdy... :-)

.: AMINČIN ODJEZD DO NOVÉHO DOMOVA :.
Amaroq Rose Ever-Ready
V pondělí hned poránu Aminka odcestovala se svou novou paničkou do Ruska. Cestu prý zvládá celkem dobře, sedí na klíně a kouká se z okna nebo spí. Šťastnou cestu Ami a ať se ti líbí v novém domově!!! :-)

.: VÝLET ČESKÝM RÁJEM :.
smečka z Ever-Ready
Využili jsme státní svátek a vyrazili na výlet do Českého ráje. Původní plánovaná tak dvouhodinová vycházka se trošku protáhla, protože jsme dělali spoustu zastávek na pití lidské i psí smečky a téměř každý druhý si chtěl podrbat a pomazlit malou Ami :-).
>>> FOTKY ZDE <<<

.: VYŠETŘENÍ OČÍ U MVDr. BERÁNKA :.
Amigo
AMIGO DEFINITIVE CHOICE & BAILES DAJAVERA jsou prostí klinických příznaků typických pro dědičná oční onemocnění vč. primárního glaucomu.

.: 2. KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHMPP :.
Amigo
Vyrazili jsme na pro Amiga již osmou výstavu, kde posuzovala pí Holmerová. Amigo trošku zlobil s ocasem, ale i tak získal ocenění výborný 3 z 6 psů ve třídě mladých. Posudek včetně fotek u Amiga v sekci výstavy.

.: AMIGO DEFINITIVE CHOICE :.
Amigo
Na třetí pokus se nám konečně povedlo navštívit MVDr. Ekra. Amigovy rentgeny dopadly stejně jako u sestřiček Hedy a Leely, tudíž nejlépe, jak mohly!!!

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižen

.: "Novinky" v Ever-Ready :.
přání od taťky Deepa
Amaroq Rose Ever-Ready
Amaroq Rose Ever-Ready
Amigo Definitive Choice
Bailey, Ami, Amigo
Ami, Bailey, Amigo
Bailes Dajavera
Už možná měsíc zpět obdržela naše prcková balíček ze Slovinska. A co v něm bylo? Hračky a přáníčko od taťky Deepa a jeho rodiny. Děkujeme moc :-)

Dlouho jsem neaktualizovala, pár věcí se událo.

AMAROQ ROSE EVER-READY
Hodně lidí se mě ptá, kdy prcková odjede a čemu se vlastně bude věnovat. Aminčina majitelka Anna si ji vyzvedne mezi 10.-12.7. a poté je čeká dlouhá cesta. Doma bude na Aminku čekat kamarádka v podobě švýcarské ovčandy Dream, a společně s Annou se, stejně jako Dream, bude Ami věnovat záchranařině, zkusí pást ovečky + triky a poslušnost. Snad si holky vzájemně sednou :-).

AMIGO
Amigovi se stihla uzdravit naražená zadní noha, pár dní jsme stihli potrénovat agility a nějakou poslušnost a podvrkl si pro změnu jeden z drápků. Nyní už je ale opět v pořádku. Doplnila jsem jeho fotogalerii a také přidala krátké video z nácviku slalomu. Pomalu už také začínáme trénovat na L překážkách, jak rovné skoky, tak stáčení na bočnicních z vnějšku i zevnitř :-).

BAILEY
U Bailinky toho moc nového zase není. Z mamky na plný úvazek se už stává mamka na částečný úvazek a pomalu začínáme trénovat něco málo z poslušnosti, vysílání na tunel či slalom, občas i nějaké hopsání. Hodně si i hrajeme a běháme, aby se Bailey pomalu vrátila zpět do původní kondice dřív, než odjedeme na tábor.

.: NVP a MVP Litoměřice :.
Amigo Definitive Choice
Amigo Definitive Choice
Amigo Definitive Choice
Protože je Bailey v super kondici i srsti, vyrazila jsem na výstavy s Amigem, který je v rekonvalescenci a po línání . I přes velké horko jsme si to ale oba užili a naše výsledky? Ty byly stylem "jednou jsi dole jednou nahoře". Posudky včetně fotek u Amiga v sekci výstavy.

SOBOTA: Redlicka Anna (PL)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - V1, CAJC (10 psů)

NEDĚLE: Redlicky Miroslaw (PL)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - VD (7 psů)

>>> FOTKY SOBOTA<<<       >>> FOTKY NEDĚLE<<<

Na výstavě byly i Amigovy sestřičky Heda a Leela, spolu s mamkou Dookie. Odměnou za to dlouhé čekání v horku jim bylo koupání v blízkém rybníce. Fotky z koupání najdete pod odkazem fotek z neděle.

.: Bailey slaví 4.narozeniny!!! :.
Bailey s dortem
Rok je zase okolo a Bailey slaví již své 4. narozeniny! Bailey buď pořád ta střeštěná borderka, neustále s tenisákem či klacíčkem v drštičce, kterou máme tak rádi!
>>> FOTKY ZDE <<<

.: Amaroq Rose Ever-Ready :.
Amaroq Rose Ever-Ready
Malá merlinka má konečně své jméno. Proč tak "divné"? Amaroq je osamělý vlk z jedné pověsti a naše prcková se sama narodila, skoro i ve vlčí barvě. A Rose je spojené s jejím "pracovním jménem" Růža, aneb hooodně moc spinkající miminko, které vypadá jak Šípková Růženka :-).

.: MVP Praha :.
Amigo V3
Na výstavu do Prahy přijel borderky posoudit německý rozhodčí Claus-Peter Fricke. Amigo se i tentokrát vystavoval ve třídě mladých, v konkurenci 12 psů ve třídě a i přes tentokrát vážně hrozné předvedení si odnesl hodnocení výborný 3.

V průběhu týdne jsem také fotila Amigovu novou profilovou fotku. "Pár" mých pokusů je na rajčeti.
>>> FOTKY ZDE <<<

.: KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHMPP :.
Amigo V3
S Amigem jsme si do Boleslavi zajeli na klubovou výstavu KCHMPP, kde posuzovala pí Alexandra Grygarová a Amigo si od ní odnesl v konkurenci 6 psů známku výborný 3.

.: NOVÉ FOTKY AMIGA :.
to je legrace :-D
Jak si ještě donedávna užívala jedináčkovství na vycházkách Bailey, tak se teď role obrátily, a nyní se z toho samého těší Amigo :-).

>>> FOTKY ZDE <<<

.: BAŠTÍME, SPINKÁME, ROSTEME :-) :.
odpolední siestička :-)
Bailinka s malou mouratou slečnou jsou už sehrané, když si chci malou slečnu půjčit byť jen na focení, má Bailinka tendence neustále asistovat :-). Malá slečna je stále beze jména, ale aktivovala jsem složku odchovy a pod ní najdete deníček, kde se budu snažit doplňovat, jak naše mourinka prospívá, co se událo nového + její fotky a videa :-)

>>> DENÍČEK NAŠÍ "SLEČNY MOURKOVÉ" <<<

.: SLEČNA "A" Z EVER-READY :.
slečna A
slečna A
Merle holčičku tipovalo nejvíc lidí a jejich tip také vyšel :-). Dnes ve 20:50 se narodila naše dlouhoočekávaná slečna "A" :-). Zatím váží necelých 300g, tak nám držte palečky, ať to co nejdřív dopapká. Tváří se ale velmi průbojně a ona i mamka Bailey jsou v pořádku :-).

.: BAILEY 63. DEN BŘEZOSTI :.
Bailinka
Místo ranního venčení si Bailey na skrytém místě na zahradě hrabala noru, tak ve mně trošku hrklo, jestli uuuuž... ale teplota je stále stejná, snídani Bey taky zbaštila, takže ani dnes se nejspíš ještě miminka nedočkáme...

16:35 Bailinka začíná být nervózní, chodí hrabat do svého i Amigova pelíšku, hrabala i v porodní bedně. Chuť na mlsky ji sice nepřechází, ale o něco poklesla teplota, takže štěňátko už se přeci jen asi začíná připravovat ven :-).

.: STÁLE SE NIC NEDĚJE... :.
Bailinka
Tak ani dnes to u nás na štěňátko ještě nevypadá. Bailinku stále neopustila její balonková mánie, jen mrkněte :-).

>>> BAILEY 62. DEN BŘEZOSTI <<<


.: BAILEY - 57. DEN BŘEZOSTI :.
Bailey? Asi ne?!
Bailinka konečně ubrala na svém tempu, bylo už taky na čase, a momentálně je z ní absolutně umazlená borderka, která by snědla, co potká. Její balonková mánie a dobrá nálada ji ale stále neopouštějí...

PS: Taky vám přijde na té fotce něco divné?? :-D

.: NÁVŠTĚVA VETERINÁŘE :.
Amigo
Bailey
Dnešní návštěva veterináře nám ukázala dvě věci. Nejenže se moc hezky zahojil Amigův polštářek, ale i zlomený prstík už mu krásně srůstá, tudíž máme povolenku pomaloučku polehoučku začít Amiga zase zatěžovat :-). A druhá zpráva, Bailinka s nejvyšší pravděpodobností očekává pouze jedno štěňátko, koneckonců jak už nasvědčovalo minulé sono. Ale dnes jsme se podívali, jak prcek povyrostl, bylo krásně vidět páteř, hrudníček, hlavičku a bijící srdíčko :-). V souvislosti s tímto faktem se u nás doma rozvinula debata, co že se nám to vlastně narodí. Já tipuji černobílou fenečku. Chcete-li si také tipnout, vytvořila jsem v úvodu anketu na toto téma ;-).

.: AMIGO OSLAVIL SVÉ 1. NAROZENINY :.
Amigo s dortem
Jak už titulek napovídá, je to právě rok, co se narodil náš Amigo :-). Amigo, máme tě rádi, a i nadále zůstaň tím bláznivým, vždy veselým a umazleným "miminkem", jako jsi byl doposud :-). Zároveň děkujeme za gratulace a básničku, která byla určena jen a jen pro Amiga :-).

.: BAILEY - 40.DEN BŘEZOSTI :.
Bailey odpočívá
Bailey odpočívá
Bailinka si své těhotenství zatím užívá. Neustále "trpí" dobrou náladou, vymýšlí lumpárny a neopustila ji její touha něco dělat, cokoli, hlavně něco :-).

>>> BAILINČINO VIDEO <<<

Dlouho už jsem také nepsala, co Amigo. Zlomený prst mu pomalu srůstá, ještě to chvíli ale potrvá, nakousaný polštářek se mu za poslední týden málem zázračne zhojil. Amigo už chodí bez pevné bandáže, packu má jen lehce zpevněnou a v botičce, takže pomaloučku polehoučku už začínáme něco málo z poslušnosti :-).

.: DEEP NA TRÉNINKU AGILITY :.
Deep
Deep
Koho by zajímalo, jak takhle po zimě běhá agility taťka našeho očekávaného vrhu A, nechť mrkne na následující dva odkazy. Děkujeme majitelce Deepa Alence za natočení a zaslání :-).

>>> DEEP - AGILITY TRÉNINK 1 <<<

>>> DEEP - AGILITY TRÉNINK 2 <<<

.: FOTKY Z PROCHÁZKY :.
Bailey
V pondělí byl prostě sluníčkový den, takže mi to nedalo a po dlouhé době jsem zase jednou vzala provětrat foťák a pořídila pár snímků naší nastávající mamky :-). A musím říct, že Bailinka si blížící se mateřství zatím viditelně nepřipouští, stále je v dobré náladě a chuti něco dělat. Jen naše společné vycházky začínáme už zkracovat a i tak si po nich Bailey ráda odpočine.

>>> FOTKY Z PROCHÁZKY S BEY <<<

.: POTVRZENÍ BAILINČINY BŘEZOSTI :.
Bailey
Dnes nám byla na sonu potvrzena Bailinčina březost. Kdo už sono s fenkou zažil, tak ví, že není vždy snadné prcky najít. Bailinka si je potvůrka uschovala až hooodně nahoru. Příští týden uděláme ještě jedno kontrolní sono, abychom viděli, zda je vše v pořádku a třeba se i dozvíme konkrétnější počet prcků :-). Nejpřesněji to ale budeme vědět okolo Velikonoc, kdy by se naše (dobrá, tak Bailinčina :-)) miminka měla narodit.

.: STARONOVÉ NOVINKY :.
Amigo a Bailey
Jak se dá pít také Tokaj :-D
Alča a Dookie
nedělní zkouška LA1
nedělní zkouška LA1
výsledky nedělní LA1
Nic výraznějšího se u nás momentálně neděje... Bailinka má vycházkový režim, který se jí snažím prokládat stopami a poslušností, aby měla nějaké zaměstnání i pro hlavu :-). Zítra už půjdeme konečně na sono, tak uvidíme, zda rozjedeme přípravy na štěňátka naplno a nebo ne.

Amigovi jsme minulé úterý dělali nový rtg zlomeného prstu a po 3 týdnech je vidět, že se mu okraje zlomeniny krásně zatáhly. Na srůst prstu si ještě ale musíme počkat. A aby to ten náš mour neměl moc jednotvárné, v nestřeženém okamžiku si ještě okousal jeden z polštářků... achjo :-(

A abych nezblbnula já, zajela jsem o víkendu s Alčou na Opsion 016 do Hradce Králové, kde ona běhala a já fandila a tiše záviděla. Byly to opravdu dobře uspořádané závody, jen rozhočí p. Spolek mnohdy závodícím zamotal hlavu natolik, že běh nedokončili. Např. v neděli zkoušku LA1 dokončil pouze jeden pes a to Amigova mamka Dookie s Alčou. Holky si tím zároveň splnily druhou postupovou zkoušku do LA2, takže gratulujem :-).

Nedávno jsem také fotila novou úvodní fotku Amiga a Bailinky, a ZDE můžete mrknout na komplet fotky, které jsem pořídila.

A ještě hoooodně zpětně přikládám odkaz na FOTKY OD ZDENČI, které nafotila po našem návratu z krytí Bailinky a Deepa.

.: UMŘELA NAŠE CINDYNKA :-( :.
Cindynka 1.6.1997-25.2.2011
Tak trochu nenadále se s námi rozloučila naše labradoří babička Cindy. Narodila se před 13,5 lety na den dětí a celý život dítětem tak trochu zůstala. Cindynko, byla jsi naše první a vždy na tebe budeme s láskou vzpomínat... :-(

.: KRYTÍ BAILEY & DEEP :.
Po dlooouhém plánování Bailinčiných štěňátek jsme konečně vyrazily na výlet do Slovinska, kde na nás už čekal Deep a jeho majitelé. Krytí proběhlo v pořádku a pokud se zadaří, budeme se okolo 27.4.2011 těšit na narození našich prvních miminek. Více o krytí v sekci štěňátka, kde najdete u Deepa i spoustu jeho fotek.

A kdybyste náhodou zavítali do Slovinska, doporučuji podívat se do městečka Postojna, kde mají opravdu nádherné krápníkové jeskyně. Ač to nerada říkám, tak kam se hrabe náš Moravský kras. Pár FOTEK ZDE , ale není nad realitu.

.: AMIGŮV ÚRAZ :.
Amigo s bandáží
Tak počínaje tímto pondělím pro nás začaly agilitní prázdniny. Amigo měl nahradit Bailinku v trénincích, ale co se nestalo při takové normální procházce spojené s házením frisbee... Amigo si zlomil jeden z prstů na zadní noze. Naštěstí mnohem lépe, než se stalo před téměř dvěma lety Bailince. Prst má zlomený "pouze" v jednom místě a vypadá to, že je prst ve správné pozici, tudíž by mohl srůstat mnohem lépe, než tomu bylo u Bailey. Zda se pletu či ne, ukáže až další rentgen, který budeme dělat přibližně za 2 týdny, prozatím musí mít Amigo ale packu zafixovanou a "absolutní" klid, což si vysvětlujte aktivní borderce :-(.

.: NONSTOP JAHODOVÁ PÁRTY KLADNO :.
sobotní jumping
sobotní zkouška LA1
nedělní zkouška LA1
I další víkend byl pro nás ve znamení agility a tentokrát jsme s Alenou a Dookie vyrazily do Kladna na Nonstop jahodou párty, která probíhala v sobotu i v neděli. Běhalo se na umělé trávě, s kterou jsem se setkala poprvé. I přes naše výsledky nevýsledky jsem si tyhle závody vážně užila, možná i proto, že jsou na delší dobu naše poslední.

SOBOTA: Rybář Petr
jumping - 23. místo (ze 40, 2 chyby)
zkouška LA2 - DIS
agility - 19. místo (ze 40, 2 chyby)
v součtu agility+jumping 17. místo

NEDĚLE: Dostál Petr
jumping: DIS
zkouška LA2 - 8.BO (z 18, 3 chyby, 1 odmítnutí)

>>> VIDEO <<<

.: DOPLNĚNO VIDEO ZE ZKOUŠEK :.
Bailinčino video z agility zkoušek v Ústí nad Labem je na světě, k vidění >>> ZDE <<< .

.: AGILITY DVOJZKOUŠKY ÚSTÍ N. L. :.
Bailinka s petlahví
Tentokrát jsme si společně s Alčou a Dookie zajely na agility zkoušky do Ústí nad Labem, kde parkury stavěla a posuzovala Alice Glöcknerová. Vezmu to stručně a výstižně - první běh 2 odmítačky a 5.VD a druhý běh jedno odmítnutí a 8.V. Byla jsem ale hrdá, že tentokrát nepadla jediná laťka a Bey neskočila jedinou zónu, a odmítačky patřily mému vedení. Však uvidíte z videa, které se pokusím co nejdříve dodat. Splněním již třetí zkoušky LA1 na výborně jsme si zajistily přestup do LA2, jupíííí! :-)

.: VIDEA Z VÝSTAVY + ZIMNÍ FOTKY :.
Amigo
Bailey
Cindy
Konečně jsou zpracována videa z DUO-CACIBu. Své video má Amigo i Bailey, za natočení moc děkujeme Alče!!! :-)

>>> AMIGO VIDEO <<<               >>> BAILEY VIDEO <<<

>>> A CO DĚLAJÍ BLÁZNIVÉ BORDERKY
PO VÝSTAVĚ? :-D <<<


A protože sobotní den byl báječně sluníčkový, vzala jsem na procházku se smečkou foťák a zkusila ulovit pár fotek. Tentokrát se to tak povedlo, že většina fotek je pro změnu Bailinčina.

>>> FOTKY <<<

.: DUO - CACIB BRNO 2011 :.
Amigo Definitive Choice
Bailes Dajavera
Indegaard Anne (N)
Salt Vic (GB)
Bailinka v peřinách :-)
zleva: A Little Definitive Choice, Amigo Definitive Choice, Caitly Black Dajavera a Bailes DajaveraPro tento víkend jsme vyměnili sport za výstavy a vydali se na DUO CACIB do Brna. Po oba dny byla konkurence opravdu veliká. Amigo se vystavoval ve třídě mladých, Bailey ve třídě otevřené. Musím říct, že posuzování obou rozhodčích se mi opravdu líbilo, neboť to nebylo jak na běžícím páse, ale každého psa si pečlivě prohlédli a prohmatali. A naše výsledky?

SOBOTA: Indegaard Anne (N)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - V1, CAJC (17 psů)
BAILES DAJAVERA - VD (15 fen)

NEDĚLE: Salt Vic (GB)
AMIGO DEFINITIVE CHOICE - V4 (13 psů)
BAILES DAJAVERA - V3 (13 fen)

>>> FOTKY SOBOTA<<<       >>> FOTKY NEDĚLE<<<

Posudky a videa doplním k Bailey i Amigovi později.

Celý víkend jsme trávily spolu s Evčou a Alenou s Leelou u Zdenči a Aleše v "novém" baráčku v Brodě. I tentokrát to byl pohodový víkend plný dobré zábavy, povídání, mňam jídla (a alkoholu :-D). A i tentokrát se díky dvoudenní výstavě nedostalo na vycházku po okolí, ale příště to už napravíme. Díky moc za prima víkend s vámi :-).

.: ZIMNÍ RADOVÁNKY... :.
Amigo
Neděli jsme si udělali odpočinkovou, jen procházka, frisbeečko, sníh, pohodička... vyfotila jsem pár fotek, převážně tentokrát jen Amouše, tak mrkněte, jak to moje 9,5 měsíce staré miminko zase povyrostlo a zmužnělo :-).
                        >>> FOTKY <<<

.: A OPĚT ŘITKA... :.
Bailey
I další pátek jsme si s Bey vyrazily na agility zkoušky do Řitky a tentokrát jsme naše tréninky zúročily lépe. Respektive já neudělala tolik blbostí, co minule. Bey jsem si rozběhala, rozeskákala, takže byla rozehřátá, na zónovkách jsem nezapomínala dávat povel pro zóny a celkově jsem se víc soustředila já a tím pádem i Bailey. Na prvním běhu jsme se sice diskly, protože jsem si nebyla úplně jistá, zda Bey neodskočí áčko, a jak jsem ji brzdila povely, otočila se na mě a já si ji rázem poslala do špatné díry tunelu. Ale až na tenhle kolaps krásný, čistý běh. I u druhého běhu byla Bailey krásně soustředěná a tak jsme si vyběhaly druhou zkoušku LA1 na výborně a 3. místo k tomu. Zítra se vracíme do Řitky znovu, tentokrát ale "jen" na trénink, tak snad si nepokazíme reputaci ze dneška :-).

.: AKTUALIZACE SEKCE "AMIGO :.
Amigo
Naše nová podoba stránek vyžaduje ještě mnoooho dodělávek. Začla jsem odshora a kompletně zprovoznila Amigovy podstránky včetně rodokmenu - dobrá, zatím pouze v české verzi :-). Příště je na řadě Bailinka.

.: 2x Řitka během tří dnů :.
    V pátek jsem ihned po práci vyrazila s Bailey směr Řitka poprvé - na agility zkoušky. No, die Katastrophe slabý pojem, ale z mé strany. Na první běh jsem si Bailey tahala z auta, až když hlásili mé jméno, takže nerozehřátá, nerozeskákaná a s výrazem "jéééé, překážky". U druhého běhu jsem áčko nepovažovala absolutně za hrozbu a nechala Bey najít si slalom... a ups, našla si áčko, u kterého jsem stála... takže 2x disk jak vyšitý.
    V neděli jsme jely do Řitky podruhé a tentokrát s námi jely i Alena s Dookie (Amigova mamka). Konal se zde tréninkový závod, kdy jsme nejprve vždy trénovali některé prvky a pasáže, které pak byly obsažené v neoficiálním závodě.

.: AGILITY INTENZIVKA ZDOBÍN :.
Amigo a Bailey
Dookie a Heda
Dookie
Sobotu jsme strávili společně s Alenou, Dookie, Hedou a Leelou na agility intenzivce ve Zdobíně, kterou vedla Terka Frumarová. Dopoledne běhali prckové, pro které byl trénink zaměřený na propojování překážek, vysílání na překážky a jejich samostatné vyhledání psem a stáčení na bočnicích. Amigo běhal jako střela, i když občas tak trochu neřízená. Odpoledne už se na parkur dostala i Bailinka, které vyšší skočky a běhání v písku moc nesedlo, ale i tak nám byl trénink přínosem. Pro pokročilejší byl totiž trénink hoooodně zaměřený na rozlišovačky a náběhy do slalomu ne vždy zrovna zpříma. Více z našich počinů uvidíte ve videích.

>>> AMIGOVO VIDEO <<<     >>> BAILINČINO VIDEO <<<

.: DOPLNĚNÉ POSUDKY + VIDEO :.
K Bailey i Amigovi jsem doplnila posudky z výstavy a Amigo má díky Zdenče dokonce i video ze své první výstavy.

.: HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ :.
Amigo
Bailey
Nica s miminky u Hedvičákových
Bailinka už ve výstavách ostřílená, Amigo si užil svou výstavní premiéru. Smála jsem se, že naším cílem je dostat výbornou a v Amigově případě nepřetrhnout výstavní vodítko :-). Obojí splněno. Amigo se předvedl opravdu hezky, i se myslím nedalo přehlédnout, že jeho bavilo prostě i vystavování :-). V konkurenci 12 pejsků ve třídě mladých byl jednoznačně nejmladší (9 měsíců a 1 den) a odnesl si známku výborná 2. Bailinka nastoupila ve třídě otevřené a získala známku výborná bez pořadí, dostaly jsme se pouze do nejlepší pětky.

        >>> FOTKY Z VÝSTAVY OD ZDENČI <<<

Cestou křížem krážem republikou jsme se zajeli kouknout za Evou Hedvičákovou, kde mají momentálně miminka chodských psů. Kdo zvažujete pořídit si černého prcka s pálením, některá miminka jsou ještě volná :-). Naše cesta pokračovala do Nikolčic za Zdenčou a Alešem, kde jsme strávili prima víkend. Díky za pozvání!!! :-)